Austrālija un Čehija debitēs olimpisko spēļu jaukto pāru kērlinga turnīrā

Kērlings būs vienīgais sporta veids, kas norisināsies visu Pekinas Ziemas olimpisko spēļu laiku no 2. līdz 20.februārim. Kā pirmie uz Ledus kuba ledus dosies jauktie pāri, kuri laikā no 2. līdz 8.februārim noskaidros visu trīs medaļu ieguvējus.


Lielas pārvērtības ir ieguvis 2008.gada Pekinas Vasaras olimpisko spēļu Ūdens kubs, kurā norisinājās visa veida peldēšanas sacensības. Strādnieki 11 dienās četru celiņu peldēšanas baseinu pārvērta par četru celiņu kērlinga sacensību vietu. Jau pirms atklāšanas ceremonijas, kas norisināsies 4.februārī, 10 jauktie pāri 2.februārī plkst. 14:05 pēc Latvijas laika uzsāks apļa turnīru, lai noskaidrotu četrus labākos kopvērtējumā, kuri turpinās cīņu par medaļām.

Dalībvalstis:
Austrālija, Kanāda, Čehija, Lielbritānija, Itālija, Norvēģija, Ķīna, Zviedrija, Šveice, ASV.

Šajās olimpiskajās spēlēs startēs pieci no sešiem iepriekšējo 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu jaukto pāru medaļu ieguvējiem. Kanādietis Džons Moriss, šoreiz kopā ar Reičelu Homanu, dosies aizstāvēt olimpiskā čempiona godu. Sudraba ieguvēji Dženija Perē/Martins Rioss (Šveice) un bronzas medaļnieki Phjončhanā Kristīna Skasliena/Magnuss Nedregotens (Norvēģija) noteikti lūkos pēc augstāka kaluma godalgām.

Šiem trim pāriem sīvu konkurenci sastādīs pašreizējie pasaules čempioni no Lielbritānijas – Dženifera Dodsa/Brūss Mauats, kā arī jaunpienācēji olimpiskajā arēnā austrālieši Tālija Džila/Dīns Hjūits un čehi Zuzanna Paulova/Tomašs Pauls. Protams nevar aizmirst par allaž spēcīgajiem zviedriem (Almida Devala/Oskars Eriksons) un amerikāņiem, kurus pārstāvēs Vikija Persingere un Kriss Plais. ASV vietu šajās spēlēs izcīnīja olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, tieši tā pat kā Austrālijas izlase.

Par pastarīti uzskatāmā Itālija (Stefania Konstantini/Amos Mosaners) un Ķīna (Fana Sujana/Lings Zi) varētu izmantot piesprausto “underdog” birku un pārsteigt visu pasauli ar negaidīti izcīnītām medaļām. Komandu sastāvos ir pasaules kērlinga arēnā pieredzējuši spēlētāji un medaļnieki jaunatnes olimpiskajās spēlēs un Eiropas čempionātā.


Jaukto pāru turnīra pusfināli norisināsies starp kopvērtējuma 1. – 4. un 2. – 3.vietas ieguvējiem. Zaudētāji sacentīsies par bronzas medaļām, bet uzvarētāji noskaidros jaunos olimpiskos čempionus. Fināla spēli ierakstā 8.februārī plkst. 23:00 varēs skatīties LTV7 kanālā.


Foto: WCF/Steve Seixeiro
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji