Latvijas sieviešu izlase bija tuvu izšķirošajām spēlēm Zviedrijā, uzvar šveicietes

Šodien, 9.oktobrī ar Šveices un Norvēģijas komandu fināla spēli Jenčēpingā, Zviedrijā noslēdzās Ziemeļu kērlinga tūres posms “Match Town Trophy 2022” sieviešu konkurencē. Tikai ar punkta pārsvaru 6:5 pār Eirīnas Mesloe (Norvēģija) komandu pārāka izrādījās Ksenijas Švalleres (Šveice) vadītā komanda.  Latvijas izlase ar Ventspils kērlinga kluba skipu Santu Blunbergu-Bērziņu turnīru noslēdza ar divām uzvarām apakšgrupā.


“Match Town Trophy 2022” sacensības norisinājās gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Šoreiz interesi pievērsām sieviešu konkurencei, kur 11 komandu starpā piedalījās arī Latvijas sieviešu izlase. Pamatturnīru mūsējās uzsāka ar uzvaru, kur dramatiskā spēlē izdevās izcīnīt panākumu ar 7:6 pret Zviedrijas junioru izlasi Moas Draiburgas vadībā. Arī otrajā spēlē tika gūta uzvara (7:4), lai gan spēles ievadā mūsējās ar skotietēm (skips – Lusija Bleira) cīnījās līdzvērtīgi. Bija nepieciešama vēl viena uzvara vai iegūts krietni vien labāks papildrādītājs, lai garantētu vietu 1/4finālā, diemžēl tika piedzīvotas divas neveiksmes un sliktāku papildrādītāju kā pretiniecēm turnīrs noslēgts pēc apakšgrupas kārtas.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc aizvadītā turnīra:
“Sniegums gāja kā pa viļņiem. Ledus lasīšana radīja zināmus izaicinājumus. Treniņos būs jāatgriežas pie pamatlietām.

Jau pēc mazāk kā divām nedēļām gan sieviešu izlase, gan arī citas Latvijas un ārzemju komandas startēs Pasaules kērlinga tūres posmā “WCT Latvian International Challenger 2022” Tukumā, kur no 21. līdz 23.oktobrim sieviešu un vīriešu konkurencē sacentīsies pa 10 komandām.

“Match Town Trophy 2022” finālā Švallere iekļuva pateicoties perfektai spēlei pamatturnīrā – piecās spēlēs piecas uzvaras. Tas garantēja automātisku vietu pusfinālā, kurā tikai ar 5:4 pieveica Asukas Kanai (Japāna) komandu. Cīņā par titulu pretim nāca apakšgrupas pretiniece Mesloe, kura ar 6:3 pusfinālā pārspēja Draiburgu. Abu komandu pirmajā tikšanās reizē spēle noslēdzas ar 6:5 par labu Švallerei. Tik pat spraiga spēle norisinājās arī finālā, kas beidzās ar tieši tādu pašu rezultātu vēlreiz šveiciešu labā, izcīnot titulu.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs turnīrā: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Ieva Rudzīte, Katrīna Gaidule, Tīna Siliņa, treneris Ritvars Gulbis.


Blumbergas-Bērziņas spēļu rezultāti:
7:6 – M.Draiburga (Zviedrija)
7:4 – L.Bleira (Skotija)
3:8 – K.Hurlimana (Šveice)
3:7 – M.Rorvika (Norvēģija)

Foto: Ansis Ventiņš
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji