Ar lielisku sniegumu ratiņkērlinga izlase noslēdz turnīru Šveicē 4.vietā

Vetcikonas pilsēta Šveicē no 1. līdz 3.oktobrim uzņēma 10 ratiņkērlinga komandas, kuras cīnījās par “Wheelchair Curling Tournament Wetzikon 2021” titulu. Mūsu izlase ar četrām uzvarām sešās spēlēs ieguva augsto 4.vietu, bet par sacensību uzvarētājiem kļuva Konstantīna Kurokhtina Krievijas komandas.


Turnīru Latvijas izlase uzsāka ar pārliecinošu uzvaru pār mājiniekiem. Nākamajā spēlē viņiem pretim stājās pēc pasaules ranga trešā spēcīgākā komanda no Krievijas. Līdzīgā spēlē tika piedzīvots zaudējums. Pēc tam bija jātiekas ar divām Itālijas pārstāvēm, no kurām tieši šo sacensību 2.vietas ieguvējiem Andželas Menardi komandai tika piedzīvots otrais zaudējums.

Lai arī pēdējā spēlē tika pieveikti igauņi, tomēr labāka akmeņu un endu attiecība ļāva Andreja Koitmae komandai ieņemt 3.vietu vietu.


Latvijas paralimpiskās izlase trenera Riharda Jeskes komentārs pēc aizvadītā turnīra:
“Šo Vetcikonas turnīru aizvadījām kā sagatavošanās posmu gaidāmajam pasaules čempionātam Ķīnā (23.-30.oktobris – aut.piez.).
Turnīrā bija lieliska atmosfēra un ļoti labs organizācijas līmenis ratiņkērlinga komandām. Šeit piedalījās arī divas komandas, ar kurām spēlēsim Ķīnā. Vēlējāmies uzspēlēt ar šīm komandām, kā arī iespēlēt piekto komandas spēlētāju Aleksandru Dimbovski, kas arī izdevās.

Abās zaudētajās spēlēs gan ar Krieviju, gan Itāliju bija līdzīga spēles gaita un izteikts favorīts nevienā no spēlēm nebija. Pret Krieviju pie ļoti labas un saturīgas spēles pietrūka nospēlēt labu galotni, savukārt pret Itāliju viens neveiksmīgs ends neļāva mums cīnīties par uzvaru.

Pārējās spēlēs dominējām laukumā gan izpildījuma ziņā, gan taktiski. Pretiniekiem nebija iespējas cerēt uz uzvaru.

Turnīra pēdējā spēlē sagrāvām Igauniju. Lai nezaudētu trešo vietu, Igaunijas komanda pirms pēdējā enda paspieda rokas, kas šajā turnīrā notika vienīgo reizi.
Kopumā labi nospēlēts turnīrs un izdarītas tās lietas, kuras pirms pasaules čempionāta šeit gribējām paveikt.”


Ratiņkērlinga izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko, Aleksandrs Dimbovskis, treneris Rihards Jeske.

Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu rezultāti:
10:4 – I.Heslers (Šveice)
4:6 – K.Kurokhtins (Krievija)  
8:6 – M.Kagols (Itālija)
3:9 – A.Menardi (Itālija)
11:2 – E.Spelorci (Šveice)
7:3 – A.Koitmae (Igaunija)

Izlases startu turnīrā atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja.
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji