Ar uzvaru pār Šveici juniores noslēdz dalību pasaules kērlinga čempionātā 7.vietā

Šodien, 20.februārī pēc neveiksmīgās rīta spēles ar Kanādu, Latvijas meiteņu izlase pasaules junioru kērlinga čempionātā A divīzijas pamatturnīra pēdējā spēlē uzvar kērlinga lielvalsti Šveici ar 8:7, tomēr ar to bija par maz, lai noturētos augstākajā divīzijā.
 

9.spēle Latvija 8:7 Šveice

Pēc rīta spēles likās, ka neveiksme turpina vajāt mūsu juniores, jo pēc trim nospēlētiem endiem 4:0 par labu pretiniecēm. Tomēr līdz pārtraukumam izdodas rezultātu izlīdzināt un pat nozagt ne tikai trīs punktus piektajā, bet arī divus sestajā endā, izvirzoties vadībā ar 6:4. Pirms 10. enda atkal neizšķirts 7:7 un par laimi mūsu izlasei tajā pēdējā akmens tiesības, kas tiek izmantotas, gūstot ceturto uzvaru čempionātā.

Lai arī mūsu izlasei, Šveicei un Dānijai ir izcīnītas četras uzvaras un piedzīvoti pieci zaudējumi, komandas kopvērtējumā tiek sarindotas pēc savstarpējām uzvarām un papildrādītāja, kur noteicošais šoreiz bija tieši papildrādītājs. Tas vissliktākais ir mūsu izlasei, kas ierindo Latviju tieši aiz pirmā sešinieka. Sešas labākās nodrošināja savai valstij tiesības piedalīties arī nākamajā gadā A divīzijā, bet Latvija, Zviedrija, Norvēģija un Ungārija izkrīt uz B divīzju, kur atkal cīnīsies par iekļūšanu starp pasaules labākajām.

Vēl pēdējā spēļu kārtā Koreja tika pie devītās uzvaras, sagraujot Kanādu ar 7:1. Krievija ar 11:6 tika galā ar Dāniju, Japāna, uzvarot ar 7:2, tā arī neļāva Ungārijai tikt pie panākuma šajā čempionātā un ar šo uzvaru kvalificējās pusfinālam. Savukārt Skandināvijas valstu spraigā duelī tikai pēdējā endā Norvēģija izrāva uzvaru ar 5:4 pār Zviedriju. Līdz ar to pusfinālā meiteņu konkurencē tiksies Koreja ar Japānu un Kanāda ar Krieviju.


Puišu konkurencē pamatturnīru ar septiņām uzvarām un diviem zaudējumiem pirmajā un otrajā vietā attiecīgi noslēdza Skotija un Kanāda. Trešo vietu ar sešām uzvarām ieņēma Vācija, bet kā pēdējā ar piecām uzvarām cīņā par medaļām iekļuva Šveice, pateicoties labākam papildrādītājam nekā Zviedrijai un Krievijai, kurām abām arī pa piecām uzvarām. Tas nozīmē, ka pusfinālā sacentīsies Šveice ar Skotiju un Kanāda ar Vāciju.
 


8.spēle Latvija 2:13 Kanāda

Šī spēle Latvijas juniorēm izvērtās ļoti neveiksmīga. Jau otrajā endā pretinieces nozaga sešus, kuriem kopsummā nākamajos divos endos pievienoja vēl nozagtus sešus punktus, iegūstot pārsvaru 13:0. Piektajā endā mūsu izlase atguva divus, bet sestajā spēle tiek noslēgta, piedzīvojot sāpīgu zaudējumu.

Arī Krievijas un Norvēģijas spēle beidzās ātrāk, Krievijai septiņos endos uzvarot ar 9:3 un nodrošinot vietu cīņā par medaļām. Pārējos mačos uzvarētājs noskaidrojās 10. endā, kur Āzijas duelī Koreja bija pārāka ar 7:5 pār Japānu, Zviedrija ar 9:8 pār Ungāriju, bet Šveices nozagtie trīs punkti atnesa viņām panākumu ar 7:4 pār Dāniju.

Pēdējā pamatturnīra kārtā tiks noskaidrota ceturtā komanda, kura iekļūs “play-off” spēlēs, kā arī tās sešas labākās kopvērtējuma komandas, kuras kvalificēsies 2021.gada pasaules A divīzijas čempionātam, kas norisināsies Pekinā, Ķīnā.
 


7.spēle Latvija 8:7 Zviedrija

Vakardien gan Latvijas, gan Zviedrijas izlase tika pie divām uzvarām. Šodien abas savstarpēji noskaidroja labāko. Kā bija paredzams, tad cīņa izvērtās ļoti sīva. Komandas pamīšus apmainījās vienādu punktu guvumos, pēc sestā enda panākot 4:4. Astotajā un devītajā endā mūsu juniores nospēlēja lieliski, nozogot pa punktam, kas deva vadību ar 7:4. Tomēr kļūdas 10. endā ļāva pretiniecēm rezultātu atkal izlīdzināt (7:7), novedot spēli ekstra endā. Tikai pēdējais šī enda metiens ļāva mūsu juniorēm uzelpot, svinot trešo uzvaru pēc kārtas.
 


6.spēle Latvija 11:3 Ungārija

Šīs spēles likteni noteica trešais un piektais enda, kur mūsu juniorēm izdevās nozagt divus punktus un pirms pārtraukuma iegūt četrus, panākot 8:2 savā labā. Pēc Latvijas izlases nozagtā punkta septītajā endā (9:2), ungārietes vēl mēģināja ko labot, tomēr pēc astotā enda atzina mūsu izlases pārākumu.
 


5.spēle Latvija 7:6 Norvēģija

Cīņa pret norvēģietēm norisinājās ļoti spraigi. Lai gan mūsu juniores pēc četriem endiem bija iekrājušas pārsvaru ar 4:1, tomēr jau pēc sestā enda pretinieces panāca neizšķirtu 4:4. Arī pirms pēdējā – 10.enda uz tablo neizšķirts 6:6, turklāt pēdējā akmens tiesības tajā Norvēģijai. Neveiksmīgs pretinieču skipa metiens atnes Latvijai pirmo uzvaru čempionātā.
 


4.spēle Latvija 2:9 Japāna

Šīs spēles likteni noteica otrais ends, kurā japānietes nozaga piecus punktus, panākot 6:0 savā labā. Turpinājumā tā arī mūsu meitenes nespēja atgūties, piedzīvojot ceturto zaudējumu čempionātā.
 


3.spēle Latvija 4:7 Krievija

Šī spēle jau aizritēja krietni vien spraigāk par pirmajām divām, noslēdzoties 10 endos. Diemžēl mūsu juniorēm nevienā no endiem neizdevās izcīnīt divus vai vairāk punktus, kas ļautu pietuvoties rezultātā un radīt vēl lielāku intrigu spēlē.
 


2.spēle Latvija 4:8 Dānija

Spēles pirmajā daļā mūsu juniores izcīnīja pirmos divus punktus vien piektajā endā, kad dānietes jau bija iekrājušas četrus (2:4). Uzreiz pēc lielā pārtraukuma, veiksmīgais sestais ends pretiniecēm vēl vairāk ļāva palielināt pārsvaru (7:2), kuru tā arī līdz spēles beigām mūsu juniores neatspēlēja.
 


1.spēle Latvija 3:9 Koreja

Spēli juniores uzsāka bez pēdējā akmens tiesībām, zaudējot pirmajā endā divus, bet otrajā pretinieces nozaga vienu punktu, panākot 3:0. Spēles turpinājumā līdz pārtraukumam mūsu izlase divos no endiem guva trīs punktus (3:5), kas izrādījās arī vienīgie.
 


Pasaules junioru kērlinga čempionāts meiteņu un puišu konkurencē norisinās no 15. līdz 22.februārim, piedaloties kopumā 20 komandām, tajā skaitā arī Latvijas meiteņu junioru izlasei. Pēc apļa turnīra kārtas četras labākās katrā konkurencē turpinās cīņu par zelta medaļām.


Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

Latvijas meiteņu izlases spēļu rezultāti:
3:9 – Koreja
4:8 – Dānija
4:7 – Krievija
2:9 – Japāna
7:6 – Norvēģija
11:3 – Ungārija
8:7 – Zviedrija
2:13 – Kanāda
8:7 – Šveice

Kopvērtējums:
1. Koreja 9-9-0 Q
2. Kanāda 9-7-2 Q
3. Krievija 9-6-3 Q
4. Japāna 9-5-4 Q
5. Šveice 9-4-5
6. Dānija 9-4-5
7. Latvija 9-4-5 uz B divīziju
8. Norvēģija 9-3-6 uz B divīziju
9. Zviedrija 9-3-6 uz B divīziju
10. Ungārija 9-0-9 uz B divīziju


Foto: WCF/Emil Cooper

Latvijas junioru izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Fantastisks panākums, kas ļauj priecāties un ar cerībām skatīties nākotnē!
2020-02-21 18:27:28

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji