Ratiņkērlingistu zaudējums Lielbritānijai atņem iespēju cīnīties par medaļām

Šodien, 10.martā Pekinas Ziemas paralimpiskajās spēlēs Latvijas ratiņkērlinga izlase pirmajā mačā tikās ar Lielbritāniju. Abās spēlēs mūsu izlasei bija nepieciešams uzvarēt, lai kvalificētos pusfinālam. Diemžēl jau pirmajā Latvijas izlasei nācās atzīt pretinieku pārākumu ar 4:8, tādējādi paliekot aiz labāko četrinieka.

 

1.ends – Latvijas izlase spēli uzsāk ar mainītu spēlētāju rotāciju, skipa pozīcijā spēlējot Ojāram Briedim, bet Agrim Lasmanam vice-skipa pozīcijā. Tiesa Briedis turpināja mest pirmos metienus, diemžēl pašu pirmo aizmetot garām, bet ar otro reabilitējās un izpilda perfektu dubulto “take out”. Enda turpinājumā komandas apmainās izsišanas metienos līdz angļi iemet akmeni mājā aiz sarga, ko Poļina Rožkova neizsit. Pretinieki iemet otru atvērtā pozīcijā, ko Rožkova izsit. Pēc Lasmana pirmā metiena, kas tiek aizmests garām angļu akmenim, pretinieki ieliek otru mājā. Lasmans nolemj sist, tomēr tas izrādās par platu, angļiem nozogot punktu pirmajā endā.

2.ends – Endu angļi uzsāk ar centra sargu, bet Briedis atkal kļūdās savā pirmajā metienā. Tas ļauj angļiem iemest savu mājā, paslēptu aiz centra sarga. Turpinājumā mūsu izlase cenšas atspēlēties pret diviem pretinieku akmeņiem, bet angļi kļūdas nepieļauj un demonstrē labu spēli. Rožkovai caur pretinieku sargu izdodas izsist centra akmeni, pēc tam pašai iemetot tuvāk centram, tomēr nedaudz par stipru. Lielbritānija šo akmeni pabīda atkal tālāk un nu jau +2 angļiem, ko papildina līdz +3. Diemžēl Lasmanam metiens ir par spēcīgu un pretinieki nozog trīs punktus, mums nonākot iedzinējos ar 0:4.

3.ends – Komandas endu sāk ar diviem centra sargiem, aiz kuriem angļi labi aizslēpjas, bet Briedis aizmet savu aiz sargiem vēl tuvāk centram. Turpinājumā komandas mēģina ieņemt mājas centru, līdz beidzot Djačenko nonāk tur ar savu otro akmeni, nodrošinot mums +2. Dubultais “take out” metiens angļiem nesanāk, Rožkovai uzliekot sargu, bet ar nākamo atkal atgūst +2. Angļi turpina demonstrēt neapskaužamu precizitāti un nonāk otrā labākā akmens pozīcijā, piespiežot mūs izcīnīt tikai punktu 1:4.

4.ends – Pirmo reizi spēlē mūsu izlase uzsāk endu. Briedis savus akmeņus novieto centra sarga pozīcijā, bet angļu pirmā spēlētāja turpina spēlēt ar 100% precizitāti, iemetot abus savus akmeņus mājas sānā. Djačenko pirmais akmens aizslēpjas aiz mūsu sargiem, pretiniekiem liekot šos sargus sist ārā. Tas izdodas, atstājot savu akmeni centra sarga pozīcijā, tomēr Djačenko vēlreiz ir precīzs un iemet otru tuvāk mājas centram. Pēc Rožkovas sarga, angļi vienu mūsējo izsit. Diemžēl Lasmans savā pirmajā metienā nokļūdās, kas deva iespēju pretiniekiem izsist mūsējo, kas neizdodas. Tomēr ar pēdējo angļu skips caur tālo sargu izsit mūsu akmeni, kas viņiem dod +3 (7:1).

5.ends – Pēc pārtraukuma mājas priekšā uzlikti trīs sargi, aiz kuriem Briedis savu otro akmeni iemet mājā. Pēc mūsu mēģinājuma nonākt ar vēl vienu akmeni tuvāk centram, tiek ņemts minūtes pārtraukums. Mūsu izlase nogādā vēl vienu mājā, kas dod +3 pēc pretinieku “take out” kļūdas. Angļiem nākamajos metienos izdodas likvidēt divus no tiem, kamēr mūsu izlase pieļāva taktiskas kļūdas. Beigu beigās pēc mērīšanas izrādījās, ka pretinieku akmens ir tuvāk centram, mūsu izlasei nonākot neapskaužamā situācijā (1:8).

6.ends – Mūsu izlase endu sāk ar diviem centra sargiem, bet pretinieks iemet abus akmeņus mājas beigās. Djačenko izpilda divus labus metienus, ko papildina Rožkova, dodot cerību uz punktu nozagšanu, kamēr angļi kļūdās. Pirms abu ceturto spēlētāju metieniem Latvijai +4 mājā.  Pretinieku skips sāk ar labi noslēptu akmeni aiz centra sargiem un nonāk +1 pozīcijā. Lai arī Lasmans izmet par platu, tomēr rikošets ļauj mūsu akmenim norotēt uz mājas centru un nostāties pirms pretinieku akmens, dodot +1 Latvijai. Ar pēdējo metienu bija iespēja paņemt piecus punktus, diemžēl metiens bija par šauru, nopelnot tikai vienu (2:8).

7.ends – Briedis sāk ar diviem centra sargiem, angļiem abus iemetot mājas sānā. Ar Djačenko otro metienu izdodas izsist vienu no pretinieku akmeņiem un mesto akmeni parullēt zem sargiem tuvāk centram. Pēc angļu kļūdas Rožkova pastumj tuvo sargu, kas nonāk ieskaites laukumā un +2 Latvijai. Lielbritānijas izlase dod mums iespējas atspēlēties, Lasmanam iemetot savu pirmo akmeni ļoti tuvu centram un jau atkal +2, bet pēc pretinieku kļūdas viņš izpilda vēl vienu izcilu metienu, piespiežot angļiem savu pēdējo mest pret mūsu trim. Viņu akmens par daudz nokrīt, kas ļauj mūsu izlasei nozagt divus punktus, nonākot iedzinējos ar 4:8.

8.ends – Šī enda sākums līdzīgs kā iepriekšējais – ar diviem mūsu sargiem un diviem angļu akmeņiem mājā. Djačenko turpina lieliski, piespiežot pretinieku aizmest garām visiem mūsu akmeņiem. Pēc mūsu uzliktā vēl viena sarga angļi paņem minūtes pārtraukumu. Lielbritānijas trešā spēlētāja mestais akmens izsit divus mūsu akmeņus. Rožkovas akmens izrādās par vāju, kas vairs negarantē mūsu izlasei iespēju izcīnīt četrus punktus, līdz ar to tiek piedzīvots zaudējums ar 4:8, neiekļūstot cīņā par medaļām.

Latvijas izlases trenera Arņa Veidemaņa komentārs Latvijas Radio pēc spēles ar Lielbritāniju:
“Šodien neizdevās tā kā bija plānots. Neizdevās Ojāram noturēt stratēģiju un Agrim diemžēl neizdevās kā pēdējam spēlētājam uzmest. Iepriekšējā pasaules čempionātā Agrim šāda pieredze bija, tomēr šodien nebija Agra diena. Pirmie divi endi varēja iegriezties pilnīgi savādākā gultnē, tad vēlāk būtu mierīgāk un redzētu kā būtu. Šīs spēle bija viena no vājākajām.

Nākamo spēli visticamāk spēlēsim kā spēlējām iepriekš. Tīri teorētiski vēl varam aizķerties sešiniekā. Ķīna mājinieki un stipra komanda. Pabeigt pret viņiem ar uzvaru būtu vispār fantastiski. Spēlēsim agresīvi uz visu banku. Stratēģija zināma kā spēlēt.”


Pēdējā pamatturnīra spēle mūsu izlasei būs plkst. 13:35 pēc Latvijas laika ar pusfinālā iekļuvušo Ķīnu, kuri ir pašreizējie pasaules čempioni un 2018.gada Phjončhanas Ziemas paralimpisko spēļu čempioni.

Kopā ar Ķīnas izlasi arī Zviedrija, Kanāda un Slovākija ir nodrošinājusi vietu pusfinālā. Pēdējā spēļu kārtā tiks noskaidrots galīgais vietu sadalījums un pusfināla pretinieki, kā arī Latvijas vieta paralimpisko spēļu debijā.

Ratiņkērlinga turnīrā vispirms tiks izspēlēta apļa kārta, aizvadot 10 spēles katrai komandai. Tikai kopvērtējuma četras labākās izlases turpinās cīņu par medaļām pusfinālos, kas norisināsies 11.martā. Vienā no pusfināliem sacentīsies 1. ar 4.vietu, bet otrā 2. ar 3.vietu. Pusfināla uzvarētāji 12.martā noskaidros 2022.gada Ziemas paralimpisko spēļu čempionus, bet zaudētāji nedaudz pēc pusfināla, 11.martā sava starpā sadalīs bronzas medaļas.

Visas Latvijas izlases spēles, kā arī fināla spēli tiešraidē varēs skatīties LTV7 kanālā, ar nakts spēļu atkārtojumiem.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, Aleksandrs Dimbovskis, treneri – Arnis Veidemanis, Rihards Jeske, fizioterapeite Signe Rinkule.


Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu grafiks, rezultāti un tiešraide LTV7 (pēc Latvijas laika):
8:4 – Dienvidkoreja
3:10 – Kanāda
8:4 – Slovākija
5:6 – Igaunija
9:7 – Zviedrija
9:7 – Šveice
6:8 – Norvēģija
7:8 – ASV
4:8 – Lielbritānija
/10.03./ 13:35 – Ķīna

16.kārtas citu spēļu rezultāti:
7:6 ASV – Koreja
8:6 Igaunija – Šveice

Kopvērtējums:
1. Zviedrija 9-7-2 Q
1. Ķīna 9-7-2 Q
3. Kanāda 10-7-3 Q
4. Slovākija 9-6-3 Q
5. ASV 10-5-5
6. Koreja 9-4-5
6. Latvija 9-4-5
8. Norvēģija 10-4-6
8. Lielbritānija 10-4-6
10. Igaunija 9-3-6
11. Šveice 10-1-9


Latvijas Paralimpiskā komiteja pateicas visiem sadarbības partneriem par atbalstu ceļā uz Pekinu. Institucionālajiem partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministrijai un AS “Latvijas Valsts Meži”, ģenerālsponsoram “Mēness Aptieka”, atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības un kultūras departamentam, “Venden”, “Lemon Gym”, Sporta Laboratorija, Nike, Sportland, AS “Brīvais vilnis” un SIA “Skrīveru Pārtikas Kombināts”, Latvijas Kērlinga asociācijai.

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji