Nezaudējot ne spēli “Riga open I” titulu izcīna olimpiskā sieviešu izlase

Sezonas pirmais turnīrs Kērlinga hallē Rīgā norisinājās no 3. līdz 5.septembrim, startējot 12 komandām, tajā skaitā arī četrām ārzemju. Par “Riga Open I 2021” uzvarētāju kļuva Jelgavas kērlinga kluba Santas Blumbergas-Bērziņas vadītā šīs sezonas olimpiskā sieviešu izlase.


Visas komandas gan Latvijas, gan viena Lietuvas un trīs Ukrainas vājdzirdīgo komandas izspēlēja apļa turnīru savās apakšgrupās. Trīs grupu pirmās vietas un viena labākā no otro vietu ieguvējām iekļuva pirmajā četriniekā, kas turpināja cīnīties par “Riga Open I 2021” titulu.

Vienā no pusfināliem tikās Blumbergas-Bērziņas vadītā olimpiskā sieviešu izlase ar Ukrainas labāko vājdzirdīgo vīriešu komandu. Ukraiņiem neizdevās atspēlēt mūsu sieviešu komandas iekrāto pārsvaru, līdz ar to ar 5:2 mūsējās izcīnīja ceturto uzvaru turnīrā.

Blumbergas-Bērziņas pretinieki finālā tika noskaidroti Sporta kluba “OB” jauktās komandas un Latvijas vīriešu izlases duelī. Šajā mačā, paņemot trīs punktus pēdējā endā, uzvaru ar 8:4 nodrošināja jauktā komanda.


Finālspēli Blumbergas-Bērziņas komanda uzsāka pārliecinoši, liedzot pretiniekam pēc četriem endiem iekrāt vairāk par vienu punktu, kamēr pašām veiksmīgi izdevās izmantot pēdējā akmens tiesības, kā arī nozagt vienu endu, panākot 5:1 pārsvaru. Spēles turpinājumā jauktā komanda nekādi nespēja rast risinājumus, lai atspēlētos. Tas lika atzīt Blumbergas-Bērziņas komandas pārākumu ar 8:2. Līdz ar to, izcīnot uzvaras visās turnīra spēlēs, “Riga Open I 2021” pirmās vietas gods tiek JKK/Blumbergas-Bērziņas olimpiskajai sieviešu izlasei.

Spēle par 3.vietu izvērtās krietni vien spraigāka. Lai arī pēc četriem izspēlētiem endiem likās, ka Latvijas vīriešu izlase, esot vadībā ar 7:1, jau ir nodrošinājusi sev uzvaru, tomēr Ukrainas komanda nepadevās un pēc septītā enda atradās iedzinējos vairs tikai ar diviem punktiem (7:9). Astotajā ukraiņiem bija jānozog divi, lai panāktu ekstra endu. Diemžēl mūsu spēlētāju pieredze bija lielāka, kas ļāva nosargāt nelielo pārsvaru, izcīnot uzvaru ar 10:7.


Izšķirošās spēles:
5:2 LAT Olympic women – UKR men-1 /pusfināls/
8:4 SK OB/MIX – LAT men /pusfināls/
8:2 LAT Olympic women – SK OB/MIX /fināls/
10:7 LAT men – UKR men-1 /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums:
1. LAT Olympic women (Latvija)
2. SK OB/MIX (Latvija)
3. LAT men (Latvija)

4. UKR men-1 (Ukraina)
5. LAT women (Latvija)
6. LAT Olympic men (Latvija)
7. LTU women (Lietuva)
8. Team Kāpostiņa (Latvija)
9. SK OB/Stabulniece (Latvija)
10. UKR women (Ukraina)
11. TKK/Zass (Latvija)
12. UKR men-2 (Ukraina)

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
TKK – Talsu kērlinga klubs
SK OB – Sporta Klubs “OB”

 

1.vieta LAT Olympic women (Latvija)

2.vieta – SK OB/MIX (Latvija)

3.vieta LAT men (Latvija)

4.vieta – UKR men-1 (Ukraina)


Turnīru organizē Latvijas Kērlinga asociācija ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu.


Foto: Linda Mangale

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji