Pasaules čempionāta kvalifikācijā Dānija sagādā Latvijai pirmo zaudējumu

Šodien, 18.janvārī Somijas pilsētā Lohjā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā kērlingā vakara spēlē Latvijas sieviešu izlase kapitulēja vienai no konkurentēm par vietu pasaules čempionātā – Dānijai. Pēc pārliecinošas uzvaras pār Honkongu, astoņos endos ar 4:10 nācās atzīt Dānijas pārākumu.


Nākamā spēle: Latvija – Somija


2.spēle: Latvija 4:10 Dānija

Šīs spēles pirmo endu dānietes nozaga, izcīnot vienu punktu, ko jau nākamajā mūsu meitenes atgūst 1:1. Savukārt trešajā endā Dānijas lieliskais sniegums ļauj ar savu pēdējo akmeni paņemt četrus, nonākot vadībā ar 5:1. Toties Latvijas izlases nozagtie divi punkti piektajā endā pārtraukumā ļauj doties jau vairs ar -1 punkta starpību (4:5).

Lai arī sestajā endā mūsu pretinieces tiek tikai pie viena punkta (6:4), tomēr nākamajos divos viņām izdodas nozagt pa diviem punktiem, kas liek noslēgt spēli ar 10:4, mūsu izlasei piedzīvojot zaudējumu.

Latvijas sieviešu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes  komentārs pēc spēles ar Dāniju:
“Ledus uz šī malējā celiņa nebija mūsu sabiedrotais un tā īpatnības meitenes sāka izmantot par vēlu. Diemžēl arī nesanāca uzsākt vairāku endu sākumu, līdz ar to vairākkārt nācās glābties ar pēdējiem akmeņiem.

Rīt jauna diena un spēle pret mājiniecēm somietēm."

 


1.spēle: Latvija 12:4 Honkonga

Pirmo spēli Latvijas izlase pret šī turnīra pastarīti uzsāka ar trīs punktiem pirmajā, pieciem nozagtiem trešajā un vēl viena nozagta ceturtajā endā, nonākot 9:0 vadībā. Honkongas izlase savas pēdējā metiena tiesības izmantoja vien piektajā endā, gūstot divus punktus un lielajā pārtraukumā ejot iedzinēju pozīcijā ar 2:9.

Nekas kardināli nemainījās pēc pārtraukuma. Mūsu meitenēm izdevās palielināt pārsvaru līdz +10 punktiem (12:2), kuru honkongietes, izcīnot divus punktus septītajā endā, samazināja līdz +8 (4:12). Tomēr mūsu izlases pārspēks bija acīmredzams, pretiniecēm nolemjot pēc septiņiem endiem noslēgt šo spēli.

Latvijas sieviešu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes  komentārs pēc spēles ar Honkongu:
“Ledus ir diezgan agresīvs – krīt 10 pēdas. Sāni mazliet taisnāki, bet vidusdaļa ir krītoša.

Pirms spēles mazliet papētījām pretinieces un bija skaidrs, ka pirmās divas spēlētājas nespēlē “take out” metienus, kas arī pilnībā apstiprinājās mūsu spēlē. Līdz ar to mūsu spēles plāns bija skaidrs.

Meitenes ļoti pārliecinoši uzsāka spēli. Lielākās kļūdas vien pieļāvām izvēloties “take out” spēkus un līnijas. Šobrīd gatavojamies spēlei pret Dāniju – pretinieces ir daudz pieredzējušākas un nāksies kārtīgi pacīnīties!”


Vakar pirms spēļu testēšanā Čehijas sieviešu izlasē tika konstatēti pozitīvi Covid-19 testu rezultāti. Tā kā Čehijas asociācijas pārstāvji nolēma uz Somiju nesūtīt aizvietotājas, tad Čehijas izlase šajā turnīrā uz ledus neizies, kas nozīmē, ka mūsu un arī pārējās komandas tiek pie automātiskas uzvaras pret Čehiju.

Visas komandas vispirms izspēlēs apļa turnīru. Lai turpinātu cīņu par divām ceļazīmēm uz pasaules čempionātu, kas no 19. līdz 27.martam norisināsies Princdžordžā, Kanādā, ir nepieciešams iekļūt labāko trijniekā. Pirmo ceļazīmi iegūs kopvērtējuma 1. un 2.vietas spēles uzvarētājas, savukārt otro ceļazīmi noskaidros starp šīs spēles zaudētājām un kopvērtējuma 3.vietas ieguvējām.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne.


Latvijas sieviešu izlases spēļu grafiks:
12:4 – Honkonga
4:10 – Dānija
/19.01./ 19:00 – Somija
/20.01./ 09:00 – Brazīlija
/21.01./ 09:00 – Čehija – spēle nenotiks
/21.01./ 15:00 – Norvēģija

Kopvērtējums sieviešu konkurencē:
1. Dānija 2-2-0
1. Norvēģija 2-2-0
3. Latvija 2-1-1
3. Somija 2-1-1
3. Honkonga 2-1-1
6. Brazīlija 2-0-2
DNS Čehija 2-0-2

Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā kērlingā startē ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu.

Foto: WCF/Celine Stucki
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji