Ratiņkērlinga komandas mainītos sastāvos noskaidros Latvijas čempionāta uzvarētāju

Pēc Lieldienu brīvdienām no 19.aprīļa Kērlinga hallē, Rīgā norisināsies 2022.gada Latvijas čempionāts ratiņkērlingā, par kura titulu sacentīsies divas komandas.


Jau piekto gadu pēc kārtas par Latvijas čempionātā ratiņkērlingā cīnīsies divas komandas, izspēlējot spēļu sēriju līdz vienas komandas trim uzvarām. Šogad uz ledus izies Kērlinga kluba “Rīga” komanda ar Ojāru Briedi skipa pozīcijā un Paralimpiskā kērlinga apvienība “Alliance” komanda ar Aleksandru Dimbovski skipa pozīcijā.

Pēc Latvijas ratiņkērlinga izlases starta paralimpiskajās ziemas spēlēs Pekinā notikušas izmaiņas ierastajos komandu sastāvos. Vairāku gadu skipa pozīcijā spēlējošā Poļina Rožkova pievienojusies ikgadējiem konkurentiem uz Latvijas čempionu titulu ratiņkērlingā – ALL/Dimbovskis. Savukārt Paralimpiskās izlases trīs pamatsastāvā spēlējušajiem ratiņkērlingistiem Ojāram Briedim, Agrim Lasmanam un Sergejam Djačenko pievienojušās divas jaunas spēlētājas – Ieva Melle, kuras primārais sporta veids ir loka šaušana, šajā disciplīnā startējot Riodežaneiro (2016) un Tokijas (2021) vasaras paralimpiskajās spēlēs, un Lība Bērziņa, kura ikdienā ir Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Pieejamības projekta vadītāja.

Šogad uz titulu varētu būt gaidāma spraigāka cīņa, jo allaž otrajā vietā palikusī Dimbovska komanda ir pastiprinājusies, nākot klāt Rožkovai. Savukārt Brieža komandai būs jāpielāgojas spēlei kopā ar čempionāta debitantēm, kuras sāka trenēties pēc Paralimpiskās izlases atgriešanās no Pekinas, aizvadot ar komandu vien četrus treniņus.


Komandu sastāvi:
KKR/Briedis: Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko, Lība Bērziņa, Ieva Melle.
Alliance/Dimbovskis: Jurijs Volgins, Aleksandrs Vitohins, Aleksandrs Dimbovskis, Jūlija Pavlovska-Killiane, Poļina Rožkova, treneris Kirils Savuškins.


Sacensības norisinās ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Paralimpiskās komitejas atbalstu.

Foto: Ansis Ventiņš
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji