“Riga Open II” uzvar igauņi, labākā no Latvijas – SK OB/Stabulniece

Šodien, 12.septembrī noslēdzas jau otrais 2021./2022.gada sezonas starptautiskais kērlinga turnīrs. Šoreiz par sacensību uzvarētājiem kļuva vīriešu komanda no Igaunijas, kas finālā spraigā spēlē pārspēja Ukrainas vājdzirdīgo sieviešu komandu ar 7:6.


“Riga Open II 2021” pulcēja 12 komandas, kuru starpā bija gan Latvijas, gan Lietuvas, gan Igaunijas, gan Ukrainas komandas. Latvijas izlasēm, kuras gatavojas atbildīgiem sezonas startiem, salīdzinājumā ar iepriekšējās nedēļas nogales turnīru, šoreiz pieticīgāki rezultāti.

Latvijas olimpiskā sieviešu izlase (JKK/Blumberga-Bērziņa) pēc uzvaras “Riga Open I 2021” šajā ierindojās tikai 6.vietā, vīriešu izlase (CC Riga Trukšāns) no 3.vietas nokrita uz 10.vietu, bet Latvijas olimpiskā ratiņkērlinga izlase tā arī netika pie uzvaras un noslēdza turnīru pēdējā vietā.


Cīņā par “Riga Open II 2021” titulu pēc pamatturnīra iesaistījās divas mūsu komandas – juniores  SK OB/Stabulniece un vīriešu komanda “Team Krimskis”, kura vienīgā pamatturnīru noslēdza bez zaudējumiem, kā arī Igaunijas vīriešu un Ukrainas vājdzirdīgo sieviešu komandas. Abos pusfinālos ar vienādu rezultātu 6:2 kapitulēja mūsu komandas, nonākot spēlē par 3.vietu.

Šajā mačā visu izteica sestais ends, kurā juniores Elīzas Stabulnieces vadītā komanda izcīnīja četrus punktus, izvirzoties vadībā ar 7:3. Aivja Krimska komandas mēģinājumi atspēlēties septītajā endā noslēdzās ar vēl vienu zaudētu punktu (3:8). Tas arī pielika punktu šai spēlei, Stabulnieces komandai uzlabojot savu pagājušās nedēļas 9.vietu uz 3.vietu.

Līdzīgi kā bronzas spēlē arī finālā sestais ends bija izšķirošais, kad igauņi paņēma četrus punktus, nonākot vadībā ar 7:4. Ukrainietes nepadevās un jau pēc septītā enda nonāca vairs -1 punkta attālumā (6:7). Pacietīgi tika spēlēts astotais ends, kurā viņām būtu izdevies nozagt punktu, ja vien pēdējais akmens neizrādītos par vāju, lai būtu izredzes uz ekstra endu. Līdz ar to Igaunijas vīriešu komanda kļuva par “Riga Open II 2021 uzvarētājiem, bet Ukrainas vājdzirdīgo sieviešu komanda no 10.vietas pirmajā turnīrā veica vislielāko kāpumu, šajā izcīnot 2.vietu.


Izšķirošās spēles:
6:2 EST men – Team Krimskis /pusfināls/
6:2 UKR women – SK OB/Stabulniece /pusfināls/
7:6 EST men – UKR women /fināls/
8:3 SK OB/Stabulniece – Team Krimskis /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums:
1. EST men (Igaunija)
2. UKR women (Ukraina)
3. SK OB/Stabulniece (Latvija)

4. Team Krimskis (Latvija)
5. SK OB/Regža (Latvija)
6. LAT Olympic women (Latvija)
7. UKR men (Ukraina)
8. A41/Gulbis (Latvija)
9. Nicoll/Regža (Latvija)
10. LAT men (Latvija)
11. LTU women (Lietuva)
12. LAT Wheelchair (Latvija)

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
SK OB – Sporta Klubs “OB”


1.vieta EST men (Igaunija)

 

2.vieta UKR women (Ukraina)

 

3.vieta SK OB/Stabulniece (Latvija)

 

Turnīru organizē Latvijas Kērlinga asociācija ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu.

Foto: Artis Zentelis

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji