Latvijas vīriešu izlase kvalificējas EČ B divīzijas izšķirošajām spēlēm

Šodien, 23.novembrī Esterzundā, Zviedrijā Latvijas sieviešu izlase izspēlēja pēdējās divas Eiropas kērlinga čempionāta pamatturnīra spēles. Pirmajā tika piedzīvots zaudējums Dānijai sešos endos ar 2:7, bet otrajā līdzīgā cīņā ar 7:9 Ungārijai. Savukārt vīriešu izlase svarīgā spēlē izcīnīja uzvaru pār Austriju ar 12:7, kvalificējoties play-off kārtai.


Šīs dienas pirmajā mačā sieviešu izlasei pretim stājās čempionāta pārsteiguma autore Dānija, kas jau pirms šīs spēles bija kvalificējusies pusfinālam. Dānietes cīņu iesāka ar četriem gūtiem punktiem, kurus līdz lielajam pārtraukumam papildināja ar kopā trim nozagtiem uz mūsu izlases kļūdu rēķina, nonākot vadībā ar 7:1. Sestajā Latvija atgūs vienu punktu (2:7), ar ko arī spēle noslēdzas, atzīstot pretinieču dominanci šajā spēlē.

Vakara cīņā pretim stājās Ungārija, kura tā pat kā mūsu izlase vēl ne reizi nebija uzvarējusi un nākamajā gadā startēs B divīzijā. Spēli ungārietes uzsāka daudz apņēmīgāk nekā mūsējās, jau pēc trim endiem izvirzoties vadībā ar 6:1. Tomēr mūsu izlase nepadevās un spēja pēc sestā enda pietuvoties līdz -1 (5:6). Turpinājumā tā arī neizdevās salauzt pretinieces, piedzīvojot zaudējumu ar 7:9 arī pēdējā pamatturnīra spēlē.

Latvijas izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc aizvadītā čempionāta:
“Rezultāts protams nav ne tuvu minimālajam vēlamajam. Ja čempionāta sākotnējā daļā bija spēles, kā piemēram pret Itāliju, kur mums bija gana labas iespējas šo spēli nobeigt pozitīvi, tālāk ejot ar pozitīvu sajūtu un pārliecību, tad tajā spēlē, un arī nākamajās, tā pārliecība arvien vairāk un vairāk samazinājās. Tajā pašā laikā arī pret Turciju bija principiāli labas iespējas, bet tas beigās nerealizējās pozitīvi. Tajā momentā apzinoties, ka tas kuģis sāk grimst, tad īsti labas glābšanās laivas neatradās un tā arī nevienā spēlē diemžēl netika izcīnīta uzvara.

Ļoti sāpīga pieredze. Redzēsim kā komanda spēs no šī atgūties.”


Vīriešu izlase spēlē ar Austriju nozaga pirmo endu, bet trešajā izcīnīja trīs punktus, izvirzoties vadībā ar 4:1. Lai arī austrieši, pirms došanās lielajā pārtraukumā, pietuvojās līdz -1 (3:4), tomēr jau pēc tā mūsu izlase izcīna piecus un izraujas lielākā vadībā ar 9:3. Austrija turpina nepadoties un pie lieliskas spēles atgūst četrus septītajā (7:9), taču Latvijas izlasei rokas nenodreb un ar trīs punktiem astotajā endā pie rezultāta 12:7 spēle tiek noslēgta.

Latvijas izlases trenera Kārļa Smilgas komentārs pēc spēles ar Austriju:
“Pirms spēles iesildīšanās un spēles sākums tika veltīts akmeņu pētīšanai. Pa nakti akmeņi tika apstrādāti un bija kļuvuši agresīvi – krita 2-3 pēdas vairāk. Ledu izdevās saprast pirmajiem un tas deva rezultātu. Neliels atslābums un kļūdas septītajā endā ļāva pretiniekam paņemt negaidītus četrus punktus, taču spēles ritms tika saglabāts un izcīnīta pelnīta uzvara.

Uzvaras panākumu atslēga bija komandas sadarbība un ātrāka ledus nolasīšana. Gatavojamies nākamajām spēlēm un ceram uz atbalstu Latvijā!”

Mūsu izlasei atlikusi vēl viena apakšgrupas spēle ar Slovēniju, bet jau tagad ir skaidrs, ka viņi 25.novembrī plkst. 14:00 pēc Latvijas laika sacentīsies par vietu pusfinālā. Pretinieks būs zināms pēc visām pamatturnīra spēlēm.


Sieviešu konkurencē A divīzijā pēc apļa turnīra labākās četras turpinās cīņu pusfinālā. Vienā no tiem sacentīsies Dānija ar Skotiju, bet otrā Itālija ar Šveici. Vīriešu konkurencē B divīzijā labākās trīs no katras grupas kvalificēsies play-off kārtai. Abu grupu pirmo vietu ieguvēji automātiski nokļūs pusfināla spēlē, toties A2 ar B3 un A3 ar B2 izlases savā starpā noskaidros pārējos divus pusfinālistus, kas turpinās cīņu par iekļūšanu A divīzijā.

A divīzijas spēles tiešraidē var skatīties Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformā – “Recast” kanālā “The Curling Channel”.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Ieva Rudzīte, Katrīna Gaidule, Tīna Siliņa, Betija Gulbe, treneris Ritvars Gulbis.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Arnis Veidemanis, Sandris Buholcs, Aivars Avotiņš, treneris Kārlis Smilga.


Sieviešu izlases spēļu rezultāti:
2:10 – Šveice
4:7 – Skotija
9:11 – Zviedrija
5:8 – Itālija
3:10 – Norvēģija
6:10 – Turcija
3:10 – Vācija
2:7 – Dānija
7:9 – Ungārija

Kopvērtējums sieviešu konkurencē:
Dānija 9-8-1 Q
Itālija 9-6-3 Q
Šveice 9-6-3 Q
Skotija 9-5-4 Q
Zviedrija 9-5-4
Turcija 9-5-4
Vācija 9-5-4
Norvēģija 9-4-5
Ungārija 9-1-8 izkrīt uz B divīziju
Latvija 9-0-9 izkrīt uz B divīziju

Vīriešu izlases spēļu grafiks B apakšgrupā (pēc Latvijas laika):
10:8 – Portugāle
7:6 – Nīderlande
4:6 (EE) – Francija
12:5 – Ungārija
9:2 – Beļģija
12:7 – Austrija
/24.11./ 14:30 – Slovēnija
/25.11./ 14:00 – būs zināms pēc pamatturnīra spēlēm /kvalifikācijas spēle/

Kopvērtējums vīriešu konkurencē B apakšgrupā:
Francija 6-5-0 Q
Latvija 6-5-1 Q
Nīderlande 6-5-1 Q
Austrija 6-3-3
Ungārija 6-2-4
Portugāle 6-2-4
Beļģija 6-1-5
Slovēnija 6-0-6


Latvijas izlašu dalību Eiropas čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji