Santa Blumberga-Bērziņa iegūst sporta stipendiju

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valde apstiprinājusi Sporta stipendijas ieguvējus 2020./2021. studiju gadam. Sporta stipendiju finansēšanas avots ir valsts (Izglītības un zinātnes ministrijas) paredzētie budžeta līdzekļi.


Pieteikties stipendijai tika aicināti visu Latvijas izlašu sportisti, kuri studē akreditētā augstākās izglītības iestādē, un startē sporta veidos, kuru starptautiskās federācijas ir Starptautisko Sporta federāciju ģenerālās asociācijas (GAISF) biedri, vai atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā. Stipendiju piešķiršanas kritēriji nenodala budžeta vai maksas, pilna vai nepilna laika studiju programmas, tomēr studiju ilgums nedrīkst pārsniegt studiju programmas apguvei paredzēto laika periodu.

Stipendiju komisija saņēma 72 studējošo sportistu pieteikumus, no kuriem stipendija piešķirta 51 pretendentam. Visvairāk stipendiju ieguvēju studē Rīgas Tehniskajā universitātē – 21, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā – 12, pārējie studē citās izglītības iestādēs – Latvijas Universitātē (seši), Latvijas Lauksaimniecības universitātē (trīs), Banku augstskolā, Rīgas Stradiņa univeristāti, Biznesa vadības koledžā, Daugavpils Universitātē (divi) un Vidzemes Augstskolā (viens). Vēl divi studenti studē ārpus Latvijas.

Stipendiju ieguvēji pārstāv 23 sporta veidus, viņu vidū visvairāk – deviņi florbolisti, septiņi orientieristi un seši volejbolisti. Trīs sportisti pārstāv vieglatlētiku un galda tenisu, divi – basketbolu, riteņbraukšanu, slēpošanu, bobsleju un šorttreku, pa vienam – armvrestlingā, džudo, peldēšanā, kanoe, kērlingā, kamaniņu sportā, dambretē, biatlonā, daiļslidošanā, triatlonā, handbolā, skeletonā un brīvajā cīņā.

Vienīgā kērlingiste, kas ieguvusi Izglītības un zinātnes ministrijas finansēto stipendiju – 1400Eur apmērā, ir Santa Blumberga-Bērziņa. Viņa 2019./2020.gada sezonā pārstāvēja Latvijas sieviešu izlasi Eiropas čempionātā, izcīnot 10.vietu, un kļuva par 2020.gada Latvijas čempioni. Paralēli kērlinga treniņiem un sacensībām viņa studē Biznesa vadības koledžā.


Stipendiju komisijas priekšsēdētāja, profesore Agita Ābele norāda, ka šogad saņemts liels pieteikumu skaits. “Tā kā šogad daudzas sacensības nevarēja notikt, tika vērtēti stipendiātu sasniegumi arī iepriekšējā studijas gadā,” teic A. Ābele. “Ir jānodrošina atbalstoša vide jau aktīvās karjeras laikā, kurā veidot stabilus pamatus turpmākai sportista izaugsmei.”

LSFP prezidents Einars Fogelis uzsver, ka 2020. gads ir vērsis daudzu sportistu uzmanību, cik svarīgi ir veidot duālo karjeru. “Mums ir vajadzīgi gan izcili sportisti, gan izglītoti speciālisti, kuri var strādāt nozarē visaugstākajā līmenī. Sportista karjera ir terminēta, un šogad globāli parādījās jauni apstākļi, kas to var būtiski ietekmēt,” norāda E. Fogelis.


Sporta stipendijas no valsts budžeta līdzekļiem tiek piešķirtas kopš 2007. gada, lai sekmētu studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, kā arī, lai popularizētu studentu sportu un veicinātu rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām. Stipendija paredzēta tieši stipendiātu akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai.

 

 

 

Izmantotais informācijas avots:
https://lsfp.lv/jaunumi/zinas/pazinoti-sporta-stipendijas-2020-ieguveji
Autore: Linda Mangale

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji