Otro gadu pēc kārtas par Latvijas čempioniem kļūst CC Rīga/Trukšāna vīriešu komanda

Šodien, 15.maijā ar divu grandu CC Rīga/Trukšāna un A41/Gulbja fināla spēli Kērlinga hallē, Rīgā noslēdzās Latvijas čempionāts vīriešu komandām. Spraiga cīņa norisinājās visas spēles garumā, tomēr daudzkārtējam Latvijas čempionam Ritvaram Gulbim pietrūka līdz titulu skaitu palielināšanas, kapitulējot Mārtiņa Trukšāna vadītajai komandai ar 8:10.


Šogad uz starta Latvijas čempionātā izgāja sešas vīriešu komandas, kas vispirms izspēlēja apļa turnīra spēles. Kopvērtējuma līderos pēc pamatturnīra ar uzvarām visās spēlēs ierindojās pagājušā gada čempiona Mārtiņa Trukšāna vadītā komanda. Viņi pusfinālā tikās ar ceturto spēcīgāko četrinieku Kriša Vondas vadībā, kas piecās spēlēs tika pie divām uzvarām. Sīvā cīņā jau no paša spēles sākuma komandas viena otrai neļāva iekrāt lielu pārsvaru. Tikai spēles beigu nogrieznī, astotajā endā vairāku kļūdu virkne noveda Vondas komandu pie četru punktu zaudējuma, kas arī izšķīra šīs spēles likteni, Trukšanam otro čempionātu pēc kārtas iekļūstot finālā pie rezultāta 10:6.

Otru vietu finālā izcīnīja daudzkārtējā Latvijas čempiona Ritvara Gulbja vadītā komanda, kas, tā pat kā Talsu kērlinga kluba juniori Kristapa Zasa vadībā, pamatturnīrā tika pie trim uzvarām piecās spēlēs. Tieši pamatturnīra pēdējā mačā Zass pārspēja Gulbi ar 7:5, par ko Gulbis reabilitējās pusfinālā, spēles beigu daļā nozogot pa punktam divos endos pēc kārtas un gala rezultātā pārspējot juniorus ar 6:3.


Gulbis cīņu par kārtējo titulu uzsāka apņēmīgi, pēc trim endiem nonākot vadībā ar 3:1. Bet tieši pēc trīs punktus zaudējuma trešajā endā Trukšāns uzņēma apgriezienus, uzlabojot metienu realizāciju. Tas palīdzēja ceturtajā endā tikt pie trim atbildes punktiem, kurus papildināja ar trim nozagtiem pēc piektā enda, lielajā pārtraukumā ejot komfortablā vadībā ar 7:3. Gulbja mēģinājumi atspēlēties nesekmējās kā vēlētos, Trukšāna komandai noturot vadību un svinot uzvaru visā spēlē ar 10:8.

Līdz ar to Mārtiņa Trukšāna komanda, spēlējot visu čempionātu trīs spēlētāju sastāvā, uzvarēja visās čempionāta spēlēs un izcīnīja Latvijas čempionu titulu otro gadu pēc kārtas. Bez tam komanda ieguva tiesības pārstāvēt Latviju Pasaules kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās nākamajā 2022./2023.gada sezonā.

Mārtiņa Trukšana komentārs pēc aizvadītās fināla spēles:
“Mēs bijām mierīgāki, lai gan spēle bija ļoti emocionāla un viļņveidīga. Spēles sākums mums padevās sliktāk. Mēs nonācām iedzinējos, bet pēc tam kaut kā spējām atrast agresīvu, labu kērlingu un sapinām pretiniekus, nozogot trīs punktus piektajā endā. Tas arī tos svaru kausus lielā mērā pavilka uz mūsu pusi. Tā pat arī labāk nekā pretinieki lasījām ledu.”


Spēlē par bronzas medaļām pārliecinošu sniegumu mača sākumā rādīja Zasa četrinieks, kas pēc izspēlētiem četriem endiem atradās vadībā ar 7:0 pār Vondas komandu. Lielais pārsvars un vēlme uzlabot pērn izcīnīto 4.vietu pieaugušo komandu konkurencē, Zasa komandai uz spēles beigām radīja nervozitāti, kas atspoguļojās izpildījumā. Kļūdas neļāva astotajā un devītajā endā tikt pie punktiem, kas deva iespēju Vondam pietuvoties līdz -1 (7:8) pirms 10.enda. Tomēr sekmīgi tika noslēgts spēles pēdējais ends ar punktu (9:7) un tika svinēta uzvara, kā arī pirmo reizi izcīnītās medaļas Latvijas čempionātā vīriešiem.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
10:6 CC Rīga/Trukšāns – KKR/Vonda /pusfināls/
6:3 A41/Gulbis – TKK/Zass /pusfināls/
10:8 CC Rīga/Trukšāns – A41/Gulbis /fināls/
9:7 TKK/Zass – KKR/Vonda /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums:
1. CC Rīga/Trukšāns
2. A41/Gulbis
3. TKK/Zass
4. KKR/Vonda
5. SK OB/Regža
6. CC Rīga/Buncis

1.vieta – CC Rīga/Trukšāns (Mārtiņš Trukšāns, Sandris Buholcs, Arnis Veidemanis, Kārlis Smilga)

2.vieta – A41/Gulbis (Ritvars Gulbis, Artis Zentelis, Aivars Avotiņš, Rihards Jeske, Roberts Krusts)

3.vieta – TKK/Zass (Kristaps Zass, Eduards Seļiverstovs, Toms Sondors, Krišjānis Java, Deniss Smirnovs, Raimonds Vaivods)

4.vieta – KKR/Vonda (Krišs Vonds, Jānis Vonda, Ričards Vonda, Didzis Pētersons, Reinis Jučers)

 

Kērlinga klubu atšifrējums:
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs


Sacensības norisinājās ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu.
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji