PČ B divīzijā puiši trešajā spēlē paklūp pret Itāliju, piedzīvojot pirmo zaudējumu

Šodien, 9.decembrī Lohjā, Somijā Latvijas puišu izlase pasaules čempionātā kērlingā junioriem puišiem B divīzijā aizvadīja spēli pret vieniem no favorītiem – Itāliju. Pēc līdzīga spēles sākuma, otrajā pusē Itālija pierādīja savu pārākumu, liekot mūsu puišiem piekāpties ar 3:9.
 

Nākamā spēle Latvija – Spānija


3.spēle Latvija 3:9 Itālija

Izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs pēc spēles ar Itāliju:
“Itālija ir ne tikai mūsu grupas, bet arī visa čempionāta viena no galvenajām favorītēm. Spēles uzdevums mūsu puišiem bija turēties maksimāli ilgi spēlē un parādīt labu izpildījumu.

Kopumā, neskatoties uz rezultātu, šī bija viena no labākajām spēlēm šajā sezonā. Spēles likteni izšķīra divi atslēgas metieni – piektā enda pēdējais Kristapa dubultais “take out” metiens izsita savus akmeņus un pretiniekiem viena punkta vietā izdevās paņemt trīs, kā arī pēdējā endā itāļiem izdevās izspiest mūsu labi aizslēpto akmeni, tādā veidā iegūstot četrus punktus.

Īpaši jāatzīmē mūsu komandas labais spēles sākums, ar ko cīnījāmies visos pēdējos turnīros. Šīs spēles kopējais izpildījums pierāda, ka varam līdzvērtīgi sacensties ar jebkuru šī čempionāta komandu.”

 


2.spēle Latvija 6:3 Ungārija

Izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs pēc spēles ar Ungāriju:
“Ar šo komandu mēs bijām tikušies pagājušajā gadā Prāgā. Tad nācās piedzīvot smagu zaudējumu. Ungāri bija iedomājušies, ka līdzīgā stilā varēs mūs vinnēt arī šajā spēlē.

Spēle izvērtās diez gan emocionāli smaga gan jauniešiem, gan trenerim. Komandas pirmām kārtām cīnījās ar ledu. Esmu apmierināts ar rezultātu, bet ne ar izpildījumu, tomēr mēs visos elementos bijām labāki kā pretinieki. Viņu stiprākais ierocis noteikti bija skips, jo varēja redzēt, ka viņam ir liela starptautiskā pieredze. Mūsu uzdevums bija palikt viņu zem spiediena, kas tad arī izdevās, piespiežot mest sarežģītus metienus.”

 


1.spēle Latvija 24:0 Nigērija

Izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs pēc spēles ar Nigēriju:
“Jau ar pirmajiem spēles akmeņiem iezīmējās milzīgā pieredzes un līmeņa starpība starp abām komandām. Sevišķas grūtības Nigērijas izlasei sagādāja izsišanas metieni un skipa izpildījums, kuram veiksmīgs bija tikai viens no divpadsmit mestajiem akmeņiem.”


Vispirms visas komandas izspēlēs apļa turnīru savās apakšgrupās, sadalītas trīs grupās – divās pa septiņām, vienā pa astoņām komandām. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas labākās izlases, kā arī divas labākās visu grupu trešās vietas komandas, ko noteiks papildrādītājs. Labākās astoņas turpinās cīņu par medaļām un iekļūšanu A divīzijas čempionātā, kas 2023.gada februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vācijas pilsētā Fusenē.

Spēles tiešraidē translēs no B un C celiņiem, kuras varēs skatīties ar statisko kameru palīdzību “Recast” platformā “The Curling Channel”.

Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Kristaps Zass (skips),  Eduards Seļiverstovs, Krišjānis Java, Toms Sondors, Deniss Smirnovs, treneris Raimonds Vaivods.


Latvijas izlases spēļu grafiks un rezultāti:
24:0 – Nigērija
6:3 – Ungārija
3:9 – Itālija
09.12.
16:00 – Spānija
10.12.
12:00 – Turcija
20:00 – Austrija
11.12.
12:00 – Polija

Kopvērtējums C apakšgrupā:
Austrija 3-3-0
Itālijas 3-3-0
Latvija 3-2-1
Turcija 3-2-1
Polija 3-1-2
Spānija 3-1-2
Nigērija 3-0-3
Ungārija 3-0-3


Latvijas izlases dalību pasaules čempionātā B divīzijā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: Publicitātes foto
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji