Vīriešu izlase sekmīgi noslēdz sagatavošanos posmu Eiropas čempionātam

Prāgā, Čehijā no 10. līdz 13.novembrim norisinājās Pasaules kērlinga tūres (PKT) vīriešu komandu posms “WCT Prague Classic 2022”. Tajā Latvijas vīriešu izlase Mārtiņa Trukšāna vadībā piecās spēlēs izcīnīja trīs uzvaras, tomēr ar to nepietika, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam. Uzvarētāju gods zviedra Frederika Nīmana komandai.


Mūsu izlase turnīru uzsāka pret divām Eiropas čempionāta A divīzijas izlasēm. Pirmajā spēlē tik pašās beigās ar 6:3 tika atzīts Mikkela Krauses (Dānija) pārākums, bet otrajā, nozogot punktus septītajā un astotajā endā, tika pārspēti turki. Trešajā apakšgrupas cīņā pateicoties izcīnītajiem četriem punktiem astotajā endā izdevās izraut uzvaru ar 8:7 pār Čehijas komandu. Ceturtās spēles otrajā pusē Skotijas juniori noturēja pārsvaru, sagādājot mūsējiem otro zaudējumu (5:7). Savukārt pēdējā apakšgrupas spēlē uzvara ar 5:3 pret mājinieku komandu ļāva sacensības noslēgt uz pozitīvas nots. Diemžēl ar trim uzvarām bija par maz, lai turpinātu cīņu par turnīra titulu.

Latvijas izlases skipa Mārtiņa Trukšāna komentārs pēc aizvadītā turnīra:
“Pēdējo spēli uzvarējām, bet palikām grupā trešie, līdz ar ko soli no “play-off”. Labs turnīrs – trīs uzvaras un divi zaudējumi. Mums bija ielozēta ļoti spēcīga grupa – divas Eiropas A divīzijas izlases, pasaules junioru čempioni no Skotijas un divas vietējās čehu komandas.

Nospēlējām diezgan labā līmenī, esam gatavi Eiropai!”

Jau pēc piecām dienām 19.novembrī ar spēli pret Portugāli mūsu vīriešu izlase uzsāks cīņu Eiropas čempionāta B divīzijā Esterzundā, Zviedrijā.


Sacensību finālspēle norisinājās starp zviedra Nīmana un mājinieka Lukasa Klimas komandām, kuras pamatturnīrā reizi bija tikušās. Pirmajā duelī pārliecinoši ar 9:4 uzvarēja čehi, toties finālspēle bija krietni vien spraigāka un mazrezultatīvāka. Lai arī čehiem bija pēdējā akmens tiesības, tomēr pirmos divus šī mača punktus trešajā endā nozaga Nīmans. Klima tikai piektajā endā spēja gūt punktus ar pēdējo metienu, izlīdzinot rezultātu 2:2. Jau trim nonullētiem endiem zviedri pievienoja vēl divus un astotajā endā ar pēdējo akmeni izcīnīja uzvaras punktu 3:2 un “WCT Prague Classic 2022” titulu.

Par trešo vietu cīnījās pusfināla zaudētāji – Magnusa Ramsfjela (Norvēģija) un Ugurkana Karagoza (Turcija) komandas. Pēc izcīnītiem četriem punktiem pirmajā un nozagta punkta otrajā norvēģu izpildījumā turki atbildēja ar trim trešajā, samazinot rezultāta starpību līdz -2 (3:5). Tomēr spēles turpinājumā dominēja Ramsfjela četrinieks, uzvarot visā spēlē ar 8:4.

Latvijas izlases sastāvs turnīrā: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Aivars Avotiņš, Sandris Buholcs.

Latvijas vīriešu izlases spēļu rezultāti:
3:6 – M.Krause (Dānija)
7:5 – U.Karagozs (Turcija)
8:7 – D.Jakls (Čehija)
5:7 – Dž.Kreiks (Skotija)
5:3 – D.Šiks (Čehija)

Foto: Juris Bērziņš-Soms

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji