Par divkārtējiem Latvijas čempioniem junioriem jauktajiem pāriem kļūst Gaidule/Buncis

Šodien, 12.februārī Kērlinga hallē Rīgā ar spraigu fināla spēli noslēdzās Latvijas čempionāts kērlingā junioriem jauktajiem pāriem. Finālā sacentās Katrīna Gaidule/Roberts Reinis Buncis ar Agati Regžu/Kristapu Zasu, kur ar 6:4 pārāki bija Gaidule/Buncis, paliekot nepārspēti šajā čempionātā.


Seši pāri uzsāka sacensības 9.februārī un vispirms izspēlēja apļa turnīra kārtu, lai noskaidrotu tos labākos četrus, kuri turpinās cīņu pusfinālā, sacenšoties pamatturnīra kopvērtējuma 1. ar 4. un 2. ar 3.vietu. Gaidule/Buncis tikās ar Viktoriju Ščepaviču/Krišu Gnutonu, kuri, pēc pamatturnīrā gūtās svarīgās uzvaras, iekļuva labāko četriniekā. Gaidule/Buncis jau pirmajā endā nonāca vadībā 4:0. Arī spēles turpinājumā dominēja pērnā gada čempioni, noslēdzot maču ar graujošu uzvaru 14:0.

Otrs pusfināls aizritēja krietni vien spraigāk, kurā sacentās Regža/Zass ar pret Dārtu Regžu/Tomu Sondoru – māsa pret māsu, komandas biedri pret komandas biedriem. Lai arī Regža/Zass pēc pieciem endiem atradās komfortablā vadībā ar 6:2, tomēr līdz pat astotā enda beigām rezultāts tika izlīdzināts 6:6, spēli ievedot ekstra endā. Tajā Regža/Zass nospēlēja daudz sekmīgāk, kas atnesa uzvaru ar 8:6 un vietu fināla spēlē.

Gaudule/Buncis finālspēli iesāka ar punktu pie sava “power play”, bet nākamajos divos nozaga pa punktam, nonākot 3:0 vadībā. Nākamajos divos komandas apmainījās divu punktu guvumos, bet pēc septītā enda Regža/Zass pietuvojās līdz -1 (4:5). Precīzi tika nospēlēts pēdējais ends, kas ļāva Buncim ar savu pēdējo metienu izsist atvērtu pretinieku akmeni un izcīnīt uzvaru ar 6:4. Nepārspēti visā čempionātā viņi aizstāvēja savu pagājušajā gadā izcīnīto čempionu titulu un kopā ar Regžu/Zasu startēs nākamajā nedēļas nogalē notiekošajā Latvijas čempionātā jauktajiem pāriem pieaugušo konkurencē.

Spēles sākums par 3.vietu izvērtās līdzīgs, kad pēc četriem endiem vadībā ar 4:3 izvirzījās šī čempionāta debitante Ščepaviča un Gnutons. Tomēr neveiksmes piektajā endā, kad tika zaudēti četri punkti, pavērsa spēli Regžai/Sondoram par labu, jo viņi spēles turpinājumā spēja nozagt kopumā vēl četrus punktus, noslēdzot cīņu ar uzvaru 11:4 un bronzas medaļām.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
14:0 CC Riga/K.Gaidule R.R.Buncis – KKR/V.Ščepaviča K.Gnutons (pusfināls)
8:6(EE) SK OB/A.Regža K.Zass – SK OB/D.Regža T.Sondors (pusfināls)
6:4 CC Riga/K.Gaidule R.R.Buncis – SK OB/A.Regža K.Zass (fināls)
11:4 SK OB/D.Regža T.Sondors – KKR/V.Ščepaviča K.Gnutons (spēle par 3.vietu)

Kopvērtējums:

  1. CC Riga/K.Gaidule R.R.Buncis
  2. SK OB/A.Regža K.Zass
  3. SK OB/D.Regža T.Sondors
  4. KKR/V.Ščepaviča K.Gnutons
  5. TKK/L.Ieviņa E.Seļiverstovs
  6. SK OB/M.Stabulniece R.Dzalbe


Kērlinga klubu atšifrējums:
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs


1.vieta CC Riga/K.Gaidule R.R.Buncis

2.vieta SK OB/A.Regža K.Zass

3.vieta SK OB/D.Regža T.Sondors

4.vieta KKR/V.Ščepaviča K.Gnutons


Latvijas čempionāts junioriem jauktajiem pāriem tiek organizēts ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Foto: Linda Mangale

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji