Juniores Oslo izcīna 3.vietu, puiši līdzvērtīgās spēlēs netiek pie uzvarām

Latvijas junioru meiteņu un puišu izlases no 28. līdz 30.oktobrim piedalījās “European Junior Curling Tour Oslo 2022” Pasaules kērlinga tūres posmā (PKT). Evelīnas Barones vadītā meiteņu komanda spēlē par trešo vietu revanšējās Sāras Mesenzēla (Vācija) četriniekam, uzvarot to ar 5:3. Kristapa Zasa komanda šoreiz iztika bez uzvarām, tomēr spēles punkts punktā norāda uz līdzīgu spēku samēru spēcīgu dalībnieku konkurencē.


Sacensībās piedalīsies 14 puišu un piecas meiteņu komandas, sacenšoties katri savā konkurencē. Dalībnieku vidū bija pārstāvji no Norvēģijas, Šveices, Skotijas, Vācijas, Dānijas, Austrijas un arī mūsu junioru izlases.

Meitenes uzsāka pamatturnīru ar 4:7 zaudējumu jau pieminētajai Mesenzēlai, vācietēm nozogot uzvaras punktus. Turpinājumā mūsējās tika pie divām uzvarām – pēc nonākšanas iedzinējos ar 6:4 tika apspēlētas skotietes, bet ekstra endā ar 4:3 pārspēta mājiniece Torilda Bjornstada. Pēdējā apakšgrupas spēlē pirmie trīs endi tika nonullēti, bet spēles noslēgumā dominēja šveicietes Izabellas Ainspīleres komanda, sagraujot mūsējās ar 9:1.

Ar divām uzvarām četrās spēlēs Barone turpināja cīņu pusfinālā, kurā atzina norvēģietes Bjornstadas pārākumu ar 7:5. Spēlē par 3.vietu pretim stājās Mesenzēla, kura pēc četriem endiem bija vadībā ar 3:1. Nonullējot piekto endu, sestajā mūsējās panāca neizšķirtu 3:3, bet pēdējos divu endus izdevās nozagt pa punktam, kas atnesa uzvaru ar 5:3.

Komandas spēlētājas Ērikas Patrīcijas Bitmetes komentārs par aizvadīto turnīru:
“Aizvadot četras apļa turnīra spēles, meitenes guva divas uzvaras, kas nodrošināja vietu pusfinālā. Diemžēl pusfināla spēlē neizdevās atkārtot uzvaru pār spēcīgo Norvēģijas meiteņu izlasi, tādēļ tikāmies ar Vācijas junioru izlasi spēlē par trešo vietu, kur tikai pašā spēles galotnē tika izcīnīta uzvara.

Bija patīkami spēlēt šādā laba līmeņa turnīrā – kvalitatīvi uztaisīts ledus, stipras pretinieku komandas, kā arī padomāts par dalībnieku labsajūtu un komfortu visas nedēļas nogales laikā. Kopumā esam gandarītas par paveikto!”

Par turnīra uzvarētāju kļuva tieši Bjornstada, kas ar 7:2 pārliecinoši pārspēja Ainspīleri.


Puišiem, izņemot spēle pret Lukasu Hostmelingenu no Norvēģijas, pārējo trīs maču uzvarētāju izšķīra pēdējais enda, kas tomēr nosvērās par labu pretiniekiem.

Puišu komandas trenera Arta Zenteļa komentārs par aizvadīto turnīru:
“Ātrs un krītošs ledus – bauda spēlēt. Dalībnieki turnīrā bija ļoti spēcīgi – pasaules junioru čempionāta zelta un sudraba medaļu ieguvēji, kā arī citas augsta līmeņa komandas.

Kaut gan piedzīvoti zaudējumi visās četrās spēlēs, ir daudz pozitīvu iezīmju – visās spēlēs puiši nospēlēja kā līdzīgs ar līdzīgu līdz pat pēdējiem skipu metieniem. Nevienā endā netika zaudēts vairāk par diviem punktiem, savukārt četrās spēlēs pretiniekiem izdevās nozagt tikai trīs endus.

Arī man šī bija iespēja pēc ilgāka pārtraukuma strādāt ar kādu no komandām. Bijām viena no turnīra jaunākajām komandām un tas dod pārliecību, ka, mērķtiecīgi turpinot darbu pie iesāktā, puišiem pēc dažiem gadiem uzvaras noteikti būs vairāk nekā zaudējumi šajā līmenī. Puiši viennozīmīgi ir pelnījuši uzslavas par to, ka spēja vairākas lietas uzlabot turnīra gaitā.”

Finālā un visā turnīrā puišu konkurencē nepārspēts palika vienīgi Ross Kreiks (Skotija), kas titulu izcīnīja ar 7:0 uzvaru pār Bendžamina Kappa Vācijas komandu. Trešā vieta vēl vienai Skotijas komandai Orrina Kārsona vadībā, kuri ar 7:1 dominēja pār dāņa Džonatana Vilandta četrinieku.

Latvijas meiteņu izlases sastāvs turnīrā: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne.
Latvijas puišu izlases sastāvs turnīrā: Kristaps Zass (skips), Eduards Seļiverstovs, Toms Sondors, Krišjānis Java, Denis Smirnovs, treneris Artis Zentelis.
 

Meiteņu izlases spēļu rezultāti:
4:7 – S.Mesenzēla (Vācija)
6:4 – E.Mišela (Skotija)
4:3 – T.Bjornstada (Norvēģija)
1:9 – I.Ainspīlere (Šveice)
5:7 – T.Bjornstada (Norvēģija) /pusfināls/
5:3 – S.Mesenzēla (Vācija) /spēle par 3.vietu/

Puišu izlases spēļu rezultāti:
4:5 – L.Kakkivio (Šveice)
3:5 – L.Hostmelingens (Norvēģija)
5:6 – L.J.Aspeli (Norvēģija)
3:5 – Dž.Strohorns (Skotija)

Foto: Artis Zentelis

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji