Latvijas Kērlinga asociācija iniciē Krievijas un Baltkrievijas izslēgšanu no Pasaules kērlinga federācijas sacensībām

Sakarā ar pēdējiem notikumiem Ukrainā, Latvijas Kērlinga asociācija ir uzņēmusies iniciatīvu un, kopā ar vēl 11 Pasaules kērlinga federācijas (PKF) dalībvalstīm, 28.februārī ir iesniegusi PKF savu nostāju, lai tiktu apturēta Krievijas un Baltkrievijas dalība ikvienās PKF rīkotajās sacensībās.


Pēc 24.februāra Krievijas iebrukuma Ukrainā liela daļa pasaules industriju slēdz sadarbību ar Krieviju, kā arī ar tās aliansi Baltkrieviju. Vairums lielās sporta federācijas jau ierobežojušas šo abu valstu dalību pasaules mēroga sacensībās. Pienācis laiks arī kērlinga saimei rīkoties. Par vienu no iniciatoriem šajā jautājumā uzskatāma tieši Latvijas Kērlinga asociācija, kas, apvienojoties ar Austriju, Čehiju, Dāniju, Igauniju, Somiju, Franciju, Gajānu, Izraēlu, Lietuvu, Slovākiju (pievienojās 01.03.2022.) un Ukrainu, nolēma vērsties pie PKF ar lūgumu apturēt Krievijas un Baltkrievijas valstu izlašu dalību jebkura līmeņa PKF rīkotajās sacensībās.

LKA un pārējās 11 asociācijas nosoda Krievijas valdības iebrukumu Ukrainā, kuras karadarbību atbalsta Baltkrievijas valdība. Šis iebrukums ir nežēlīgs, vardarbīgs un nekādā mērā neatbilst kērlinga spēles ētikas kodeksam. Ukraina kā valsts un nācija tiek iznīcināta, kas šādā situācijā liedz Ukrainas kērlingistiem piedalīties starptautiskās sacensībās un patiesi pārstāvēt savas valsts godu.

Kopš iebrukuma Ukrainā ne Krievijas Kērlinga federācija (KKF), ne Baltkrievijas Kērlinga asociācija (BKA) savās mājas lapās un sociālajos kontos nav izrādījusi nosodījumu savas valsts valdības darbībai. KKF pat nav publicējusi nesen kā iznākušo PKF ziņojumu par 2022.gada Eiropas čempionāta atcelšanu, kas bija paredzēts Krievijas pilsētā Permā. Šāda abu PKF dalībvalstu nostājā parāda, ka viņi atbalsta Ukrainā notiekošo, kas LKA un pārējām 10 asociācijām ir nepieņemama.


Balstoties uz PKF konstitūcijas paragrāfu 16.13.5., iniciatori aicina PKF valdi nekavējoties:
    • Apturēt KKF un BKA dalībvalstu statusu;
    • Apturēt KKF un BKA pārstāvjus no visām PKF komisijām;
    • Izvirzīt izskatīšanai PKF ikgadējā kongresā KKF un BKA izraidīšanu no PKF;
    • Atcelts visas iepriekš apstiprinātās vai plānotās sacensības Krievijā un/vai Baltkrievijā;
    • Aizliegt Krievijas un Baltkrievijas spēlētājiem piedalīties visās PKF dalībvalstu organizētajās sacensībās;
    • Izvirzīt izskatīšanai Krievijas un Baltkrievijas apturēšanu vai izraidīšanu no Starptautiskās olimpiskās komitejas un Starptautiskās paralimpiskās komitejas.


Paralēli Latvijas Kērlinga asociācijas izsūtītajai vēstulei PKF, arī pati PKF nāca klajā ar ziņojumu, balstoties uz 16.13.5. paragrāfu, ieviest papildus noteikumu:
“PKF valde var izslēgt komandu vai dalībvalsti no jebkurām PKF sacensībām, ja valdes vienīgais atzinums ir, ka viņu dalība sacensībās var tās sabojāt, pakļaut riskam dalībnieku drošību vai sacensību labo slavu.”

Jaunais PKF noteikums ir ticis nodots visām PKF dalībvalstīm. Ja trīs dienu laikā netiks saņemti noraidījumi no vairāk 10% dalībvalstu, tad pēc trīs dienu termiņa PKF sāks izskatīt KKF izslēgšanu no tuvākajiem pasaules čempionātiem. Savukārt par KKF un BKA izslēgšanu no PKF, ja situācija nemainīsies, var tikt lemts nākamajā PKF kongresā septembrī.


Foto: WCF/Celine Stucki
 

 

 

Informāciju sagatavoja: Artis Zentelis

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji