Pēc neveiksmīgā sākuma Latvijas ratiņkērlinga izlase atgūstas un uzvar Skotiju

Šodien, 4.martā pasaules ratiņkērlinga čempionātā A divīzijā dienas pirmajā spēlē Latvijas izlase tikās ar Skotiju. Pretinieku pārākums spēles sākumā tika likvidēts mača otrajā daļā, mūsu izlasei novedot spēli līdz ceturtajai uzvarai čempionātā ar 7:6.
 

Nākamā spēle: Latvija – Ķīna /tiešraide/


8.spēle Latvija 7:6 Skotija

Abas komandas pirmajos divos endos paņēma pa punktam, bet tad skoti trešajā nozaga trīs un ceturtajā vienu, izvirzoties vadībā ar 5:1. Lielais pārtraukums palīdzēja mūsu izlasei atgūties, jo pēc piektā viņi pietuvojās līdz -2 (3:5), bet sestajā un septītajā endā kopā nozaga četrus, pārņemot vadību ar 7:5. Astotajā endā Skotija ar savu pēdējo metienu ieguva tikai vienu punktu, kas ļauj mūsu izlasei pēc trim zaudējumiem atkal svinēt uzvaru.

Šajā spēļu kārtā Slovākija sešos endos sagrāva Igauniju ar 8:1, Kanādas nozagtie pieci un trīs punkti divos no endiem spēles beigās atnesa viņiem uzvaru pār Zviedriju ar 9:4. Savukārt Čehija šodien izcīnīja divas uzvaras, līdz šim zaudējot visās spēlēs. Šajā kārtā ar 5:2 tika pārspēta Krievija.

Pateicoties astoņām uzvarām astoņās spēlēs mūsu nākamā pretiniece Ķīna jau nodrošinājusi vietu izslēgšanas kārtā, bet uz pārējām piecām vietām kandidātu loks sāk izkristalizēties, kuru vidū arī Latvijas izlase.
 


7.spēle Latvija 4:7 Kanāda

Pēc nospēlētiem četriem endiem uz tablo bija neizšķirts 2:2, bet pēc lielā pārtraukuma kanādieši uzreiz izcīnīja trīs punktus 5:2. Pietuvoties līdz -1 (4:5) mūsu izlasei ļāva nozagtais punkts septītajā endā. Tomēr pēdējā endā ar pēdējā akmens tiesībām Kanāda izcīna divus punktus, kas nodrošina viņiem uzvaru un dalītu otro vietu ar Zviedriju kopvērtējuma tabulā.
 


6.spēle Latvija 3:8 Norvēģija

Lai gan mūsu izlase nodrošināja pēdējā metiena tiesības spēles sākumā, tomēr to viņiem izdevās realizēt tikai ceturtajā endā, paņemot divus punktus, bet norvēģi jau bija paspējuši piecus nozagt (2:5). Pēc pārtraukuma pretinieks pārsvaru palielināja līdz +6 (8:2), bet pēc viena punkta sestajā endā mūsu izlase paspiež rokas, piedzīvojot trešo zaudējumu čempionātā.
 


5.spēle Latvija 4:10 Zviedrija

Spēles pirmo endu pretinieki mums nozaga, paņemot divu, arī ceturtajā viņiem izdevās nozagt vienu, panākot 4:1. Pēc pārtraukuma mūsu izlase sasparojās un rezultātu izlīdzināja 4:4. Diemžēl zviedru četri punkti sestajā endā noveda pie zaudētiem vēl diviem septītajā, noslēdzot šo spēli ar zaudējumu.
 


4.spēle Latvija 10:5 Slovākija

Mača pirmajā endā izdevās izcīnīt trīs punktus, tomēr slovāki pēc nozagtiem diviem trešajā panāk neizšķirtu 3:3. Pēc lielā pārtraukuma sestajā endā arī mūsu izlase pamanās nozagt, kopumā trīs punktus, izvirzoties vadībā ar 8:3. Šo starpību mūsu pretinieki neatspēlē, kas atnes Latvijas izlasei trešo uzvaru četrās spēlēs.
 


3.spēle Latvija 5:6 Koreja

Latvija šo spēli iesāka veiksmīgi, nozogot pa punktam pirmajos divos endos, ko korejieši spēja atgūt jau trešajā endā (2:2). Spēles otrajā daļā, nozagtais punkts sestajā endā, pretiniekus pirmo reizi izvirza vadībā ar 4:3. Lai gan pēc septītā mūsu izlase nodrošina +1 (5:4), tomēr skipa neprecīzais metiens pēdējā endā, ļauj Korejai paņemt divus punktus (6:5) un izcīnīt pirmo uzvaru čempionātā.
 


2.spēle Latvija 8:7 Igaunija

Otrajā čempionāta spēlē pirmā puse mūsu izlasei bija neveiksmīga, jo kaimiņi igauņi četros endos bija iekrājuši +5 (6:1) pārsvaru. Pēc lielā pārtraukuma piektajā endā tika paņemti trīs un sestajā nozagts viens, pietuvojoties jau līdz -1 (5:6). Pateicoties trīs punktiem astotajā endā, mūsu izlase tika pie grūtas uzvaras.
 


1.spēle Latvija 12:4 Čehija

Lai gan pretinieki izcīnīja pēdējā metiena tiesības, uzsākot spēli, tomēr punktus viņi spēja gūt tikai ceturtajā endā, kad mūsu izlase jau bija paspējusi nozagt sešus (6:1). Pēc pārtraukuma Latvijas dominance uz laukuma turpinājās un piektajā endā rezultāts tika palielināts līdz 10:1. Čehi sestajā pietuvojās līdz -6 (4:10), bet mūsējo divi punkti septītajā endā (12:4) lika pretiniekiem atzīt sakāvi.
 


Pasaules ratiņkērlinga čempionāts A divīzijā norisinās no 29.februāra līdz 7.martam Vecikonā, Šveicē. Komandas vispirms aizvada apļa turnīra kārtu, pēc kuras kopvērtējuma divas labākās automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet 3.vieta un 6.vieta, 4.vieta un 5.vieta noskaidros atlikušos divus pusfinālistus.


Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris – Arnis Veidemanis, trenera asistents Rihards Jeske, fizioterapeite – Signe Rinkule.

Latvijas izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
12:4 – Čehija
8:7 – Igaunija
5:6 – Koreja
10:5 – Slovākija
4:10 – Zviedrija
3:8 – Norvēģija
4:7 – Kanāda
7:6 – Skotija
04.03. 20:00 – Ķīna /tiešraide/
05.03. 10:00 – Krievija
05.03. 15:00 – Šveice /tiešraide/

Kopvērtējums:
1. Ķīna 8-8-0 Q
2. Zviedrija 9-7-2
2. Kanāda 9-7-2
4. Norvēģija 8-5-3
5. Krievija 9-5-4
6. Latvija 8-4-4
6. Slovākija 8-4-4
8. Koreja 8-3-5
9. Skotija 8-2-6
9. Šveice 8-2-6
11. Čehija 9-2-7
12. Igaunija 8-1-7


Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

Latvijas ratiņkērlinga izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Valmieras pilsētas pašvaldība.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji