Pasaules čempionātu juniores noslēdz ar zaudējumu Japānai un 10.vietu kopvērtējumā

Šodien, 2.martā Fusenē, Vācijā notiekošajā pasaules čempionātā kērlingā junioriem A divīzijā tika aizvadīta pēdējās pamatturnīra kārtas meiteņu un puišu konkurencē. Latvijas juniores noslēdzošajā kārtā tikās ar Japānu. Aizraujošā un ļoti tuvā spēlē tikai pašā galotnē mūsu kērlingistes piekāpās Japānai ar 5:7, tādējādi čempionātā ierindojoties 10.vietā un izkrītot uz B divīziju.


Pēdējo pamatturnīra spēli abas komandas uzsāka piesardzīgi, ar minimālu akmeņu daudzumu mājā, endam noslēdzoties bez rezultāta. Nākamā enda sākumā uzliktie sargi liecināja par vēlmi abām komandām gūt punktus, tiesa beigās mūsu izlase tika piespiesta ar pēdējo metienu paņemt tikai vienu. Līdzīgi aizrit trešais ends, kura beigās mūsu izlases uzmestie precīzie metieni, liek Japānai tikt pie punkta (1:1). Precīzi nospēlētas ceturtā enda beigas, dod iespēju Latvijai izvirzīties vadībā ar 3:1. Pirms lielā pārtraukuma rezultāts tiek izlīdzināts 3:3, japānietēm pacietīgi sagaidot savu iespēju izcīnīt divus punktus.

Pēc pārtraukuma nelielas kļūdas mūsu komandas izpildījumā rezultējas ar zaudētu punktu gan sestajā, gan septītajā endā (3:5). Astotajā mūsu izlase izmanto Japānas kļūdu pēdējā metienā, atkal panākot neizšķirtu šajā spēlē 5:5. Mūsu meitenes lieliski izspēlē devīto endu, piespiežot pretinieces mest pēdējo metienu pret trīs mūsu akmeņiem mājā, paņemot tikai punktu 6:5. Līdz ar to 10.endā mūsu izlasei ar pēdējo metienu ir iespēja izraut svarīgu uzvaru. Diemžēl pretinieces enda vidus un beigu daļu nospēlē precīzi, liekot izpildīt sarežģītu metienu, lai izcīnītu vismaz punktu un ekstra endu, tomēr metiens nenokrīt, kas liek zaudēt punktu un arī visu spēli (5:7).

Līdz ar to pēc pamatturnīrā izcīnītās vienas uzvaras deviņās spēlēs Latvijas meiteņu izlase augstāko divīzijas čempionātu noslēdz 10.vietā un kopā ar ASV, Kanādu un Vāciju nākamajā sezonā sacentīsies B divīzijā, lai iekļūtu labāko vidū, kas iekļūs A divīzijā.


Abās konkurencēs tika aizvadītas viena apļa spēles. Pēc pamatturnīra katrā no tām četras labākās iekļūs pusfinālā, kur sacentīsies 1. ar 4. un 2. ar 3.vietu. Puišu konkurencē šovakar vēl jāaizvada pēdējā pamatturnīra spēļu kārta, savukārt meiteņu konkurencē pusfinālā tiksies Šveice, kas izcīnīja uzvaras visās spēlēs ar Japānu, bet otrajā duelī spēkosies Norvēģija ar Skotiju. Pusfināla uzvarētāji katrā konkurencē noskaidros 2023.gada čempionus. Meiteņu konkurencē fināls norisināsies 4.martā plkst. 10:00 pēc Latvijas laika, bet puišu konkurences fināls notiks tās pašas dienas plkst. 15:00 pēc Latvijas laika.

Izšķirošo cīņu spēles varēs vērot PKF tiešraižu platformā Recast “The Curling Channel” kanālā.

Latvijas junioru meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Marija Seļiverstova, trenere Iveta Staša-Šaršūne.


Latvijas junioru meiteņu izlases spēļu rezultāti:
4:7 – Zviedrija
5:8 – Skotija
3:8 – Vācija
7:8 – Šveice
10:6 – Kanāda
4:8 – Koreja
5:6 – Norvēģija
7:9 – ASV
5:7 – Japāna

Kopvērtējums:
1. Šveice 9-9-0 Q
2. Skotija 9-7-2 Q
3. Norvēģija 9-6-3 Q
4. Japāna 9-6-3 Q
5. Zviedrija 9-5-4
6. Koreja 9-4-5
7. ASV 9-3-6 uz B divīziju
8. Kanāda 9-2-7 uz B divīziju
9. Vācija 9-2-7 uz B divīziju
10. Latvija 9-1-8 uz B divīziju

Latvijas meiteņu izlase pasaules čempionātā startē ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji