Olimpiskie čempioni kērlingā jauktajiem pāriem lūkos arī pēc pasaules čempionāta zelta

Nedēļas garumā no 23. līdz 30.aprīlim Šveices pilsētā Ženēvā norisināsies pasaules čempionāts kērlingā jauktajiem pāriem, piedaloties 20 valstu komandām, to starpā arī pašreizējie olimpiskie čempioni no Itālijas.


Jaukto pāru pasaules čempionātu rīkošana aizsākās 2008.gadā Somijā. Šogad norisināsies jau 14. čempionāts, kurā startēs 20 dalībvalstis, sadalītas divās grupās pa 10. Latvija otro reizi pēc kārtas nekvalificējās dalībai šajā pasaules čempionātā.

A grupa: Dānija, Igaunija, Itālija, Japāna, Jaunzēlande, Koreja, Norvēģija, Somija, Šveice, Zviedrija.
B grupa: Anglija, ASV, Austrālija, Čehija, Kanāda, Skotija, Spānija, Turcija, Ungārija, Vācija.

Par sacensību favorīti noteikti uzskatāmi itāļi – Stefānija Konstantīni un Amos Mosaners, kas Pekinā par pārsteigumu visiem izcīnīja zeltu, savukārt pasaules čempionātos Itālija vēl ne reizi nav atradusies uz kāda no goda pjedestāla pakāpieniem. Viņiem konkurenci gan A grupā, gan visā čempionātā sastādīs Šveices pāris – Alīna Peca un Svens Mihels, kuri izcīnīja zelta medaļas 2011.gadā un līdz šim brīdim sakrājuši dažāda kaluma medaļas, spēlējot sieviešu un vīriešu komandās.

Savukārt B grupā kā spēcīgākās jāmin Kanāda un Skotija. Kanādieši Džoselīna Petermana un Brets Gallants ir 2019.gada pasaules vicečempioni, bet iepriekšējā pasaules čempionu titulu izcīnījusī Skotija šoreiz tiks pārstāvēta ar olimpisko čempioni sieviešu komandu konkurencē Evu Murhedu un olimpisko vicečempionu vīriešu komandu konkurencē Bobiju Lamiju.

Starp pretendentiem uz medaļām varētu būt gan Zviedrijas duets – olimpiskais un četrkārtējais pasaules čempions Rasmuss Vrana ar māsu Izabellu, gan ASV duets – 2018.gada olimpiskais čempions Mets Hamiltons ar māsu Beku.


Sacensības tiks uzsāktas abās grupās izspēlējot apļa turnīru, lai noskaidrotu grupu trīs labākas komandas. Pirmo vietu ieguvēji katrā grupā automātiski kvalificēsies pusfināla spēlēm, savukārt A2 ar B3 un A3 ar B2 sacentīsies par atlikušajām divām vietām pusfinālā. Fināla spēle norisināsies 30.aprīlī plkst. 15:00 pēc Latvijas laika.

Pēc grupu turnīra pēdējo vietu ieguvējas nākamajā sezonā sacentīsies pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā, lai izcīnītu tiesības startēs pasaules čempionātā 2023.gadā. Kvalifikācijas turnīrā nokļūs arī A un B grupas 8. – 9.vietas spēles zaudētāji.


Foto: WCF/Céline Stucki
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji