Tiešsaistes pasaules kongresā nobalso par ratiņkērlinga jaukto pāru disciplīnas ieviešanu

Ar Covid-19 palīdzību arī ikgadējais Pasaules kērlinga kongress, kura norise aizvadītajā nedēļas nogalē bija paredzēta Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā, tika atcelts. Tā vietā diskusijas un balsojumi tiešsaistes režīmā notika 6.septembrī.
 

Par to, kādas ir galvenās pieņemtās izmaiņas, dalīsies Latvijas Kērlinga asociācijas pārstāvis šajā balsojumā Raimonds Vaivods.
“Lai samazinātu ģenerālās asamblejas norisei nepieciešamo laiku, dalībvalstu pārstāvjiem jau augusta vidū un septembra sākumā bija iespēja piedalīties vairākās tiešsaistes sanāksmēs, balsojumu testos, kā arī bija iespēja iepazīties ar Pasaules kērlinga federācijas (PKF) valdes locekļu un komisiju sagatavotajām prezentācijām.

Ģenerālā asambleja kā ierasts sākās ar prezidentes Keitas Keitnesas ziņojumu par aizvadīto 2019./2020.gada sezonu.

Asamblejas turpinājumā stundas garumā tika apspriests jautājums par Polijas Kērlinga asociācijas darbības apturēšanu PKF, saistībā ar ilgstošiem juridiskiem un finansiāla rakstura pārkāpumiem. Neraugoties uz Polijas pārstāvju emocionālajiem skaidrojumiem un lūgumu atlikt balsojumu, noslēgumā ar pārliecinošu balsojumu tika nolemts pilnībā apturēt tās darbību PKF.

Turpinājumā tika apstiprināti auditoru sagatavotie ziņojumi un PKF budžets, kā arī tika uzsākti balsojumi par izmaiņām vairākos noteikumu punktos.

Kā nozīmīgāko izmaiņu noteikumos noteikti var minēt pozitīvo balsojumu par jaunās disciplīnas ratiņkērlinga jauktajiem pāriem apstiprināšanu. Pie citiem nozīmīgiem lēmumiem var minēt izmaiņas noteikumos, kas turpmāk atļaus treneriem/rezervistiem tikties ar komandu spēlētājiem arī katra enda starplaikos. Tāpat notika balsojumi par kērlinga laukuma izmēriem un citiem tehniskajiem precizējumiem noteikumos.

Uz nākamo ģenerālo asambleju tika atlikts Norvēģijas priekšlikums par pāreju uz astoņu endu spēlēm visās PKF sacensībās, jo joprojām notiek aktīvs PKF izveidotas komisijas izpētes darbs šajā jautājumā.

Asamblejas noslēgumā atkārtoti valdē tika pārvēlēti vice prezidents Hjū Milikins un Katerina Lindāla, kā arī mainīts Dominikānas un Kuveitas statuss PKF.

Paredzēts, ka nākamais PKF kongress norisināsies Sanktpēterburgā, Krievijā 2021.gadā no 9. līdz 11.septembrim.”

 

Foto: WCF/Christopher Hamilton

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji