Latvijas jauktais pāris pasaules tūres posmu Polijā noslēdz 4.vietā, uzvar šveicieši

Latvijas jauktā pāra izlase Daina Barone/Arnis Veidemanis no 10. līdz 13.novembrim Polijas pilsētā Lodzā aizvadīja pēdējo sagatavošanās turnīru pirms pasaules čempionāta kvalifikācijas Skotijā decembra sākumā. Pēc uzvarām visās apakšgrupas spēlēs un arī ceturtdaļfinālā mūsu izlase Pasaules kērlinga tūres (PKT) jaukto pāru posma “WCT Mixed Doubles Lodz 2022” pusfinālā un spēlē par 3.vietu piedzīvoja zaudējumus, kopvērtējumā ierindojoties 4.vietā. Par uzvarētājiem kļuva Lea Huppi/Jonasa Veiss no Šveices.


Lodzā piedalījās komandas no Slovākijas, Polijas, Šveices, Lietuvas, Latvijas, Somijas un Čehijas. Mūsu jauktais pāris Barone/Veidemanis pārliecinoši aizvadīja visas pamatturnīra spēles pārspējot pretiniekus ar sešu, septiņu, 11 un pat 13 punktu pārsvaru. Ceturtdaļfinālā viņiem pretim stājās mūsu kaimiņu lietuviešu izlase Mintaute Jurkute/Paulius Rimeikis, kuriem Barone/Veidemanis nedeva iespēju paņemt vairāk par diviem punktiem visā spēlē, pēc sešiem endiem noslēdzot to savā labā ar 9:2.

Pusfinālā mūsējie tikās ar Šveices pāri Huppi/Veisu, kuri bija zaudējuši tikai turnīra pirmajā spēlē. Pēc nozagtiem diviem punktiem ceturtajā endā šveicieši iekrāja lielāku pārsvaru 5:2, tomēr sekmīgi nospēlētais “power play” mūsu izlases izpildījumā, kur tika paņemti četri punkti, ļāva pārņemt vadību ar 6:5. Pēc astoņiem endiem spēle noslēdzās neizšķirti 8:8. Diemžēl Baronei/Veidemanis neizdevās nozagt uzvaras punktu ekstra endā, piekāpjoties ar 8:12.

Nonākot spēlē par 3.vietu, mūsējie pēc diviem endiem atradās 2:0 vadībā pret Jūliju Zelingrovu/Vitu Čabičovskiju (Čehija). Pretinieki trešajā endā tika pie četriem, bet ceturtajā pie nozagta viena punkta, nonākot vadībā ar 5:2. Līdz pat spēles beigām Baronei/Veidemanim neizdevās sadeldēt rezultātu starpību, zaudējot ar 4:8 un pēc veiksmīgā turnīra sākuma noslēdzot to augstajā 4.vietā.

Arņa Veidemaņa komentārs pēc aizvadītā turnīra:
“Apļa turnīrā sanāca pārliecinoši uzvarēt savus pretiniekus, lai gan tie nebija pašas stiprākās raudzes pretinieki, bet tas varbūt labi, jo Skotijā apakšgrupā būs dažāda līmeņa komandas.

Pusfinālā nedaudz bijām apbēdināti, ka izlaidām uzvaru astotajā endā pret šveiciešiem. Tomēr kopumā ar turnīru esam apmierināti, jo ledus bija grūts, kas varētu būt diez gan līdzvērtīgs kāds būs Skotijā.”


Finālā Huppi/Veiss tikās ar Janu Jelinkovu/Ondreju Miholu no Čehijas, kuri jau pamatturnīrā bija tikušies, šveiciešiem gūstot uzvaru ar 7:5. Finālspēlē čehi bija gatavības pilni atspēlēties, kas atspoguļojās rezultātā, pēc četriem endiem 4:1 čehu labā. Kā izrādījās tie bija viņu pēdējie punkti, savukārt Huppi/Veiss veiksmīgi atspēlēja zaudēto, nozogot divus punktus astotajā endā un ar 5:4 kļūstot par šī turnīra uzvarētājiem.


Barones/Veidemaņa spēļu rezultāti:
15:2 – A.Vojtisiaka/J.Dabrovskis (Polija)
13:2 – P.Hajduka/J.Horāčeks (Slovākija)
10:4 – M.Fenikova/M.Votava (Čehija)
10:3 – J.Diderska/J.Telaks (Polija)
9:2 – M.Jurkute/P.Rimeikis (Lietuva) /ceturtdaļfināls/
8:12(EE) – L.Huppi/J.Veiss (Šveice) /pusfināls/
4:8 – J.Zelingrova/V.Čabičovskijs (Čehija) /spēle par 3.vietu/

Foto: Michalina Zakosztowicz
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji