Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā pēc uzvaras pār Čehiju kērlingistes ierindojas kopvērtējuma līderos

Šodien, 13.decembrī Latvijas sieviešu kērlinga izlase olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā  Leuvardēnā, Nīderlandē vakara spēlē ar 9:6 pārspēja Čehiju, pēc šīs spēļu kārtas dalot pirmo vietu kopvērtējumā ar Koreju.


Nākamā spēle: Latvija – Japāna (TIEŠRAIDE)


5.spēle: Latvija 9:6 Čehija

Mača pirmajos divos endos abas komandas izcīnīja pa diviem punktiem, bet sākot no trešā enda līdz pat lielajam pārtraukumam mūsu izlase trijos endos nozog pa punktam un izvirzās vadībā ar 5:2. Čehietēm septītajā izdodas nozagt punktu, nonākot vairs tikai viena punkta attālumā (4:5), taču trīs punktu astotajā atkal dod iespēju mūsējām pārsvaru palielināt (8:4). Pēdējos divos endos netiek atdota iniciatīva un tiek svinēta ceturtā uzvara olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Čehiju:
“Principā ļoti laba spēle. Sākumā tā kā bišķi ne tā aizgāja, bet pēc tam uzņēmām savu ritmu un pretinieču komandas pēdējai spēlētājai vairs nesanāca metieni, tajā pašā laikā arī viņa tika piespiesta uz sarežģītiem metieniem.”


Rīt, 14.decembrī Latvijas izlases spēli pret Japānu plkst. 15:00 pēc Latvijas laika varēs skatīties Sportacentrs.com TV kanālā un mājas lapā, kā arī Latvijas Kērlinga asociācijas Facebook un YouTube kontos.


4.spēle: Latvija 8:7 Turcija

Spēles pirmajos divos endos komandas apmainījās viena punkta guvumā, bet trešajā mūsu meitenēm izdodas nozagt trīs un izvirzīties vadībā ar 4:1. Tomēr jau nākamajā turcietes šos trīs punktus atgūs ar savu pēdējo metienu, atkal panākot neizšķirtu. Lai arī Latvijas izlase pēc astotajā endā nozagtā punkta izvirzījās vadībā ar 7:5, tomēr pretinieces nepadevās un vēlreiz izlīdzināja rezultātu devītajā 7:7. Pateicoties pēdējā metiena tiesībām 10. endā, mūsu izlase iegūst uzvaras punktu, tiekot pie trešā panākuma četrās spēlēs.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Turciju:
“Spēle kopumā tika aizvadīta ļoti labi. Dažos momentos metienu izpildījums un taktiskie lēmumi neļāva spēli novest pie pozitīva rezultāta jau ātrāk. Tomēr viss labi, kas labi beidzās.”

 


3.spēle: Latvija 8:6 Igaunija

Spēles pirmo endu Latvijas izlase uzsāka ar zaudētiem diviem punktiem, ko otrajā spēja atgūt, papildinot ar trešajā endā vienu nozagtu 3:2. Tomēr jau atkal piektajā endā Igaunija nozog divus un izvirzās vadībā ar 5:3. Lai arī pēc lielā pārtraukuma sestajā endā mūsējās izcīna tikai punktu, tomēr nozagtie divi septītajā un viens astotajā ļauj pārņemt vadību ar 7:5. Pretinieces devītajā pietuvinās līdz -1 (6:7), bet ar to viņām bija par maz, jo ar pēdējā metiena tiesībām 10.endā Latvijas sieviešu izlase tiek pie vēl viena punkta, kas ļauj izcīnīt otro uzvaru šajā turnīrā.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Igauniju:
“Šeit neviena spēle nav sagaidāma viegla, bet šī bija, salīdzinot ar iepriekšējām, pati stresainākā spēle. Tajā labs izpildījums brīžiem mijās ar ne tuvu labu izpildījumu, kā rezultātā meitenes pašas dzina sevi stūrī, bet beigu beigās veiksmīgi izdevās izcīnīt uzvaru.

Jāatpūšas un jāgatavojas rītdienas divām spēlēm. Pārsteigums šodien bija Turcijas uzvara pār Skotiju, tā ka rītdien priekšā vēl viena nopietna diena.”
 


2.spēle: Latvija 8:4 Itālija

Spēli mūsu izlase uzsāka ar diviem izcīnītiem punktiem pirmajā endā, kurus papildināja ar diviem trešajā un vienu nozagtu ceturtajā, kamēr itālietes spēja iekrāt tikai punktu (5:1). Lai arī Itālijas izlase pietuvojās pēc piektā enda līdz -2 punktiem (3:5), tomēr jau pēc septītā mūsu kērlingistes atguva četru punktu pārsvaru 3:7, ko noturēja līdz pat spēles beigām.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Itāliju:
“Šajā spēlē metienu izpildījums jau bija krietni labāks un uzdevums spēlēt agresīvi arī tika veiksmīgi izpildīts, kas radīja itālietēm pietiekoši lielu spiedienu, ar ko viņas netika galā.“

 


1.spēle: Latvija 4:10 Koreja

Spēli Korejas izlase uzsāka ar gūtiem trim punktiem, kurus nākamajos divos papildināja vēl ar trim nozagtiem, mūsu izlasei nonākot 0:6 iedzinējos jau pašā spēles sākumā. Tomēr pateicoties diviem punktiem ceturtajā endā un vienam nozagtam piektajā, mūsu meitenes lielajā pārtraukumā dodas ar -3 (3:6). Diemžēl spēles turpinājums neko neliecina par atspēlēšanos, atzīstot pretinieču pārākumu.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Koreju:
“Pirmās spēles uztraukums, jauna vieta, mazliet vēl neiepazīts ledus tā īsti neļāva uzsākt kvalitatīvi spēli no sākuma. Bija par daudz nepiespiestas kļūdas.

Vēlāk jau spēles gaitā, kas redzams pēc spēles rezultāta, meitenes sāka nedaudz ieskrieties un spēlēt kvalitatīvāk. Pozitīva iezīme – sāk parādīties izpratne par ledu, vietas aklimatizācija un ir pārliecība.”


Komandas vispirms izspēlēs apļa turnīru. Pirmo ceļazīmi uz Pekinu izcīnīs kopvērtējuma 1.vietas ieguvējas pēc pamatturnīra beigām. Otrās un trešās vietas mača uzvarētājas iegūs otro ceļazīmi. Savukārt šīs spēles zaudētājām būs vēl viena iespēja izcīnīt ceļazīmi, sacenšoties ar pamatturnīra ceturto labāko komandu. Uzvarētājas kā pēdējās kvalificēsies 2022.gada Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm.

Spēles tiešraidē var skatīties jaunā Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformā – “Recast”.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Evelīna Barone, Ieva Krusta, Ieva Rudzīte, Tīna Siliņa, treneris Ritvars Gulbis, trenera asistents Roberts Krusts.

Latvijas izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika) un rezultāti:
4:10 – Koreja
8:4 – Itālija
8:6 – Igaunija
8:7 – Turcija
9:6 – Čehija
/14.12./ 15:00 – Japāna (TIEŠRAIDE)
/15.12./ 10:00 – Vācija
/15.12./ 20:00 – Skotija

Kopvērtējums:
1. Koreja 5-4-1
1. Latvija 5-4-1
3. Japāna 4-3-1
4. Igaunija 4-2-2
4. Skotija 4-2-2
6. Turcija 5-2-3
7. Itālija 4-1-3
7. Vācija 4-1-3
9. Čehija 5-1-4

Latvijas sieviešu izlases dalību olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF/Céline Stucki

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji