Ar uzvaru pār Īriju jauktā pāra izlase noslēdz dalību PČ kvalifikācijas turnīrā

Šodien, 5.decembrī Latvijas jauktā pāra izlase Daina Barone/Arnis Veidemanis pasaules kērlinga čempionāta kvalifikācijas turnīrā Damfrijā, Skotijā pēdējā pamatturnīra spēlē sacentās ar Īriju. Lai arī abām komandām šī cīņa vairs neko neizšķīra, jo abas nekvalificējās šī turnīra play-off kārtai, tomēr uz ledus valdīja spraiga un vienlaicīgi brīva atmosfēra. Visas spēles laikā dominēja Latvijas izlase, noslēdzot turnīru ar uzvaru 6:4.


Maču mūsu pāris uzsāka ar diviem punktiem pirmajā endā, bet līdz lielajam pārtraukuma, pateicoties vienam nozagtam punktam ceturtajā, izvirzījās vadībā ar 4:1. Īrija piektajā endā atkal tiek tikai pie punkta 2:4, bet mūsu izlase setajā izspēlē “power play”, kurā izcīna divus punktus 6:2. Arī pretinieki nolemj izmantot savu “power play” iespēju, lai samazinātu rezultāta starpību, tiesa tikai par dviem punktiem 4:6. Astotais ends izrādās arī pēdējais, jo Īrija nespēj atgūt zaudētos punktus.

Kā jau iepriekš tika ziņots, tad divi zaudējumi  - pret Nīderlandi un Jaunzēlandi, turnīra ievadā liedza Latvijai kvalificēties play-off kārtai, kurā turpināsies cīņa par četrām ceļazīmēm uz 2023.gada pasaules čempionātu, kas norisināsies 22.-29.aprīlī Kanninā, Korejā.

Par šīm ceļazīmēm rīt, 6.decembrī sacentīsies Ķīna, Francija, Nīderlande, Jaunzēlande, Spānija, Turcija, Somija un vēl viena valsts no C apakšgrupas, kura šovakar būs zināma pēc pēdējās pamatturnīra spēļu kārtas.

Play-off kārtas spēles tiešraidē var skatīties no statiskajām kamerām “Recast” platformā “The Curling Channel”.

 

Latvijas izlases spēļu rezultāti:
7:3 – Polija
3:8 – Nīderlande
4:7 – Jaunzēlande
11:3 – Rumānija
8:6 – Meksika
6:4 – Īrija

Kopvērtējums B apakšgrupā:
Jaunzēlande 6-6-0 Q
Nīderlande 6-5-1 Q
Latvija 6-4-2
Polija 6-3-3
Īrija 6-2-4
Meksika 6-1-5
Rumānija 6-0-6

Latvijas izlases dalību pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: Roberts Blaubuks
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji