Izglītības iestādes aicinātas reģistrēties Latvijas skolu Ziemas festivāla kērlinga sacensībām

Ir sākusies reģistrācija lielākajam skolu sporta notikumam šoziem – Latvijas skolu Ziemas festivālam (turpmāk – Ziemas festivāls), kurš šogad notiks 24. februārī Ērgļos, Gaiziņkalnā un Smeceres silā. Šī gada sacensības notiks 13 individuālajās un komandu disciplīnās – biatlonā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, frīstaila snovbordā, hokejā 3×3, slidošanā, ragaviņu sportā, ziemas orientēšanās ar slēpēm, kērlingā, frīstaila slēpošanā, ziemas volejbolā un disku golfā.


Dalībniekus festivālam līdz 21.februāra plkst. 15:00 aicināta pieteikt ikviena Latvijas vispārējās un profesionālās izglītības iestāde. Dalībniekus Ziemas festivālam piesaka izglītības iestādes sporta skolotājs (vai cits skolas pārstāvis). Skolēnus vai viņu vecākus par pieteikšanos Ziemas festivālam aicinām jautāt klašu audzinātājiem vai sporta skolotājiem.

Par šī gada festivāla vēstnesi ir kļuvusi Latvijas labākā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka. Vēl pirms dažiem gadiem arī Patrīcija bija Ziemas festivāla dalībniece un atzīst – tas bijis viens no gaidītākajiem notikumiem arī viņas dzīvē. “Tā bija iespēja satikt jaunus draugus, kā arī iepazīt citus sporta veidus,” saka Patrīcija Eiduka.

Ziemas festivāls notiks vienu dienu, 24. februārī, un pasākums iesāksies plkst. 10:30 ar svinīgo atklāšanu pie Ērgļu vidusskolas. Tālāk dienas gaitā norisināsies sacensības 13 dažādās ziemas sporta veidu disciplīnās. Dienas noslēgumā dalībniekus gaida apbalvošanas ceremonija ar dažādiem priekšnesumiem.

Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis atzīmē: “Lai gan visās sporta disciplīnās noteiksim uzvarētājus un atzīmēsim skolu un individuālos sasniegumus, tomēr aicinu atcerēties, ka Ziemas festivāla mērķis ir dot iespēju jebkuram skolēnam, arī bez profesionālām iemaņām sporta veidos, ļaut piedalīties un piedzīvot to, cik plašas un dažādas iespējas ir būt aktīvam arī ziemā un gūt prieku no tā.”

Ziemas festivāls ir viens no lielākajiem kompleksajiem ziemas sporta veidu pasākumiem Latvijā un tiek organizēts ar mērķi dot iespēju jebkuram skolēnam bez profesionālām iemaņām ziemas sporta veidos, piedalīties sacensībās, tādā veidā popularizējot un veicinot ziemas sporta veidu attīstību Latvijā.


Latvijas skolu Ziemas festivālu rīko Latvijas Sporta federāciju padome, līdzfinansē Eiropas Komisija. Sadarbības partneri: Madonas novads, Ērgļu apvienības pārvalde un Gaiziņkalns. Atbalstītāji: Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Biatlona federācija, Latvijas Disku sporta savienība, Latvijas Hokeja federācija, Latvijas Kērlinga asociācija, Latvijas Orientēšanās federācija, Latvijas Slēpošanas federācija, Latvijas Slidošanas asociācija, Latvijas Volejbola federācija, Pulsaar Nutrition un Rīgas Dzirnavnieks. Informatīvie atbalstītāji: Latvijas Televīzija, Latvijas Radio.

 

Informācijas Avots: https://ziemasfestivals.lv/

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji