Latvijas čempionātā ratiņkērlingā četru spēļu sērijā uzvar KKR/Briedis

Šodien, 20.aprīlī pēc ceturtās finālspēles Kērlinga hallē, Rīgā noslēdzās Latvijas čempionāts ratiņkērlingā. Šogad par čempioniem kļuva Kērlinga kluba “Rīga” komanda ar Ojāru Briedi skipa pozīcijā.


Latvijas čempionātā ratiņkērlingā sacentās divas komandas, izspēlējot spēļu sēriju līdz vienas komandas trim uzvarām. Kērlinga kluba “Rīga” komanda ar Ojāru Briedi un Paralimpiskā kērlinga apvienība “Alliance” komanda ar Aleksandru Dimbovski skipa pozīcijā izspēlēja četras spēles.

Pirmās finālspēles sākums labāk padevās Dimbovska četriniekam, pēc trim endiem izvirzoties vadībā ar 4:1, tomēr spēles turpinājumā iniciatīva pārgāja Brieža komandas labā, gala rezultātā svinot uzvaru ar 7:5.

Otrās spēles sākums nu jau veiksmīgāks Briedim, pirmo endu uzsākot ar trim akmeņiem. Pretinieku mēģinājumus pietuvoties likvidēja Brieža komandas precizitāte metienos un nozagtie punkti piektajā un sestajā endā, kas beigās atnesa uzvaru ar 6:3 un otro panākumu.

Lai izcīnītu čempionu titulu Brieža četriniekam bija nepieciešama vēl viena uzvara. Komanda trešo spēli uzsāka labi. Pēc nozagtiem punktiem ceturtajā un piektajā endā Briedis bija vadībā ar 6:2. Tomēr sestajā endā zaudētie četri punkti Dimbovskim ļāva panākt neizšķirtu 6:6 un pārņemt spēli savās rokās, kas atspoguļojās arī metienu izpildījumā, liekot Briedim izpildīt sarežģītākus metienus. Nozogot punktu septītajā un arī astotajā endā, Dimbovska uzvara ar 8:6 pagarināja spēļu sēriju.

Ceturtā finālspēle izrādījās īsts trilleris līdz pat pēdējiem akmeņiem ekstra endā. Kā divās iepriekšējās spēlēs, arī šajā handikapu spēles sākumā iekrāja Briedis, pēc piektā izvirzoties vadībā ar 5:1. Tomēr pēdējos trīs endos atkal tika izlaists iegūtais pārsvars, kad pēc astoņiem endiem Dimbovskis panāca neizšķirtu (5:5), ievedot spēli ekstra endā. Tajā Dimbosvka akmens bija labi paslēpts aiz centra sarga, tomēr ar lielisku metienu Brieža komandai to izdevās izsist. Dimbovskis ar pēdējo metienu mēģināja atjaunot iepriekšējo situāciju, kas nesanāca, jo akmens izrādījās par vāju. Mājā jau atradās divi Brieža akmeņi un, neizpildot pēdējo metienu, tika izcīnīta uzvara ar 7:5, uzvarot arī visā finālsērijā.

Līdz ar to Brieža komanda izcīna tiesības pārstāvēt Latvijas izlasi 2022./2023.gada sezonā Pasaules kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās.


Komandu sastāvi:
KKR/Briedis: Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko, Lība Bērziņa, Ieva Melle, treneri Arnis Veidemanis un Rihards Jeske.
Alliance/Dimbovskis: Jurijs Volgins, Aleksandrs Vitohins, Aleksandrs Dimbovskis, Jūlija Pavlovska-Killiane, Poļina Rožkova, treneris Kirils Savuškins.

Finālspēļu rezultāti:
7:5 KKR/Briedis – Aliance/Dimbovskis
6:3 KKR/Briedis – Aliance/Dimbovskis
8:6 Aliance/Dimbovskis – KKR/Briedis
7:5(EE) KKR/Briedis – Aliance/Dimbovskis

 

1.vieta – KKR/Briedis

2.vieta – Aliance/Dimbovskis

 


Sacensības norisinājās ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Paralimpiskās komitejas atbalstu.

Foto: Linda Mangale
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji