Olimpiskajās spēlēs pienācis laiks sieviešu un vīriešu kērlinga turnīram

Šodien, 9.februārī plkst. 14:05 pēc Latvijas laika Pekinas Ziemas olimpiskajās spēlēs vīriešu kērlinga komandas uzsāks cīņu par olimpisko zeltu. Savukārt sieviešu komandu pirmā spēļu kārta tiks uzsākta 10.februārī plkst. 03:05 pēc Latvijas laika.


Jaunizveidotajā Ledus kuba kērlinga arēnā, kura no peldbaseina 11 dienās tika pārveidota par četru celiņu kērlinga laukumu, no 9. līdz 20.februārim norisināsies sieviešu un vīriešu kērlinga turnīrs, katrā konkurencē piedaloties 10 komandām.


Dalībvalstis sieviešu turnīrā: Ķīna, Kanāda, Dānija, Krievijas Olimpiskā komiteja (KOK), Zviedrija, Šveice, ASV, Lielbritānija, Japāna un Koreja.
Dalībvalstis vīriešu turnīrā: Ķīna, Kanāda, Dānija, KOK, Zviedrija, Šveice, ASV, Lielbritānija, Itālija un Norvēģija.


Sieviešu turnīrā par favorītēm uzskatāmas tās pašas komandas, kuras 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs izcīnīja medaļas – pašreizējās olimpiskās čempiones no Zviedrijas ar Annu Haselborgu skipa pozīcijās, vice čempiones no Korejas (skips – Kima Enjunga) un bronzas medaļnieces Fudžisavas Satsuki vadītā Japānas izlase, Satsuki piedaloties jau trešajās olimpiskajās spēlēs.

Konkurenci šīm iepriekšējo olimpisko spēļu medaļniecēm sastādīs Lielbritānija, kuras skipa pozīcijā esošā Eva Murheda piedalīsies jau ceturtajās spēlēs un Soču (2014) bronzu centīsies pārvērt par augstāka kaluma medaļu, spēlējot komandā ar olimpisko spēļu debitantēm. Tieši Dženifera Džounsa (Kanāda) Soču spēļu pusfinālā pielika kāju priekšā Murhedai, lai finālā izcīnītu zeltu. Līdz šīm spēlēm Džounsas sastāvā ir nomainījušās divas spēlētājas.

Par konkurentēm uz zeltu jāmin arī divkārtējās pasaules čempiones (2019, 2021) no Šveices Silvanas Tirinzoni kvartets, kā arī pasaules vicečempiones Alīnas Kovaļevas (KOK) vadītā komanda un šī brīža pasaules trešā labākā ASV izlase ar Tabitu Petersoni skipa pozīcijā.

Par pastarīti uzskatāmā Dānija, kuras sastāvā viena no māsām sacentīsies savās ceturtajās olimpiskajās spēlēs, bet skipa lomā esošā Madlēna Duponta trešajās, un Ķīna (skips – Han Ju) varbūt līdzīgi kā Itālija jaukto pāru turnīrā sagādās negaidītu pārsteigumu.


Vīriešu konkurencē ASV izlase ar Džonu Šusteru skipa pozīcijā, kas visus pārsteidza Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, kļūstot par čempioniem, šajā turnīrā nomainījusi pusi sastāvu un cer uz tādu pašu panākumu kā Dienvidkorejā. To viņiem neļaus piedzīvot Niklasa Edina vadītais Zviedrijas četrinieks, kas beidzot cer pievienot olimpisko spēļu sudrabam (2018) un bronzai (2014) arī zeltu. Savukārt Šveices izlase (skips – Pīters Dekrūzs) lūkos uzlabot bronzas medaļu sāgu, kas aizsākās pēc Nagano spēlēm (1998), kad vienīgo reizi šveicieši kļuva par olimpiskajiem čempioniem.

Kanādu šajās spēlēs pārstāvēs Turīnas olimpisko spēļu (2006) čempiona Breda Gušu vadītā komanda, kanādiešiem mēģinot pēc vienu spēļu pārtraukuma atkal kāpt uz goda pjedestāla. Toties Norvēģijas sastāva trešajam spēlētājam Torgeram Nergārdam Pekina būs jau sestās olimpiskās spēles, spēlējot Stefana Valštada vadībā, bet itāļu skipam Džoelam Retornazam trešās, kura komandā spēlēs arī nu pat kā olimpisko jaukto pāru turnīra zeltu izcīnījušais Amos Mosaners.

Šiem olimpiskās pieredzes bagātajiem kērlingistiem ceļu līdz pjedestālam patraucēs Lielbritānija (skips – Brūss Mauats), Dānija (skips – Mikels Krauze), KOK (skips – Sergejs Glukhovs) un Ķīna (skips – Ma Ksujue), kuru spēlētāji piedzīvos debiju olimpiskajās spēlēs.

Komandas vispirms izspēlēs apļa turnīru katrā konkurencē, pēc kura četras labākās turpinās cīnīties par medaļām. Katras konkurences 1. ar 4.vietu un 2. ar 3.vietu noskaidros pusfināla uzvarētājus, lai finālā sacenstos par zelta medaļām. Savukārt zaudētāji noskaidros bronzas medaļu ieguvējus.


Spēles ierakstā LTV7:
17/02   16:10 - VĪRIEŠU KOMANDAS                                  /PUSFINĀLS/
18/02   09:50 - VĪRIEŠU KOMANDAS (1.daļa)           /BRONZAS SPĒLE/
18/02   11:50 - VĪRIEŠU KOMANDAS (2.daļa)           /BRONZAS SPĒLE/
18/02   23:00 - SIEVIEŠU KOMANDAS                                /PUSFINĀLS/
19/02   23:00 - VĪRIEŠU KOMANDAS                                         /FINĀLS/
20/02   10:40 - SIEVIEŠU KOMANDAS                                       /FINĀLS/

Foto: WCF/Steve Seixeiro

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji