Par pirmajiem Latvijas čempioniem junioriem jauktajiem pāriem kļūst Gaidule/Buncis

Pirmais Latvijas čempionāts kērlingā junioriem jauktajiem pāriem norisinājās no 28.aprīļa līdz 1.maijam. Pārliecinošu uzvaru finālā ar 9:3 svinēja un pirmo čempionu titulu izcīnīja Sporta kluba “OB” komanda – Katrīna Gaidule/Roberts Reinis Buncis.


Kopumā čempionātā startēja sešas komandas, kas pamatturnīrā izspēlēja viena apļa spēles. Ar četrām uzvarām piecās spēlēs pamatturnīru noslēdza Talsu kērlinga kluba pāris Marija Seļiverstova/Eduards Seļiverstovs un Elīza Stabulniece/Krišs Vonda. Tā kā savstarpējā spēlē pārāki bija Seļiverstovi, tad viņi ieņēma pirmo vietu un pusfinālā tikās ar 4.vietas ieguvējiem no Ventspils kērlinga kluba Helēnu Reiznieci/Markusu Salmiņu. Pateicoties trīs punktiem septītajā un nozagtam astotajā endā Seļiverstova/Seļiverstovs ar uzvaru 8:4 iekļuva finālā. Tur viņiem pretim stājās Gaidule/Buncis, kas pēc neveiksmīgā pusfināla sākuma spēja beigās izraut uzvaru ar 7:6 pār Stabulnieci/Vondu.

Fināla cīņā pēc trim endiem vadībā ar 3:1 atradās Seļiverstova/Seļiverstovs. Ceturtajā endā Gaidule/Buncis spēja izcīnīt četrus punktus, kas pirmo reizi spēlē ļāva izvirzīties vadībā ar 5:3. Turpmākajos divos endos viņi punktu krājumu papildināja ar kopumā nozagtiem četriem punktiem, panākot 9:3. Pie šāda rezultāta spēle noslēdzās, Gaidulei/Buncim izcīnot zelta medaļas pirmajā Latvijas čempionātā junioriem jauktajiem pāriem.

Par trešo vietu sacentās vieni no šī čempionāta favorītiem Stabulniece/Vonda ar Reiznieci/Salmiņu. Spraiga cīņa izvērtās visas spēles garumā, te vienam, te otram pārim pārņemot vadību. Trīs punkti sestajā un viens nozagts septītajā (6:4) lika noprast, ka bronzas medaļu īpašnieki ir noskaidroti, kas šajā gadījumā būtu Stabulniece/Vonda. Tomēr ventspilnieki nenolaida rokas un izlīdzināja rezultātu 6:6, ievedot spēli ekstra endā. Lai arī Stabulniecei/Vondam šajā endā bija pēdējā metiena tiesības, tomēr neveiksmīgs pēdējais metiens noveda pie punktu zaudējuma 6:8 un negaidītām bronzas medaļām Reizniecei/Salmiņam.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
8:4 TKK/M.Seļiverstova-E.Seļiverstovs – VKK/H.Reizniece-M.Salmiņš /pusfināls/
7:6 SK OB/K.Gaidule-R.R.Buncis – SK OB/E.Stabulniece-K.Vonda /pusfināls/
9:3 SK OB/K.Gaidule-R.R.Buncis – TKK/M.Seļiverstova-E.Seļiverstovs /fināls/
8:6(EE) VKK/H.Reizniece-M.Salmiņš – SK OB/E.Stabulniece-K.Vonda /bronzas spēle/

Kopvērtējums:
1. SK OB/K.Gaidule-R.R.Buncis
2. TKK/M.Seļiverstova-E.Seļiverstovs
3. VKK/H.Reizniece-M.Salmiņš
4. SK OB/E.Stabulniece-K.Vonda
5. KKR/L.Rēdliha-K.Gnutons
6. VKK/L.Prūse-V.Vieško

1.vieta – Katrīna Gaidule/Roberts Reinis Buncis

2.vieta – Marija Seļiverstova/Eduards Seļiverstovs

3.vieta – Helēna Reizniece/Markuss Salmiņš

 

Kērlinga klubu atšifrējums:
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs
VKK – Ventspils kērlinga klubs

Latvijas čempionātu junioriem jauktajiem pāriem atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija.
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji