Latvijas juniores debitēs pasaules kērlinga čempionātā A divīzijā

Pēc pagājušā gada decembra vidū izcīnītās 2.vietas pasaules čempionātā kērlingā B divīzijā, Latvijas junioru meiteņu izlase ne tikai ieguva sudraba medaļas, bet arī tiesības pirmo reizi vēsturē startēt A divīzijas čempionātā. Šogad gan meiteņu, gan puišu konkurencē tas no 15. līdz 22.februārim norisināsies Krasnojarskā, Krievijā.


Pasaules čempionāts puišu konkurencē norisinās kopš 1975.gada, pulcējot deviņas pasaules komandas Kanādas pilsētā Īstjorkā. Savukārt sacensības starp pasaules labākajām meiteņu komandām tika uzsāktas 1988.gadā pirmo olimpisko spēļu mājvietā, kalnainajā Francijas pilsētā Šamonī.

Nākamās nedēļas beigās Krasnojarskā notiekošajā čempionātā, kas Krievijā tiek rīkots vien otro reizi – pirmā bija Sočos 2013.gadā, tiks noskaidroti 46. pasaules čempioni puišu konkurencē un 33. pasaules čempiones meiteņu konkurencē. Čempionātā piedalās spēlētāji, kuri vēl nav sasnieguši 21 gada vecumu.


Meiteņu komandu dalībvalstis: Dānija, Japāna, Kanāda, Koreja, Krievija, Latvija, Norvēģija, Šveice, Ungārija, Zviedrija.
Puišu komandu dalībvalstis: ASV, Itālija, Jaunzēlande, Kanāda, Krievija, Norvēģija, Skotija, Šveice, Vācija, Zviedrija.

Latvijas meiteņu izlasei šis būs debijas čempionāts starp pasaules 10 spēcīgākajām valstīm, bet Ungārijai, kā arī Kanādas trešajai spēlētājai, Norvēģijas, Korejas un Krievijas skipiem trešais pasaules junioru čempionāts. Turklāt Krievijas izlasei, kopš pagājušajā gadā izcīnītajām zelta medaļām, ir nomainījusies tikai viena spēlētāja, kas liek domāt, ka arī šogad, turklāt savās mājas, krievietes ir apņēmības pilnas kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena.

Puišu konkurencē ASV izlases skips šogad debitēs šajā pozīcijā, bet kopsummā šis būs viņa piektais junioru čempionāts. Patreizējās čempiones Kanādas izlasi vadīs 2018. un 2019.gadā čempionu titulu izcīnījušā skipa brālēns. Vai viņam izdodies turpināt dzimtas tradīcijas, izcīnot Kanādai trešo titulu pēc kārtas?


Sacensību dalībnieki vispirms aizvadīs pamatturnīru, izspēlējot apļa turnīra kārtu. Labākās četras katra dzimuma komandas turpinās cīņu par čempionu titulu. Noslēdzoties čempionātam, kopvērtējuma sešas labākās valstis un Ķīna kā mājinieki kvalificēsies 2021.gada pasaules A divīzijas čempionātam, kas kā izmēģinājuma sacensības tiks rīkotas 2022.gada olimpisko spēļu kērlinga sacensību arēnā Pekinā, Ķīnā.

Spēļu tiešraides ar komentāriem angļu valodā būs pieejamas Pasaules kērlinga federācijas YouTube kontā. Neviena no spēlēm ar Latvijas izlases dalību tiešraižu grafikā nav ieplānota.


Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

Latvijas meiteņu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
15.02. 09:00 – Koreja
16.02. 04:00 – Dānija
16.02. 14:00 – Krievija
17.02. 09:00 – Japāna
18.02. 04:00 – Norvēģija
18.02. 14:00 – Ungārija
19.02. 09:00 – Zviedrija
20.02. 04:00 – Kanāda
20.02. 14:00 – Šveice


Foto: WCF/Emil Cooper

Latvijas junioru izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji