Sieviešu izlase pirmo olimpiskās kvalifikācijas dienu noslēdz ar uzvaru pār Itāliju

Pēc zaudējuma Korejas izlasei, šodien, 11.decembrī Latvijas sieviešu kērlinga izlase aizvadīja vēl vienu spēli olimpiskās kvalifikācijas turnīrā Leuvardēnā, Nīderlandē. Vakara mačā izdevās izcīnīt pārliecinošu uzvaru pār Itāliju ar 8:4.


Nākamā spēle: Latvija – Igaunija


2.spēle: Latvija 8:4 ItālijaSpēli mūsu izlase uzsāka ar diviem izcīnītiem punktiem pirmajā endā, kurus papildināja ar diviem trešajā un vienu nozagtu ceturtajā, kamēr itālietes spēja iekrāt tikai punktu (5:1). Lai arī Itālijas izlase pietuvojās pēc piektā enda līdz -2 punktiem (3:5), tomēr jau pēc septītā mūsu kērlingistes atguva četru punktu pārsvaru 3:7, ko noturēja līdz pat spēles beigām.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Itāliju:
“Šajā spēlē metienu izpildījums jau bija krietni labāks un uzdevums spēlēt agresīvi arī tika veiksmīgi izpildīts, kas radīja itālietēm pietiekoši lielu spiedienu, ar ko viņas netika galā.“

 


1.spēle: Latvija 4:10 Koreja

Spēli Korejas izlase uzsāka ar gūtiem trim punktiem, kurus nākamajos divos papildināja vēl ar trim nozagtiem, mūsu izlasei nonākot 0:6 iedzinējos jau pašā spēles sākumā. Tomēr pateicoties diviem punktiem ceturtajā endā un vienam nozagtam piektajā, mūsu meitenes lielajā pārtraukumā dodas ar -3 (3:6). Diemžēl spēles turpinājums neko neliecina par atspēlēšanos, atzīstot pretinieču pārākumu.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Koreju:
“Pirmās spēles uztraukums, jauna vieta, mazliet vēl neiepazīts ledus tā īsti neļāva uzsākt kvalitatīvi spēli no sākuma. Bija par daudz nepiespiestas kļūdas.

Vēlāk jau spēles gaitā, kas redzams pēc spēles rezultāta, meitenes sāka nedaudz ieskrieties un spēlēt kvalitatīvāk. Pozitīva iezīme – sāk parādīties izpratne par ledu, vietas aklimatizācija un ir pārliecība.”


Komandas vispirms izspēlēs apļa turnīru. Pirmo ceļazīmi uz Pekinu izcīnīs kopvērtējuma 1.vietas ieguvējas pēc pamatturnīra beigām. Otrās un trešās vietas mača uzvarētājas iegūs otro ceļazīmi. Savukārt šīs spēles zaudētājām būs vēl viena iespēja izcīnīt ceļazīmi, sacenšoties ar pamatturnīra ceturto labāko komandu. Uzvarētājas kā pēdējās kvalificēsies 2022.gada Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm.

Spēles tiešraidē var skatīties jaunā Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformā – “Recast”. Latvijas izlases spēli pret Japānu 14.decembrī plkst. 15:00 pēc Latvijas laika varēs skatīties Sportacentrs.com TV kanālā un mājas lapā.


Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Evelīna Barone, Ieva Krusta, Ieva Rudzīte, Tīna Siliņa, treneris Ritvars Gulbis, trenera asistents Roberts Krusts.

Latvijas izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika) un rezultāti:
4:10 – Koreja
8:4 – Itālija
/12.12./ 15:00 – Igaunija
/13.12./ 10:00 – Turcija
/13.12./ 20:00 – Čehija
/14.12./ 15:00 – Japāna (TIEŠRAIDE)
/15.12./ 10:00 – Vācija
/15.12./ 20:00 – Skotija

Kopvērtējums:
1. Igaunija 2-2-0
1. Japāna 2-2-0
3. Skotija 1-1-0
4. Koreja 2-1-1
4. Latvija 2-1-1
4. Turcija 1-0-1
7. Vācija 1-0-1
8. Itālija 2-0-2
8. Čehija 2-0-2

Latvijas sieviešu izlases dalību olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji