Pasaules kērlinga federācija atceļ vēl piecas sacensības

Šodien, 1.septembrī Pasaules kērlinga federācija izziņoja, ka ir pieņemts smags lēmums sakarā ar pašreizējo Covid-19 globālo pandēmiju. Tiek atcelti pieci pasaules čempionātu kvalifikācijas turnīri, bet divi čempionāti tiks pārcelti uz vēlāku laiku.

Atceltās sacensības:

  • Klusā okeāna – Āzijas reģiona kērlinga čempionāts 2020
  • Eiropas čempionāts 2020
  • Amerikas komandu čempionāts 2020
  • Pasaules sieviešu un vīriešu čempionātu kvalifikācijas turnīrs 2021
  • Pasaules čempionāts junioriem B divīzijā 2021

Pārceltās sacensības:

  • Pasaules ratiņkērlinga čempionāts B divīzijā 2020
  • Pasaules ratiņkērlinga čempionāts jauktajiem pāriem (izmēģinājuma sacensības)


Tā kā ir atcelti visi sieviešu un vīriešu pasaules čempionātu kvalifikācijas turnīri, tad 2021.gada pasaules čempionātiem ir izveidota jauna kvalificēšanās kārtība. Šajos čempionātos startēs valstu izlases no 2019.gada kvalifikācijas turnīra rezultātiem un pašreizējā pasaules reitinga.

Pasaules sieviešu kērlinga čempionātam Šafhauzenā, Šveicē piedalīsies:
Mājiniece – organizatore: Šveice
No Amerikas zonas: ASV un Kanāda
No Eiropas zonas: Čehija, Dānija, Igaunija, Krievija, Skotija, Vācija, Zviedrija
No Klusā okeāna – Āzija reģiona: Japāna, Ķīna
Pēdējo vietu čempionātā pēc pasaules reitinga nodrošina: Koreja

Pasaules Vīriešu kērlinga čempionātam Otavā, Kanādā piedalīsies:
Mājiniece – organizatore: Kanāda
No Amerikas zonas: ASV
No Eiropas zonas: Dānija, Itālija, Nīderlande, Norvēģija, Skotija, Šveice, Vācija, Zviedrija
No Klusā okeāna – Āzija reģiona: Japāna, Koreja
Pēdējo vietu čempionātā pēc pasaules reitinga nodrošina: Krievija


Pasaules ratiņkērlinga čempionāts B divīzijā un izmēģinājuma pasaules ratiņkērlinga čempionāts jauktajiem pāriem tiks pārcelti uz 2021.gada janvāri un norisināsies Somijas pilsētā Lohjā, attiecīgi datumos, kuros bija paredzēts aizvadīt pasaules čempionātu junioriem B divīzijā (3.-10.janvāris) un pasaules čempionātu kvalifikācijas turnīru (12.-17.janvāris).

Atceļot pasaules junioru kērlinga čempionātu B divīzijā, sliktā ziņa ir tā, ka mūsu puiši šosezon nevarēs pacīnīties par iespēju iekļūt augstākajā divīzijā. Savukārt meiteņu izlase saglabā vietu A divīzijā 2021.gada pasaules čempionātā, kas norisināsies Pekinā, Ķīnā (18.-28.februāris), jo tikai 2020.gada čempionāta pēdējo vietu ieguvēji – Ungārija meiteņu un Norvēģija puišu konkurencē, izkrīt uz zemāko divīziju. Viņu vietā abās konkurencēs čempionātā startēs mājiniece Ķīna.

Jaunizveidotā pasaules ratiņkērlinga jauktajiem pāriem disciplīna šosezon plāno piedzīvot debijas izmēģinājuma čempionātu. Par šo ideju notiks balsojums Pasaules kērlinga ikgadējā ģenerālajā asamblejā, lai noskaidrotu vai arī turpmāk tiks rīkoti čempionāti šajā disciplīnā, pirms mēģinājuma ierosināt to iekļaut 2026.gada paralimpiskajās ziemas spēlēs Milānā – Kortīnā.


Bez tam vakar, 31.augustā tika paziņots, ka plānotā Pasaules ziemas universiāde Lucernā, Šveicē no 21. līdz 31.janvārim tiks pārcelta uz vēlāku laiku. Turpmāko divu mēnešu laikā tiks diskutēts par iespējamajiem datumiem. Universiādē norisinās arī kērlinga sacensības un tajās piedalās jaunieši vecumā no 17 līdz 25 gadiem.


Foto: WCF/Stephen Fisher

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji