Ratiņkērlinga izlase saglabā izredzes iekļūt PČ izslēgšanas spēlēs

Šodien, 5.martā Latvijas izlase noslēdza pamatturnīru pasaules ratiņkērlinga čempionātā A divīzijā. Dienas pirmajā spēlē viņi spraigā cīņā pieveica Krieviju ar 5:4, bet otrajā mačā ar 4:6 atzina Šveices pārākumu, tomēr izredzes iekļūt “play off” kārtā vēl ir.
 

11.spēle Latvija 4:6 Šveice

Mūsu izlase pēc nospēlētiem četriem endiem atradās minimālā vadībā ar 3:2. Spēles turpinājumā neveiksmes pēdējos metienos piektajā un sestajā endā ļāva šveiciešiem nozagt pa punktam un izvirzīties vadībā ar 4:3. Savukārt pēdējā endā atkal neizdevās pēdējais metiens, lai nozagtu punktu un uzvarētu.

Šajā spēļu kārtā Ķīna sešos endos ar 9:2 pārspēja Igauniju, Norvēģija ar 8:5 Slovākiju, bet Koreja ar 7:4 bija pārāka par Skotiju.

Ar šī uzvarām Norvēģija un Koreja nodrošināja vietu “play off” kārtā. Savukārt Latvija pamatturnīru noslēdza ar piecām uzvarām 11 spēlēs un zemāk par 7.vietu kopvērtējumā nokrist nevar. Noslēdzošajā spēļu kārtā noskaidrosies izlases tālākais liktenis, jo, ja Krievija zaudēs Šveicei, tad Latvija kā pēdējā kvalificējas cīņai par medaļām.
 


10.spēle Latvija 5:4 Krievija

Mūsu izlase, lai arī pēc četriem endiem atradās iedzinējos ar 1:3, tomēr trīs punkti sestajā endā ļāva izvirzīties ar +1 (4:3) vadībā, ko noturēja arī līdz spēles beigām.
 


9.spēle Latvija 4:5 Ķīna

Spēles pirmie divi endi aizvadīti viena punkta guvumos abām komandām, bet trešo un ceturto ķīnieši nozog, izvirzoties vadībā ar 4:1. Rezultāta starpību mūsu izlasei izdodas sadeldēt līdz -1 (3:4), kad sestajā endā tiek nozagts punkts. Tomēr pretinieks šo starpību notur līdz spēles beigām, sagādājot Latvijai piekto zaudējumu.
 


8.spēle Latvija 7:6 Skotija

Abas komandas pirmajos divos endos paņēma pa punktam, bet tad skoti trešajā nozaga trīs un ceturtajā vienu, izvirzoties vadībā ar 5:1. Lielais pārtraukums palīdzēja mūsu izlasei atgūties, jo pēc piektā viņi pietuvojās līdz -2 (3:5), bet sestajā un septītajā endā kopā nozaga četrus, pārņemot vadību ar 7:5. Astotajā endā Skotija ar savu pēdējo metienu ieguva tikai vienu punktu, kas ļauj mūsu izlasei pēc trim zaudējumiem atkal svinēt uzvaru.
 


7.spēle Latvija 4:7 Kanāda

Pēc nospēlētiem četriem endiem uz tablo bija neizšķirts 2:2, bet pēc lielā pārtraukuma kanādieši uzreiz izcīnīja trīs punktus 5:2. Pietuvoties līdz -1 (4:5) mūsu izlasei ļāva nozagtais punkts septītajā endā. Tomēr pēdējā endā ar pēdējā akmens tiesībām Kanāda izcīna divus punktus, kas nodrošina viņiem uzvaru un dalītu otro vietu ar Zviedriju kopvērtējuma tabulā.
 


6.spēle Latvija 3:8 Norvēģija

Lai gan mūsu izlase nodrošināja pēdējā metiena tiesības spēles sākumā, tomēr to viņiem izdevās realizēt tikai ceturtajā endā, paņemot divus punktus, bet norvēģi jau bija paspējuši piecus nozagt (2:5). Pēc pārtraukuma pretinieks pārsvaru palielināja līdz +6 (8:2), bet pēc viena punkta sestajā endā mūsu izlase paspiež rokas, piedzīvojot trešo zaudējumu čempionātā.
 


5.spēle Latvija 4:10 Zviedrija

Spēles pirmo endu pretinieki mums nozaga, paņemot divu, arī ceturtajā viņiem izdevās nozagt vienu, panākot 4:1. Pēc pārtraukuma mūsu izlase sasparojās un rezultātu izlīdzināja 4:4. Diemžēl zviedru četri punkti sestajā endā noveda pie zaudētiem vēl diviem septītajā, noslēdzot šo spēli ar zaudējumu.
 


4.spēle Latvija 10:5 Slovākija

Mača pirmajā endā izdevās izcīnīt trīs punktus, tomēr slovāki pēc nozagtiem diviem trešajā panāk neizšķirtu 3:3. Pēc lielā pārtraukuma sestajā endā arī mūsu izlase pamanās nozagt, kopumā trīs punktus, izvirzoties vadībā ar 8:3. Šo starpību mūsu pretinieki neatspēlē, kas atnes Latvijas izlasei trešo uzvaru četrās spēlēs.
 


3.spēle Latvija 5:6 Koreja

Latvija šo spēli iesāka veiksmīgi, nozogot pa punktam pirmajos divos endos, ko korejieši spēja atgūt jau trešajā endā (2:2). Spēles otrajā daļā, nozagtais punkts sestajā endā, pretiniekus pirmo reizi izvirza vadībā ar 4:3. Lai gan pēc septītā mūsu izlase nodrošina +1 (5:4), tomēr skipa neprecīzais metiens pēdējā endā, ļauj Korejai paņemt divus punktus (6:5) un izcīnīt pirmo uzvaru čempionātā.
 


2.spēle Latvija 8:7 Igaunija

Otrajā čempionāta spēlē pirmā puse mūsu izlasei bija neveiksmīga, jo kaimiņi igauņi četros endos bija iekrājuši +5 (6:1) pārsvaru. Pēc lielā pārtraukuma piektajā endā tika paņemti trīs un sestajā nozagts viens, pietuvojoties jau līdz -1 (5:6). Pateicoties trīs punktiem astotajā endā, mūsu izlase tika pie grūtas uzvaras.
 


1.spēle Latvija 12:4 Čehija

Lai gan pretinieki izcīnīja pēdējā metiena tiesības, uzsākot spēli, tomēr punktus viņi spēja gūt tikai ceturtajā endā, kad mūsu izlase jau bija paspējusi nozagt sešus (6:1). Pēc pārtraukuma Latvijas dominance uz laukuma turpinājās un piektajā endā rezultāts tika palielināts līdz 10:1. Čehi sestajā pietuvojās līdz -6 (4:10), bet mūsējo divi punkti septītajā endā (12:4) lika pretiniekiem atzīt sakāvi.
 


Pasaules ratiņkērlinga čempionāts A divīzijā norisinās no 29.februāra līdz 7.martam Vecikonā, Šveicē. Komandas vispirms aizvada apļa turnīra kārtu, pēc kuras kopvērtējuma divas labākās automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet 3.vieta un 6.vieta, 4.vieta un 5.vieta noskaidros atlikušos divus pusfinālistus.


Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris – Arnis Veidemanis, trenera asistents Rihards Jeske, fizioterapeite – Signe Rinkule.

Latvijas izlases spēļu rezultāti:
12:4 – Čehija
8:7 – Igaunija
5:6 – Koreja
10:5 – Slovākija
4:10 – Zviedrija
3:8 – Norvēģija
4:7 – Kanāda
7:6 – Skotija
4:5 – Ķīna
5:4 – Krievija
4:6 – Šveice

Kopvērtējums:
1. Ķīna 10-10-0 Q
2. Zviedrija 10-8-2 Q
3. Kanāda 10-7-3 Q
4. Norvēģija 10-6-4 Q
5. Koreja 10-5-5 Q
5. Krievija 10-5-5
7. Latvija 11-5-6
8. Slovākija 10-4-6
8. Skotija 10-4-6
10. Šveice 10-3-7
11. Igaunija 11-3-8
12. Čehija 10-2-8


Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

Latvijas ratiņkērlinga izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Valmieras pilsētas pašvaldība.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji