Rīt sieviešu izlasei izšķirošā spēle par iekļūšanu pasaules čempionātā

Šodien, 21.janvārī Somijas pilsētā Lohjā Latvijas sieviešu izlase noslēdza pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra apļa kārtas spēles. Zaudējums ar 4:10 Norvēģijai ierindo mūsu izlasi kopvērtējuma 3.vietā, kas ļaus rīt cīnīties par pēdējo ceļazīmi uz pasaules čempionātu.


Nākamā spēle: Latvija – Norvēģija vai Dānija


4.spēle: Latvija 4:10 Norvēģija

Pēdējos spēli abas komandas uzsāka apmainoties divu punktu guvumos pirmajos divos endos. Trešajā norvēģietēm tikai viens punkts 3:2, bet līdz lielajam pārtraukumam mūsu meitenēm nekādi neizdodas paņemt punktus ar savu pēdējo akmeni, kas pretiniecēm dod iespēju pa vienam nozagt un nonākt vadībā ar 5:2.

Spēles otrajā daļā mūsu izlasei izdodas ar pēdējā metiena tiesībām gūt tikai pa vienam punktam, ar ko pretinieces atbildēja ar diviem un trīs, palielinot rezultātu starpību pēc devītā enda līdz +6 (10:4). Ar šādu rezultātu šī cīņa arī noslēdzās, Latvijas izlasei piedzīvojot otro zaudējumu.

Latvijas sieviešu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Norvēģiju:
“Ņemot vērā, ka šī spēle neizšķīra neko, varējām izmēģināt dažādas taktikas un papētīt iespējamo rītdienas pretinieku.

Kopumā mūsu meitenēm diezgan daudz kļūdas spēkos un akmeņu novadīšanā. Viss izšķirsies rīt, kuras divas komandas saņems ceļazīmi uz pasaules čempionātu.

Paldies visiem mājiniekiem un līdzjutējiem!”

Līdz ar to pēc šīs pēdējās pamatturnīra spēļu kārtas Norvēģija ar uzvarām visās spēlēs ierindojās kopvērtējuma pirmajā vietā, Dānijas izlase otrajā, bet Latvija ar četrām uzvarām sešās spēlēs ieņem 3.vietu. Rīt, 22.janvārī plkst. 09:00 Norvēģijas un Dānija starpā tiks noskaidrota pirmā ceļazīme uz pasaules čempionātu, savukārt plkst. 14:00 Latvijas izlase sacentīsies pret pirmās spēles zaudētājām par otro ceļazīmi uz pasaules čempionātu, kas no 19. līdz 27.martam norisināsies Princdžordžā, Kanādā.
 


4.spēle: Latvija 12:2 Brazīlija

Spēli abas komandas iesāka visai līdzīgi, brazīlietēm noturoties pāris punktu attālumā. Pēc četriem endiem 4:2 mūsu izlases labā. Pirms lielā pārtraukuma vēl divi punkti ļauj Latvijai iegūt jau lielāku pārsvaru 6:2. Toties pēc piektā enda nozagtie trīs punkti gan sestajā, gan septītajā endā beidzot parāda mūsu izlases pārspēku, noslēdzot spēli septiņos endos ar 12:2.

Latvijas sieviešu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Brazīliju:
“Šī spēle bija ļoti vienkārša – izvēlējāmies piesardzīgu taktiku bez liekiem akmeņiem. Arī pretinieces pat īsti nemēģināja sarežģīt spēles zīmējumu. Daudz kļūdu pretinieku izpildījumā un pašsaprotama uzvara.

Šobrīd jānoskaņojas Norvēģijas spēlei!”

Kā jau iepriekš tika ziņots, tad pozitīvo Covid-19 testu dēļ Čehija izlase uz starta neiziet, kas nozīmē, ka rītdienas rīta spēlē Latvija iegūs automātiku uzvaru. Līdz ar to pēcpusdienā atliks pēdējā pamatturnīra spēle pret Norvēģiju, kas arī noteiks pirmā trijnieka sadalījumu, kurā iekļuvusi gan Dānijas, gan Norvēģijas, gan arī Latvijas izlase. Tieši šo izlašu starpā noskaidrosies divu ceļazīmju ieguvējas uz pasaules čempionātu.
 


3.spēle: Latvija 12:3 Somija

Latvijas izlase trešo pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli uzsāka ļoti veiksmīgi. Pirmajā endā tika izcīnīti trīs punkti, bet trešajā nozagts viens, nonākot vadībā ar 4:0. Līdz lielajam pārtraukumam abas komandas apmainījās divu punktu guvumos, tādējādi mūsu meitenēm saglabājot spēles sākumā iekrāto četru punktu pārsvaru 6:2.

Sestajā endā mūsu izlase vēlreiz tika pie trim punktiem, kad somietes savu pēdējo metienu nerealizē, un nonāk komfortablā vadībā ar 9:2. Septītajā pretinieču centieni pietuvoties rezultējās tik vien kā ar vienu punktu (3:9), bet jau astotajā mūsu meitenes atkal tiek pie trim punktiem, kas liek somietēm kapitulēt

Latvijas sieviešu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes  komentārs pēc spēles ar Somiju:
“Pirms spēles lielākais uztraukums bija par otra malējā celiņa ledus “nolasīšanu”, tomēr iesildīšanās laikā sapratām, ka būs labāk kā vakar.

Pirmais ends ļoti pārliecinošs un paņemti trīs punkti. Spēles turpinājumu izdodas kontrolēt samērā piesardzīgi un somietes skipa neveiksmīga pēdējā “tap back” metiena dēļ mums akmens paliek tuvāk. Spēlējām vienkāršu spēli ar iespējami maz akmeņiem ceturtajā endā, bet kļūda izpildījumā, mēģinot dubulto “take out”, dod pretiniecēm iespēju paņemt divus punktus. Līdz ar to jau piektajā endā atgriezāmies pie agresīvākas spēles un ar Evelīnas skaistu “tap back” izstumjam somiešu akmeni, kas aizslēpts aiz centra sarga no mājas.

Turpinājumā daudz kļūdu pretinieku izpildījumā un mums paveras iespējas kontrolēt spēles rezultātu.”
 


2.spēle: Latvija 4:10 Dānija

Šīs spēles pirmo endu dānietes nozaga, izcīnot vienu punktu, ko jau nākamajā mūsu meitenes atgūst 1:1. Savukārt trešajā endā Dānijas lieliskais sniegums ļauj ar savu pēdējo akmeni paņemt četrus, nonākot vadībā ar 5:1. Toties Latvijas izlases nozagtie divi punkti piektajā endā pārtraukumā ļauj doties jau vairs ar -1 punkta starpību (4:5).

Lai arī sestajā endā mūsu pretinieces tiek tikai pie viena punkta (6:4), tomēr nākamajos divos viņām izdodas nozagt pa diviem punktiem, kas liek noslēgt spēli ar 10:4, mūsu izlasei piedzīvojot zaudējumu.

Latvijas sieviešu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes  komentārs pēc spēles ar Dāniju:
“Ledus uz šī malējā celiņa nebija mūsu sabiedrotais un tā īpatnības meitenes sāka izmantot par vēlu. Diemžēl arī nesanāca uzsākt vairāku endu sākumu, līdz ar to vairākkārt nācās glābties ar pēdējiem akmeņiem.

Rīt jauna diena un spēle pret mājiniecēm somietēm."

 


1.spēle: Latvija 12:4 Honkonga

Pirmo spēli Latvijas izlase pret šī turnīra pastarīti uzsāka ar trīs punktiem pirmajā, pieciem nozagtiem trešajā un vēl viena nozagta ceturtajā endā, nonākot 9:0 vadībā. Honkongas izlase savas pēdējā metiena tiesības izmantoja vien piektajā endā, gūstot divus punktus un lielajā pārtraukumā ejot iedzinēju pozīcijā ar 2:9.

Nekas kardināli nemainījās pēc pārtraukuma. Mūsu meitenēm izdevās palielināt pārsvaru līdz +10 punktiem (12:2), kuru honkongietes, izcīnot divus punktus septītajā endā, samazināja līdz +8 (4:12). Tomēr mūsu izlases pārspēks bija acīmredzams, pretiniecēm nolemjot pēc septiņiem endiem noslēgt šo spēli.

Latvijas sieviešu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes  komentārs pēc spēles ar Honkongu:
“Ledus ir diezgan agresīvs – krīt 10 pēdas. Sāni mazliet taisnāki, bet vidusdaļa ir krītoša.

Pirms spēles mazliet papētījām pretinieces un bija skaidrs, ka pirmās divas spēlētājas nespēlē “take out” metienus, kas arī pilnībā apstiprinājās mūsu spēlē. Līdz ar to mūsu spēles plāns bija skaidrs.

Meitenes ļoti pārliecinoši uzsāka spēli. Lielākās kļūdas vien pieļāvām izvēloties “take out” spēkus un līnijas. Šobrīd gatavojamies spēlei pret Dāniju – pretinieces ir daudz pieredzējušākas un nāksies kārtīgi pacīnīties!”


Vakar pirms spēļu testēšanā Čehijas sieviešu izlasē tika konstatēti pozitīvi Covid-19 testu rezultāti. Tā kā Čehijas asociācijas pārstāvji nolēma uz Somiju nesūtīt aizvietotājas, tad Čehijas izlase šajā turnīrā uz ledus neizies, kas nozīmē, ka mūsu un arī pārējās komandas tiek pie automātiskas uzvaras pret Čehiju.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne.


Latvijas sieviešu izlases spēļu grafiks:
12:4 – Honkonga
4:10 – Dānija
12:3 – Somija
12:2 – Brazīlija
U:Z – Čehija – spēle nenotika
4:10 – Norvēģija
/22.01./ 14:00 – Norvēģijas un Dānijas spēles zaudētājas

Kopvērtējums sieviešu konkurencē:
1. Norvēģija 6-6-0 Q
2. Dānija 6-5-1 Q
3. Latvija 6-4-2 Q
4. Somija 6-3-3
5. Honkonga 6-2-4
6. Brazīlija 6-1-5
DNS Čehija 6-0-6

Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā kērlingā startē ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu.

Foto: WCF/Steve Seixeiro
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji