Latvijas kērlinga čempioni – JKK/Staša-Šaršūne un JKK/Smilga

Pēc aizvadītām sešām spēļu dienām Latvijas kērlinga čempionātā sievietēm un vīriešiem par šī gada čempioniem un nākamās sezonas izlasēm kļuva JKK/Staša-Šaršūnes un JKK/Smilgas komandas.


Čempionāts norisinājās no 4. līdz 9.februārim piedaloties piecām sieviešu un septiņām vīriešu komandām, kuras pamatturnīrā izspēlēja viena apļa kārtu. Pēc četrām spēlēm sieviešu konkurencē pusfinālā kā labākā ar trijām uzvarām iekļuva Ievas Rudzītes vadītā JKK/Rudzīte komanda. Pārējās trīs vietās ar divām uzvarām attiecīgi ierindojās JKK/Staša-Šaršūne (skips – Santa Blumberga), Nicoll/Regža (skips – Evita Regža) un SK OB/Stabulniece (skips – Elīza Stabulniece).

Pusfinālā junioru komanda Stabulniece negaidīti ar 6:3 pārspēja 2018.gada Latvijas čempiones Rudzītes komandu, bet otrā spēlē neprecīzais pēdējais metiens Regžas komandas izpildījumā atnesa uzvaru ar 6:5 Blumbergas vadītajai komandai, trešo reizi pēc kārtas iekļūstot finālā.

Pieredzējusī Blumbergas komanda spēlē par titulu tikās ar Latvijas čempionāta fināla debitanti Stabulnieci. Šī pieredze arī atspoguļojās visā spēlē, kad pēc četriem endiem Blumbergas komanda nonāca vadībā ar 8:2. Arī spēles turpinājumā dominēja Blumberga, uzvarot visā spēlē ar 12:5 un izcīnot tiesības pārstāvēt Latviju Pasaules kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās nākamajā 2020./2021.gada sezonā.

Spēle par 3.vietu sievietēm bija daudz spraigāka. Lai gan pēc trim endiem Rudzīte spēja iekrāt vadību ar 6:0, tomēr spēles otrajā daļā Regžas komanda pēc astotā enda pietuvojās līdz -1 (6:7). Tomēr pēdējos divos endos punktus izcīnīja Rudzīte, kas nodrošināja viņām uzvaru ar 9:6 un 3.vietu čempionātā.


Vīriešu konkurencē pēc pamatturnīra sešām spēlēm pa vienam zaudējumam piedzīvoja CC Rīga/Trukšāna (skips – Mārtiņš Trukšāns) un A41/Gulbja (skips – Ritvars Gulbis) komandas, bet pagājušā gada čempioni JKK/Smilga (skips – Kārlis Smilga) un SK OB/Regžas (skips – Ansis Regža) apļa turnīru noslēdza as četrām uzvarām.

Abi pusfināli noslēdzās 10. endos, kur tieši pēdējā endā tika nozagti punkti, kas atnesa gan Smilgas (10:8), gan Regžas (7:6) komandai iespēju cīnīties Latvijas čempionāta finālā. Tajā soli priekšā katrā endā izrādījās Smilgas vadītā komanda, pieveicot savus pretiniekus deviņos endos ar 8:3.

Savukārt spēlē par 3.vietu iepriekšējās sezonas Latvijas izlase ar Mārtiņu Trukšānu priekšgalā neko nespēja likt pretim daudzkārtējam čempionam Gulbim, kurš dominēja un izcīnīja uzvaru astoņos endos ar 8:2.


Sieviešu un vīriešu fināla spēle iespējams noskatīties atkārtojumā Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā.

Izšķirošo spēļu rezultāti sieviešu komandām:
6:3 SK OB/Stabulniece – JKK/Rudzīte /pusfināls/
6:5 JKK/Staša-Šaršūne – Nicoll/Regža /pusfināls/
12:5 JKK/Staša-Šaršūne – SK OB/Stabulniece /fināls/
9:6 JKK/Rudzīte – Nicoll/Regža/spēle par 3.vietu/

Izšķirošo spēļu rezultāti vīriešu komandām:
10:8 JKK/Smilga – A41/Gulbis /pusfināls/
7:6 SK OB/Regža – CC Rīga/Trukšāns /pusfināls/
8:3 JKK/Smilga – SK OB/Regža /fināls/
8:2 A41/Gulbis – CC Rīga/Trukšāns /spēle par 3.vietu/

Latvijas sieviešu čempionāta kopvērtējums:

 1. JKK/Staša-Šaršūne
 2. SK OB/Stabulniece
 3. JKK/Rudzīte
 4. Nicoll/Regža
 5. RKK/Mača

Latvijas vīriešu čempionāta kopvērtējums:

 1. JKK/Smilga
 2. SK OB/Regža
 3. A41/Gulbis
 4. CC Rīga/Trukšāns
 5. KKR/Vonda
 6. JKK/Krimskis
 7. RKK/Rudzītis

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs Rīga
RKK – Rudzīšu kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”

 

Sieviešu fināla atkārtojums

Vīriešu fināla atkārtojums


Foto: Ansis Ventiņš

Čempionātu rīkoja Latvijas Kērlinga asociācija ar Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija un Pasaules kērlinga federācijas DAP atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji