Šovakar Latvijas kērlingisti EČ B divīzijas pusfinālā cīnīsies ar Nīderlandi

Šodien, 25.novembrī Esterzundā, Zviedrijā Latvijas vīriešu izlase Eiropas kērlinga čempionāta B divīzijā sacentās ar Velsu par vietu pusfinālā. Pēc mazliet nervus kutinošām spēles beigām, tomēr Latvijas izlase izcīnīja uzvaru ar 12:8, kas ieved viņus B divīzijas pusfinālā, kurā tiksies ar Nīderlandi.


Latvijas izlase spēli uzsāka ar diviem nozagtiem punktiem pirmajā endā, kurus līdz lielajam pārtraukumam papildināja ar trim trešajā un piektajā endā, kamēr velsieši bija iekrājuši tikai trīs, Latvijai nonākot komfortablā vadībā ar 8:3.

Uz reiz pēc pārtraukuma izdodas nozagt vēl vienu punktu 9:3, kas liecināja, ka spēle varētu drīz noslēgties mūsu izlases labā. Tomēr septītajā endā pretinieks atgūs trīs punktus 6:9, bet astotajā nozog divus un atrodas vairs tikai viena punkta attālumā no Latvijas izlases 8:9. Devītajā endā mūsējie atkal pārņem iniciatīvu un izcīna svarīgus trīs punktus (12:8). Velsieši tā arī 10. endā nespēja atspēlēt zaudēto, spēlei noslēdzoties Latvijas izlases labā.

Latvijas izlases trenera Kārļa Smilgas komentārs pēc spēles ar Velsu:
“Koncentrēšanās spēlei, disciplīna uz ledus un precīza spēles taktikas ievērošana ļāva izcīnīt pelnītu uzvaru.
Izpētījām pretiniekus, ledus apstākļus un uzspiedām savu spēles stilu jau no pirmā enda. Beigu daļā pretinieks atguvās, taču izšķirošajā brīdī mūsu skipa metieni bija precīzi un uzvara tika noturēta.”

Šī uzvara nodrošina cīņu pusfinālā, kas norisināsies jau šovakar plkst. 20:00 pēc Latvijas laika. Tajā pretim stāsies Nīderlande, ar kuru jau tikāmies apakšgrupas spēlē un spraigā cīņā uzvarējām ar 7:6. Otrā pusfinālā sacentīsies Somija ar Franciju. Abu pusfinālu uzvarētāji nodrošinās savai valstij tiesības startēs nākamā gada Eiropas čempionāta A divīzijā.


A divīzijas spēles tiešraidē var skatīties Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformā – “Recast” kanālā “The Curling Channel”.

Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Arnis Veidemanis, Sandris Buholcs, Aivars Avotiņš, treneris Kārlis Smilga.


Vīriešu izlases spēļu grafiks B apakšgrupā (pēc Latvijas laika):
10:8 – Portugāle
7:6 – Nīderlande
4:6 (EE) – Francija
12:5 – Ungārija
9:2 – Beļģija
12:7 – Austrija
5:8 – Slovēnija
12:8 – Velsa /kvalifikācijas spēle/
/25.11./ 20:00 – Nīderlande /pusfināls/


Latvijas izlašu dalību Eiropas čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji