Latvijas sieviešu čempionātā uzvar JKK/Barones junioru komanda

Kērlinga hallē Rīgā no 28.aprīļa līdz 2.maijam tika izspēlēts Latvijas čempionāts sievietēm. Par patīkamu pārsteigumu parūpējās Jelgavas kērlinga kluba junioru meiteņu komanda ar Evelīnu Baroni skipa pozīcijā, debijas reizē kļūstot par čempionēm. Finālā viņas ar 9:4 pārspēja Ievas Rudzītes vadīto komandu.


Pēc vairākiem gadiem Latvijas sieviešu čempionātā bija vērojams komandu pieaugums. Šogad uz titulu pretendēja septiņas komandas, no kurām pirmo reizi startēja JKK/Barone un  SK OB/Pālena-Rozentāle (skips – Gunta Millere).

Izspēlējot apļa turnīru, tika noskaidrots pirmais četrinieks, kas turpināja cīņu par medaļām. Ar piecām uzvarām sešās spēlēs pirmās divas vietas ieņēma Barones un Rudzītes komandas. Iekrājot četras uzvaras pamatturnīrā trešā vieta JKK/Blumbergas-Bērziņas (skips – Santa Blumberga-Bērziņa) komandai, bet četrinieku noslēdza vēl viena junioru komanda SK OB/Stabulniece ar Elīzu Stabulnieci skipa pozīcijā.


Vienā pusfinālā tikās abas junioru komandas 1.vieta ar 4.vietu, pateicoties labākam papildrādījam (metienam uz mājas centru) pirmo vietu pamatturnīrā ieņēma Barone. Lai arī Satulnieces komanda pirmo endu nozaga (1:0), tomēr turpinājums viņām izvērtās kļūdām bagāts, kas pretiniecēm ļāva pēc sešiem endiem izvirzīties ievērojamā vadībā ar 10:1. Stabulniece spēja pietuvoties līdz -6 (4:10), tomēr devītajā endā Barones komandas gūtie divi punkti noslēdza spēli pie rezultāta 12:4, Baronei debijas reizē iekļūstot finālā.

Viņu pretinieces noskaidrojās krietni vien sīkstākā cīņā. Otrajā pusfinālā vēl pēc četriem endiem Rudzītes komanda bija tikai ar viena punkta pārsvaru 5:4 pār Blumbergas-Bērziņas komandu. Toties gan piektajā endā, gan sestajā kopumā gūtie seši punkti, Rudzītei panākot 11:4 vadību, lauza spēles gaitu. Blumbergas-Bērziņas komanda pēc devītā enda spēja pietuvoties līdz -4, tomēr pie rezultāta 12:8 tika noslēgta spēle, Rudzītei nodrošinot finālu.


Finālspēle tika iesākta visai piesardzīgi pirmos divus endus nonullējot. Trešajā Barones komanda nozog vienu, to pašu izdarot arī sestajā un septītajā endā, izvirzoties vadībā ar 4:1. Rudzītes komanda nepadodas un jau astotajā endā izlīdzina spēli 4:4. Visu šajā spēlē izteica devītais ends, kur kļūdas Rudzītes komandas izpildījumā rezultējās ar pieciem punktiem Baronei, spēlei noslēdzoties ar 9:4 un juniorēm pirmo reizi Latvijas kērlinga vēsturē izcīnītu titulu pieaugušo konkurencē.

Evelīnai Baronei šis jau ir ceturtais tituls pieaugušo konkurencē, iepriekšējos trīs izcīnot kopā ar Ivetas Stašas-Šaršūnes vadīto komandu, savukārt pārējām četrām spēlētājām tas ir pirmais.


Spēle par 3.vietu iesākās ar Stabulnieces komandas nozagtiem pirmajiem diviem endiem (2:0). Turpinājumā tika nozagts arī piektais un sestais ends, panākot vadību ar 6:1. Čempionāta otra junioru komanda arī turpinājumā rādīja lielisku izpildījumu, kas liedza Blumbergas-Bērziņas komandai iespēju atspēlēties. Nozagtie vēl divi punkti devītajā endā (9:2) pielika punktu šai spēlei. Tādējādi juniorēm izcīnot 3.vietu un veicot vēl vienu vēsturisku ierakstu Latvijas kērlingā – divām junioru komandām čempionātā ierindojoties pirmajā trijniekā.

Čempionāta uzvarētājas izcīnīja tiesības pārstāvēt Latvijas izlasi 2021./2022.gada sezonā Pasaules kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās, izņemot olimpiskās spēles un to kvalifikācijas turnīrus.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
12:4 JKK/Barone – SK OB/Stabulniece (pusfināls)
12:8 JKK/Rudzīte – JKK/Blumberga-Bērziņa (pusfināls)
9:2 SK OB/Stabulniece – JKK/Blumberga-Bērziņa (spēle par 3.vietu)
9:4 JKK/Barone – JKK/Rudzīte (fināls)

Kopvērtējums:
1. JKK/Barone
2. JKK/Rudzīte
3. SK OB/Stabulniece

4. JKK/Blumberga-Bērziņa
5. Nicoll/Regža
6. SK OB/Pālena-Rozentāle
7. JKK/Kāpostiņa

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”

 

1.vieta: JKK/Barone (Evelīna Barone, Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne)

2.vieta: JKK/Rudzīte (Ieva Rudzīte, Līga Avena, Zane Ilze Brakovska, Daina Barone, treneris Arnis Veidemanis)

3.vieta: SK OB/Stabulniece (Elīza Stabulniece, Betija Gulbe, Katrīna Gaidule, Marija Seļiverstova, trenere Evita Regža)

4.vieta: JKK/Blumberga-Bērziņa (Santa Blumberga-Bērziņa, Tīna Siliņa, Helma Gerda Bidiņa, Ieva Krusta, Iveta Staša-Šaršūne, treneris Ritvars Gulbis)

 

Foto: Ansis Ventiņš

Sacensības norisinās ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

 

 

Autore: Linda Mangale

Congrats to Team Barone, very well done!
2021-05-04 12:44:12

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji