Somijā ratiņkērlinga izlases cīnīsies par iekļūšanu augstākajā divīzijā

Laika posmā no 10. līdz 15. aprīlim Somijas pilsēta Lohja uzņems 10 valstu izlases, kas pasaules ratiņkērlinga B divīzijā noskaidros tās trīs, kuras kvalificēsies A divīzijas čempionātam.
 

Iepriekš plānotais čempionāts janvāra mēnesī tika pārcelts uz aprīli. Šis ir ļoti svarīgs čempionāts tām valstīm, kuras izcīnīs pirmās trīs vietas un kvalificēsies A divīzijai, jo no A divīzijas tālāk būs iespēja kvalificēties 2022.gada Pekinas Ziemas paralimpiskajām spēlēm. Der pieminēt, ka Latvijas izlase jau ir kvalificējusies Pekinas Ziemas spēlēm un gaida, kad tiks izziņoti augstākās divīzijas pasaules čempionāta datumi. Šis čempionāts tiks aizvadīts Pekinas olimpisko un paralimpisko spēļu kērlinga arēnā kā izmēģinājuma sacensības.

Šogad B divīzijā Covid-19 drošos apstākļos sacentīsies: ASV, Čehija, Igaunija, Itālija, Japāna, Somija, Šveice, Turcija, Ungārija, Vācija.

Vispirms tiks izspēlēts apļa turnīrs, pēc kura četras labākās turpinās cīņu par medaļām. Pusfinālos tiksies 1.vieta ar 4.vietu un 2.vieta ar 3.vietu. Šo spēļu uzvarētāji savā starpā noskaidros B divīzijas čempionu, savukārt zaudētāji noskaidros pēdējo ceļazīmi uz A divīziju un bronzas medaļu ieguvējus.


Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji