Igaunietes savās mājās uzvar pasaules kērlinga tūres posmā, Latvijas komandas ārpus astotnieka

Latvijas sieviešu izlase ar skipu Santu Blumbergu-Bērziņu un Latvijas junioru meiteņu izlase (skips Evelīna Barone) no 4. līdz 6.novembrim startēja Pasaules kērlinga tūres (PKT) sieviešu komandu posmā “WCT Tallinn Ladies Challenger 2022” Tallinā, Igaunijā. Mūsu komanda turnīru noslēdza pēc apakšgrupu spēlēm, bet titulu izcīnīja Marijas Kaldves (Igaunija) četrinieks, kas spraigā finālcīņā ar 5:4 pārspēja Sāras Mesenzēlas (Vācija) komandu.


Latvijas sieviešu izlase divas nedēļas pirms Eiropas čempionāta (19. - 26.novembris), kas norisināsies Esterzundā, Zviedrijā, aizvadīja pēdējo sagatavošanās turnīru. Sacensības tika uzsāktas ar diviem punktiem pirmajos divos endos pret Stefāniju Konstantīni no Itālijas, tomēr spēles turpinājumā, pēc trim punktiem ceturtajā endā itāliešu kontā, mūsējās nespēja vairs izcīnīt punktus, kas rezultējās ar zaudējumu 2:6.

Pateicoties diviem nozagtiem punktiem otrās spēles astotajā endā, Blumberga-Bērziņa svinēja pirmo uzvaru turnīrā ar 7:5 pret Ukrainas Poļinu Putinsevu. Līdzīgi kā pirmā spēle tika uzsākta arī trešā ar diviem punktiem pirmajos divos endos, tomēr arī šoreiz spēles beigas izrādījās neveiksmīgas, kad Mesenzēlas komanda pēc izcīnītiem četriem punktiem piektajā endā pieplusoja trīs nozagtus sestajā, izvirzoties vadībā ar 8:3. Atgūtais viens punkts septītajā endā mūsu izlases izpildījumā lika paspiest rokas un ar 4:8 atzīt pretinieču pārākumu.

Pēdējo apakšgrupas cīņu Blumberga-Bērziņa aizvadīja pret PKT Tukuma posma 2.vietas ieguvēju no Skotijas Lusiju Blēru. Pēc nozagtiem diviem punktiem piektajā endā, mūsējās nonāca vadībā ar 4:2, bet pēc septītā skotietes panāca neizšķirtu 4:4. Pateicoties pēdējā akmens tiesībām astotajā endā Blumberga-Bērziņa paņēma divus punktus, kas nodrošināja otro uzvaru turnīrā (6:4). Tiesa ar divām uzvarām viņām bija par maz, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam.

Latvijas sieviešu izlase trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc aizvadītā turnīra:
“Attīstības process reti kad ir tīri lineāri taisns uz augšu. Šis turnīrs bija tas, kurā bija solītis atpakaļ, lai nākošie solīši būtu atkal tikai uz priekšu.”


Barones komandai pirmajā mačā pretim stājās norvēģietes Mariannes Rorvikas komanda, kas pirms septītā enda atradās iedzinējos ar -1 (4:5). Septītajā endā norvēģiešu sekmīgie metieni atnesa piecus punktus, kas noteica šīs spēles likteni, liekot kapitulēt Baronei ar 5:9.

Nākamajās divās spēlēs tika atzīts lietuviešu (2:5) un šveiciešu (2:7) pārākums, tomēr apakšgrupas pēdējā spēlē, nospēlējot precīzi visas spēles garumā, ar 10:2 tika sagrauta vietējā Margitas Pēbo komanda.


Kaldve finālā nokļuva pateicoties uzvarai pusfinālā ar 9:5 pār Rorviku, savukārt Mesenzēla ar 7:5 pieveica Koriju Hurlimanu (Šveice). Finālspēles pirmajā pusē Kaldves diviem divpunktu endiem, vācietes atbildēja ar diviem viena punkta endiem, nonākot iedzinējos ar 2:4. Arī spēles turpinājumā Mesenzēla nespēja izcīnīt vairāk par punktu kādā no endiem, kas nedeva iespēju atspēlēties. Līdz pat beigām igaunietes noturēja minimālu pārsvaru, uzvarot ar 5:4 un izcīnot PKT posma titulu savās mājās.

Spēlē par 3.vietu vēl pēc pieciem endiem bija neizšķirts 3:3. Sestajā endā gūtie divi punkti Hurlimanai iedeva nelielu handikapu, ko norvēģietes tā arī nespēja līdz astotā enda beigām sadeldēt,  komandai no Šveices uzvarot ar 6:4.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs turnīrā: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Ieva Rudzīte, Katrīna Gaidule, Tīna Siliņa, Betija Gulbe, treneris Ritvars Gulbis.
Latvijas junioru meiteņu izlases sastāvs turnīrā: Evelīna Barone, Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Marija Seļiverstova, Ērika Patrīcija Bitmete, trenere Iveta Staša-Šaršūne.


Blumbergas-Bērziņas spēļu rezultāti:
2:6 – S.Konstantīni (Itālija)
7:5 – P.Putintseva (Ukraina)
4:8 – S.Mesenzēla (Vācija)
6:4 – L.Blēra (Skotija)

Barones spēļu rezultāti:
5:9 – M.Rorvika (Norvēģija)
2:5 – V.Paulauskaite (Lietuva)
2:7 – N.Vusta (Šveice)
10:2 – M.Pēbo (Igaunija)

Foto: Andres Mets
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji