Juniores tiek pie pirmās uzvaras pasaules čempionātā A divīzijā /PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS – pēcspēles komentārs

Šodien, 18.februārī pirmajā šīs dienas spēlē pasaules kērlinga čempionātā junioriem A divīzijā Latvijas meiteņu izlase tikās ar Norvēģiju, izcīnot vēsturiski pirmo uzvaru augstākajā divīzijā ar 7:6.
 

Nākamā spēle: Latvija – Ungārija


5.spēle Latvija 7:6 Norvēģija

Cīņa pret norvēģietēm norisinājās ļoti spraigi. Lai gan mūsu juniores pēc četriem endiem bija iekrājušas pārsvaru ar 4:1, tomēr jau pēc sestā enda pretinieces panāca neizšķirtu 4:4. Arī pirms pēdējā – 10.enda uz tablo neizšķirts 6:6, turklāt pēdējā akmens tiesības tajā Norvēģijai. Neveiksmīgs pretinieču skipa metiens atnes Latvijai pirmo uzvaru čempionātā.

Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Norvēģiju:
“Pēc vakardienas neveiksmīgā zaudējuma Japānai mūsu meitenes bija labi sakoncentrējušās šai spēlei, jo Norvēģija vakar pret šveicietēm pierādīja, ka nepadosies līdz pēdējam akmenim.

Šodien abas komandas spēlēja samērā agresīvu kērlingu, kas ļāva mūsu komandai spēles sākumā iegūt nelielu punktu pārsvaru. Tomēr norvēģu neatlaidība un izpildījuma uzlabošanās spēles rezultātu izlīdzināja. Izšķirošajā 10 endā mūsu meiteņu labais izpildījums garantēja pirmo uzvaru pirmajā pasaules čempionātā!

Tagad atpūšamies un vakarā tiksimies spēlē ar Ungāriju.”

Šajā spēļu kārtā Kanāda viegli tika galā ar Ungāriju 12:4, Zviedrija tika pie pirmās uzvaras, pārspējot Krieviju ar 8:3. Ar tādu pašu rezultātu Koreja bija pārāka par Šveici, nodrošinot kopvērtējuma līdera pozīcijas, kuras zaudēja Japāna, piedzīvojot pirmo zaudējumu ar 3:6 pret Dāniju.
 


4.spēle Latvija 2:9 Japāna

Šīs spēles likteni noteica otrais ends, kurā japānietes nozaga piecus punktus, panākot 6:0 savā labā. Turpinājumā tā arī mūsu meitenes nespēja atgūties, piedzīvojot ceturto zaudējumu čempionātā.
 


3.spēle Latvija 4:7 Krievija

Šī spēle jau aizritēja krietni vien spraigāk par pirmajām divām, noslēdzoties 10 endos. Diemžēl mūsu juniorēm nevienā no endiem neizdevās izcīnīt divus vai vairāk punktus, kas ļautu pietuvoties rezultātā un radīt vēl lielāku intrigu spēlē.
 


2.spēle Latvija 4:8 Dānija

Spēles pirmajā daļā mūsu juniores izcīnīja pirmos divus punktus vien piektajā endā, kad dānietes jau bija iekrājušas četrus (2:4). Uzreiz pēc lielā pārtraukuma, veiksmīgais sestais ends pretiniecēm vēl vairāk ļāva palielināt pārsvaru (7:2), kuru tā arī līdz spēles beigām mūsu juniores neatspēlēja.
 


1.spēle Latvija 3:9 Koreja

Spēli juniores uzsāka bez pēdējā akmens tiesībām, zaudējot pirmajā endā divus, bet otrajā pretinieces nozaga vienu punktu, panākot 3:0. Spēles turpinājumā līdz pārtraukumam mūsu izlase divos no endiem guva trīs punktus (3:5), kas izrādījās arī vienīgie.
 


Pasaules junioru kērlinga čempionāts meiteņu un puišu konkurencē norisinās no 15. līdz 22.februārim, piedaloties kopumā 20 komandām, tajā skaitā arī Latvijas meiteņu junioru izlasei. Pēc apļa turnīra kārtas četras labākās katrā konkurencē turpinās cīņu par zelta medaļām.


Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

Latvijas meiteņu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
3:9 – Koreja
4:8 – Dānija
4:7 – Krievija
2:9 – Japāna
7:6 – Norvēģija
18.02. 14:00 – Ungārija
19.02. 09:00 – Zviedrija
20.02. 04:00 – Kanāda
20.02. 14:00 – Šveice

Kopvērtējums:
1. Koreja 5-5-0
2. Japāna 5-4-1
2. Kanāda 5-4-1
2. Dānija 5-4-1
5. Krievija 5-3-2
6. Šveice 5-2-3
7. Norvēģija 5-1-5
7. Zviedrija 5-1-5
7. Latvija 5-1-5
10. Ungārija 5-0-5


Foto: WCF/Richard Gray

 

Latvijas junioru izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji