Sieviešu izlase sestdien cīnīsies par pēdējo ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm

Šodien, 16.decembrī Leuvardēnā, Nīderlandē noslēdzās olimpiskās kvalifikācijas pamatturnīrs sieviešu kērlinga komandām. Latvija jau vakar bija aizvadījusi visas spēles, noslēdzot pamatturnīru ar četriem panākumiem un tik pat zaudējumiem. Šodien pateicoties Skotijas uzvarai pār Itāliju, mūsu izlase kopvērtējumā ieņem 4.vietu.


Latvijas izlases likteni šodien noteica viena cīņa, kas norisinājās starp Skotiju un Itāliju. Skotija šajā spēlē parādīja savu pārākumu un pārspēja Itāliju sešos endos ar 8:1. Līdz ar to mūsu izlasei šāds mača iznākums bija labvēlīgs, kas nodrošina 4.vietu kopvērtējuma tabulā un iespēju piedalīties spēlē par pēdējo – trešo ceļazīmi uz 2022.gada Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm.

Pirmo ceļazīmi izcīnīja kopvērtējuma līdere Skotija, kas turnīru noslēdza ar sešām uzvarām un diviem zaudējumiem. Tāda pati uzvaru un zaudējumu attiecība ir Korejai un Japānai. Tā kā visas izlases savstarpēji guvušas uzvaru, tad vietu sadalījumu noteica papildrādītājs, kas vislabākais bija Skotijai 27.39cm. Otrajā vietā ierindojās Koreja ar 34.27cm papildrādītāju, bet trešajā vietā Japāna ar 34.61cm.

Rīt, 17.decembrī plkst. 11:00 pēc Latvijas laika Koreja un Japāna savstarpējā spēlē noskaidros otrās ceļazīmes īpašnieces. Šīs spēles zaudētājas būs tās, kas sestdien, 18.decembrī plkst. 11:00 pēc Latvijas laika sacentīsies ar mūsu meitenēm.

Spēles tiešraidē var skatīties jaunā Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformā – “Recast”.


Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Evelīna Barone, Ieva Krusta, Ieva Rudzīte, Tīna Siliņa, treneris Ritvars Gulbis, trenera asistents Roberts Krusts.

Kopvērtējums:
1. Skotija 8-6-2 –>OS
2. Koreja 8-6-2 Q
3. Japāna 8-6-2 Q
4. Latvija 8-4-4 Q

5. Itālija 8-4-4
6. Vācija 8-3-5
7. Turcija 8-3-5
8. Igaunija 8-2-6
9. Čehija 8-2-6

Latvijas sieviešu izlases dalību olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF/Céline Stucki
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji