Latvija EČ pēdējā apakšgrupas spēlē piekāpjas Slovēnijai

Šodien, 24.novembrī Esterzundā, Zviedrijā Latvijas vīriešu izlase noslēdz Eiropas kērlinga čempionāta B divīzijas pamatturnīra kārtu ar spēli pret Slovēniju. Lielāko spēles daļu mūsu izlase atradās iedzinējos, tā arī līdz spēles beigām nespējot salauzt pretiniekus, zaudējot ar 5:8. Rīt, 25.novembrī vīriešu izlase cīnīsies par vietu B divīzijas pusfinālā.


Slovēnija, kura vēl ne reizi nebija tikusi pie uzvaras, šo spēli uzsāka apņēmīgi ar diviem punktiem pirmajā endā, kamēr mūsu izlase trešajā tika pie viena. Ejot lielajā pārtraukumā, izdevās izcīnīt trīs punktus, kas pirmo reizi Latviju izvirza vadībā ar 4:3.

Jau pēc pārtraukuma slovēņi pārņem vadību sestajā endā ar 5:4, ko palielina pēc nozagta punkta septītajā 6:4. Astotajā vienu punktu atgūstam, tomēr līdz spēles beigām tā arī neizdodas atspēlēties, zaudējot ar 5:8.

Latvijas izlases trenera Kārļa Smilgas komentārs pēc spēles ar Slovēniju:
“Neizmantoto iespēju spēle. Visu spēli veidojām uz lielo punktu endu, bet savs izpildījums neļāva paņemt nepieciešamos punktus. Pretiniekam izdevās paglābties un izmantot savas iespējas.”

Lai arī piedzīvots zaudējums pēdējā apakšgrupas spēlē, tomēr jau vakar bija zināms, ka Latvijas vīriešu izlase ir kvalificējusies play-off spēlēm. Pretinieki rītdienas spēlei 25.novembrī plkst. 14:00 pēc Latvijas laika būs zināmi šovakar vēlu vakarā, kad noslēgsies A apakšgrupas pēdējā spēļu kārta. Tā kā pēc pamatturnīra Latvija ieņem 3.vietu grupā, tad pretiniekos būs A grupas 2.vietas izlase.


Tikmēr A divīzijā sieviešu konkurencē aizvadīts pirmais pusfināls, kurā visu spēles laiku dominēja Šveice, pārspējot Itāliju ar 9:5.

A divīzijas spēles tiešraidē var skatīties Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformā – “Recast” kanālā “The Curling Channel”.

Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Arnis Veidemanis, Sandris Buholcs, Aivars Avotiņš, treneris Kārlis Smilga.


Vīriešu izlases spēļu grafiks B apakšgrupā (pēc Latvijas laika):
10:8 – Portugāle
7:6 – Nīderlande
4:6 (EE) – Francija
12:5 – Ungārija
9:2 – Beļģija
12:7 – Austrija
5:8 – Slovēnija
/25.11./ 14:00 – būs zināms pēc pamatturnīra spēlēm /kvalifikācijas spēle/

Kopvērtējums vīriešu konkurencē B apakšgrupā:
Nīderlande 7-6-1 Q
Francija 7-6-1 Q
Latvija 7-5-2 Q
Austrija 7-3-4
Ungārija 7-3-4
Portugāle 7-2-5
Beļģija 7-2-5
Slovēnija 7-1-6


Latvijas izlašu dalību Eiropas čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji