Vīriešu izlase pusfinālā atduras pret spēcīgo Krieviju, rīt spēle par EČ B divīzijas bronzas godalgām

Šodien, 26.novembrī Latvijas vīriešu izlase pēc uzvaras ceturtdaļfinālā Eiropas čempionātā B divīzijā Lillehamerē, Norvēģijā pusfinālā tikās ar vēl līdz šim nezaudējušo Krievijas izlasi. Arī pusfinālā krievi parādīja savu pārspēku, sagādājot mūsējiem zaudējumu ar 3:11.
 

Nākamā spēle: Latvija – Spānija /vīriešu izlase/


9.spēle: Latvija 3:11 Krievija /vīriešu izlase/

Šajā mačā izšķīrās ne tikai iekļūšana finālā, bet uzvarētājs arī kvalificē savu valsti A divīzijas Eiropas čempionātam nākamajā sezonā un 2022.gada janvārī pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīram.

Jau no pirmā enda Krievijas izlase parādīja, ka ir gatava uz uzvaru spēlē, gūstot trīs punktus, kuriem trešajā pievienoja vēl četrus. Mūsu izlase tikmēr bija guvusi tikai vienu, nonākot iedzinējos jau pašā spēles ievadā ar 1:7. Turpinājumā mūsu izlase nespēja atbildēt uz krievu ofensīvu, kas noveda pie zaudētas spēles astoņos endos.

Līdz ar to Latvijas izlasei jāsamierinās ar spēli par bronzas medaļām, kas norisināsies rīt, 27.novembrī 12:30 pēc Latvijas laika ar Spānijas izlasi. Paralēli šai spēlei norisināsies Latvijas sieviešu izlases cīņa finālā pret Norvēģiju.

Sieviešu izlase izspēlēs apļa turnīru – deviņas spēles, noskaidrojot vietu sadalījumu kopvērtējumā. Četras labākās no visām 10 turpinās cīņu pusfinālā, 1.vietai sacenšoties ar 4.vietu un 2. ar 3.vietu. Savukārt vīriešu izlase aizvadīs septiņas spēles B divīzijas B grupā. Labākās trīs no katras grupas kvalificēsies play-off kārtai. Abu grupu pirmo vietu ieguvēji automātiski nokļūs pusfināla spēlē, toties A2 ar B3 un A3 ar B2 izlases savā starpā noskaidros pārējos divus pusfinālistus. Pusfināla uzvarētāji abās konkurencēs ne tikai iekļūst cīņā par zelta medaļām, bet arī nodrošina savai valstij vietu A divīzijā nākamajā sezonā, kā arī vietu pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā (17.-22.janvāris) Lohjā, Somijā.
 

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Aivars Avotiņš, Sandris Buholcs, Roberts Reinis Buncis.

Sieviešu izlases spēļu grafiks un rezultāti (pēc Latvijas laika):
8:6 – Slovēnija
2:10 – Ungārija
2:11 – Austrija
6:4 – Lietuva
5:8 – Anglija
10:2 – Slovākija
10:4 – Spānija
10:8 (EE) – Somija
10:4 – Norvēģija
10:2 – Ungārija /pusfināls/
/27.11./ 12:30 – Norvēģija /fināls/

Vīriešu izlases spēļu grafiks un rezultāti (pēc Latvijas laika):
7:4 – Baltkrievija
4:8 – Lietuva
4:8 – Krievija
7:1 – Beļģija
11:6 – Ungārija
3:8 – Spānija
8:7 – Igaunija
8:4 – Austrija /ceturtdaļfināls/
3:11 – Krievija /pusfināls/
/27.11./ 12:30 – Spānija /spēle par bronzas medaļām/

Latvijas izlašu dalību Eiropas čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF/Celine Stucki

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji