Zaudējums Čehijai liedz junioriem cīnīties par medaļām PČ B divīzijā

Šodien, 5.janvārī Lohjā, Somijā Latvijas puišu izlase izspēlēja ceturto apakšgrupas spēli pasaules čempionātā kērlingā junioriem B divīzijā. Šajā cīņā nācās atzīt Čehijas izlases pārākumu ar 3:8.


Nākamā spēle: Latvija – Itālija (TIEŠRAIDE)


4.spēle: Latvija 3:8 Čehija

Mūsu izlase pirmajā endā nespēja izmantot pēdējā metiena tiesības, zaudējot punktu. Rezultāts tika izlīdzināts trešajā endā 1:1. Diemžēl, ejot lielajā pārtraukumā, pretinieki paņēma trīs un izvirzījās vadībā ar 4:1. Pēc pārtraukuma čehi pamanās nozagt vēl divus un nonāca piecu punktu vadībā (6:1). Nākamajos divos endos komandas apmainījās divu punktu guvumā, noslēdzot spēli Čehijas labā ar 8:3.

Līdz ar to šis zaudējums izdzēsa visas izredzes puišu izlasei kvalificēties izšķirošajām spēlēm par medaļām. Rīt, 6.janvārī plkst. 09:00 viņiem atlikusi vēl pēdējā apakšgrupas spēle pret šī brīža grupas kopvērtējuma līderi Itāliju, ko varēs vērot “Curling Finland” YouTube kontā.

Pirms pēdējās spēļu kārtas B apakšgrupā jau zināms, ka Itālija un Čehija kvalificējusies “play-off” kārtai. Savukārt Nīderlandes un Turcijas duelis parādīs, vai kāda no izlasēm tiks visu apakšgrupu labāko divu 3.vietas ieguvēju vidū un turpinās cīnīties par goda pjedestālu.

Latvijas izlases trenera Riharda Jeskes komentārs pēc spēles ar Čehiju:
"Pirms šodienas spēlēm ledus meistari un organizācijas pārstāvji bija izlēmuši veikt akmeņu apstrādi, kas palielināja kritumu no 7-8 pēdām uz 11-12 pēdām uz centru.
Iesildījāmies pirmie un šim bijām gatavi.

Kopumā nospēlējām labu spēli, lai gan rezultāts to neparāda. Spēli sākām ar hammeru. Pirmajā endā pēdējais metiens uz +2 nedaudz pa šauru un viens akmens zaudēts. Trešajā endā ar pēdējo akmeni astoņās pēdās paņemam vienu. Ceturtajā endā pāris kļūdas, kas ļauj pretiniekam paņemt trīs akmeņus. Nākamajā labi izspēlējām līdz situācijai uz +2, bet pēdējie metieni par stipru un rezultāts jau 1-6. Sestajā endā visi nospēlējam ļoti labi un paņemam divus, bet ar to ir par maz, lai mainītu spēles gaitu un gūtu uzvaru."
 


3.spēle: Latvija 1:9 Turcija

Lai arī Turcija pirmajā endā ar pēdējā metiena tiesībām izcīnīja tikai punktu, tomēr līdz pat lielajam pārtraukumam Latvijas puišu izlasei neizdevās paņemt punktus, nonākot iedzinējos pēc četriem endiem ar 0:8. Piektajā endā mūsu izlase beidzot atklāj rezultātu, tiesa gan viena punkta vērtībā. Ar to bija par maz, lai nosvērtu spēli sev par labu. Diemžēl sešos endos nācās atzīt pretinieku pārākumu ar 1:9.

Latvijas izlases trenera Riharda Jeskes komentārs pēc spēles ar Turciju:
"Spēli pret Turciju iesākām labi, bet pretinieks pirmo endu nospēlēja izcili (sanāca visi lēnie "take out" metieni, izņemot pēdējo) un Roberta pēdējais metiens uz "top 4" glāba no pazaudētiem pieciem vai sešiem akmeņiem pirmajā endā.

Pēc šāda spēles sākuma zaudējām pārliecību un nākamajos trīs endos daudzi labi metieni mijās ar kļūdainiem, kas ceturtajā endā rezultējās ar pēdējo metienu uz "top 4" pret sešiem akmeņiem. Metiens par vāju un zaudēti četri punkti. Spēles liktenis ar to arī tika izšķirts."
 


2.spēle: Latvija 12:2 Honkonga

Spēli tieši pretinieks iesāka ar nozagtu punktu, tomēr tas nebija pamats uztraukumam no mūsu puišu puses, jo jau otrajā endā tika paņemti pieci punkti ar pēdējo metienu, bet līdz lielajam pārtraukumam nozagti vēl kopsummā pieci, nonākot vadībā ar 10:1. Honkongas mēģinājumi piektajā endā atspēlēt zaudēto rezultējās tikai ar vienu punktu (2:10). Savukārt mūsu izlases divi punkti sestajā endā (12:2) lika Honkongai paspiest rokas, atzīstot sakāvi.

Latvijas izlases trenera Riharda Jeskes komentārs pēc spēles ar Honkongu:
"Otrā spēle mums bija pret vājāko grupas un iespējams čempionāta komandu, kura pēc sajūtām kopā spēlē pirmo gadu. Jau no pašas spēles sākuma izpildījuma ziņā bijām pārāki. Ja pirmajā endā pretiniekam sanāca viens veiksmīgs metiens un nozagts punkts, tad sākot no otrā enda parādijām, ka esam labāka komanda un ar hammeru paņēmām piecus. Nākamajā endā nozagām četrus un spēles liktens bija izšķirts.

Turpinājumā sekos spēles ar grupas spēcīgākajām komandām."
 


1.spēle: Latvija 4:9 Nīderlande

Roberts Buncis ar savu komandu, debitējot pasaules čempionātā, uzsāka pirmo apakšgrupas spēli ar nozagtiem diviem punktiem pirmajā endā. Tiesa gan jau nākamajā nīderlandieši rezultātu dubultoja 4:2, kam trešajā pievienoja vēl divus nozagtus, sasniedzot četru punktu vadību 6:2. Pārtraukumā ejot mūsu izlase rezultāta starpību samazināja par punktu 3:6. Nākamajos divos endos komandas apmainās punkta guvumos, bet divi punkti septītajā endā Nīderlandes izlasei ar 9:4 ļauj sagādāt mūsējiem zaudējumu atklāšanas spēlē.

Latvijas izlases trenera Riharda Jeskes komentārs pēc spēles ar Nīderlandi:
"Labi iegājām spēlē un pirmie adaptējāmies ātram un “beržamam” ledum, kas rezultējās ar diviem nozagtiem akmeņiem. Diemžēl turpinājumā ļāvam nīderlandiešiem atgūt spēles “garšu” ar vairākiem garām aizmestiem "take out" metieniem, kas rezultējās ar četirem zaudētiem akmeņiem.

Nākamajā endā neveiksmīgs pēdējais akmens un -2. Turpmākajā spēles daļā atguvāmies, bet nespējām vairs izlīdzināt rezultātu. Diemžēl zaudējums komandai, kura pēc snieguma nav neuzvarams pretinieks."


Kopumā puišu konkurencē startē 19 valstu izlases, kuras sadalītas trīs grupās – vienā pa septiņām un divās pa sešām komandām. Grupās izlases aizvadīs viena apļa turnīru. Pēc pamatturnīra katras grupas divas labākās komandas un divas labākās trešo vietu ieguvējas pēc papildrādītāja iekļūs čempionāta ceturtdaļfinālā, kur turpinās cīņu par goda pjedestālu. Pirmo trīs vietu ieguvēji izcīnīs savai valstij vietu pasaules čempionātā A divīzijā, kas no 5. līdz 12.martam norisināsies Jenšēpingā, Zviedrijā.

Latvijas puišu izlases sastāvs: Roberts Reinis Buncis (skips), Aleksandrs Baranovskis, Renards Dzalbe, Roberts Ceimers, Ričards Vonda, treneris Rihards Jeske.


Latvijas puišu izlases spēļu grafiks un rezultāti:
4:9 – Nīderlande
12:2 – Honkonga
1:9 – Turcija
3:8 – Čehija
/06.01./ 09:00 –  Itālija (TIEŠRAIDE)

Kopvērtējums B apakšgrupā:
1. Itālija 4-4-0 Q
2. Čehija 4-3-1 Q
3. Nīderlande 4-2-2
3. Turcija 4-2-2
5. Latvija 4-1-3
6. Honkonga 4-0-4

Latvijas puišu izlase pasaules čempionātā kērlingā junioriem B divīzijā startē ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu.

Foto: WCF/Hellen Koskinen
 

 Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji