Jauktais pāris no Igaunijas uzvar Pasaules kērlinga tūres posmā Rīgā

Svētdien, 10.aprīlī ar Igaunijas un Čehijas komandu finālu Kērlinga hallē, Rīgā noslēdzās Pasaules kērlinga tūres posms jauktajiem pāriem “WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup II”. Par uzvarētājiem kļuva Karolīna Kāre/Harijs Lills, kas ar 9:4 uzvarēja Jūliju Zelingrovu un Vitu Čabicovskiju no Čehijas.


Sacensības 7.aprīlī uzsāka 16 komandas, no kurām deviņas bija pašmāju, bet viesi bija ieradušies no Lietuvas, Igaunijas, Beļģijas, Čehijas un Slovākijas. Ceturtdaļfinālā iekļuva četras Latvijas komandas, no kurām pusfinālā tika divas. Diemžēl tur tika zaudēts sacensību finālistiem. Ievai Rudzītei/Artim Zentelim piekāpjoties ar 6:11 čehu pārim, bet ļoti līdzīgā cīņā Daina Barone/Arnis Veidemanis tikai ar diviem punktiem 6:8 zaudēja igauņiem.

Fināla spēli veiksmīgāk iesāka igauņi, kad pēc nozagtiem diviem punktiem otrajā endā viņi izvirzījās vadībā ar 3:0. Zelingrova/Čabicovskijs pēc četriem endiem spēja pietuvoties līdz -1 (2:3), bet pēc sešiem panāca neizšķirtu 4:4. Veiksmīga spēle igauņu pāra izpildījumā un kļūda Čehijas dueta pēdējā metienā ļāva Kārei/Lillam paņemt piecus punktus (9:4), ar ko tad arī šī cīņa noslēdzās, izcīnot “WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup II” titulu.

Par turnīra 3.vietu sacentās pašreizējiem Latvijas čempioni Barone/Veidemanis ar iepriekšējā gada Latvijas čempionāta uzvarētājiem Rudzīti/Zenteli. Šajā spēlē Rudzītei/Zentelim jau no otrā enda nekādi nesanāca realizēt pēdējā metiena tiesības, kas rezultējās ar nozagtiem punktiem Barones/ Veidemaņa kontā. Ja pēc četriem endiem bija vien 4:0 pārsvars Baronei/Veidemanim, tad nozagtie četri punkti piektajā endā lika Rudzītei/Zentelim atzīt pretinieku pārākumu ar 8:0 un samierināties ar 4.vietu.

Kopvērtējums:
1. K.Kare/H.Lills (Igaunija)
2. J.Zelingrova/V.Čabicovskijs (Čehija)
3. D.Barone/A.Veidemanis
4. I.Rudzīte/A.Zentelis
5. D.Regža/A.Regža
6. L.Avena/A.Avotiņš
7. A.Rikove/K.Rikovs (Lietuva)
8. K.Van Ostervicka/Dž.Spruits (Beļģija)
9. Z.I.Brakovska/J.Horāčeks (Latvija/Slovākija)
10. G.Millere/A.Purmalis
11. S.Saulgrieze/J.Rēdlihs
12. M.Jurkute/P.Rimeikis (Lietuva)
13. M.Seļiverstova/E.Seļiverstovs
14. V.Gīrinckse/D.Heilens (Beļģija)
15. K.Gaidule/R.R.Buncis
16. S.Pālena-Rozentāle/D.Usenko

Sacensības rīkoja Sporta klubs “OB” ar Venden, Isostar un Rija Hotels atbalstu.
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji