Ungārijas/Kanādas komanda uzvar jaukto pāru turnīrā Jaunatnes spēlēs

Šodien, 22.janvārī noslēdzās jaukto pāru kērlinga turnīrs Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs, par kura uzvarētājiem kļuva Laura Nagi(Ungārija)/Neitans Jangs(Kanāda), pārspējot ar 9:5 Francijas/Krievijas duetu.


Jaukto pāru sacensības, kurās komanda sastāvēja no diviem katra dzimuma spēlētājiem no dažādām valstīm, aizsākās 18.janvārī. Kopumā tika nokomplektētas 48 komandas no 24 valstīm: ASV, Brazīlija, Čehija, Dānija, Francija, Igaunija, Itālija, Japāna, Jaunzēlande, Kanāda, Koreja, Krievija, Ķīna, Latvija, Lielbritānija, Norvēģija, Polija, Slovēnija, Spānija, Šveice, Turcija, Ungārija, Vācija, Zviedrija.

Šajā turnīrā mūsu kērlingisti tika pie pirmajām uzvarām Jaunatnes spēlēs, turklāt Anna Lasmane pārī ar Viljamu Bekeru (Jaunzēlande) un Ērika Patrīcija Bitmete pārī ar Takumi Maedu (Japāna) aizcīnījās līdz labāko divpadsmitniekam.


Sacensību finālā iekļuva Nagi(Ungārija)/Jangs(Kanāda) un Šana Beitone(Francija)/Nikolajs Lisakovs(Krievija). Jau no pašiem pirmajiem endiem dominēja Nagi/Jangs, pēc trīs endiem iekrājot 7:0 pārsvaru. Toties nākamajos trīs endos viņu pretinieki neļāva gūt punktus, pietuvojoties līdz -2 (5:7). Pateicoties nozagtajam punktam astotajā endā, Nagi/Jangs neizlaida uzvaru (9:5), kas ļāva izcīnīt zelta medaļas Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs. Savukārt Nikolajs Lisakovs(Krievija) savai jaukto komandu turnīra bronzas medaļai pievienoja sudrabu, kļūstot par vienīgo kērlingistu, kas šajās spēlēs tika pie divām godalgām.

Par bronzas medaļām sacentās pusfināla zaudētāji Junhanga Pei(Ķīna)/Vits Čabikovskis(Čehija) un Mina Kobajaši(Japāna)/Leo Tuāzs(Francija). Šajā spēlē visu izšķīra tās vidusdaļa, kad Pei/Čabikovskis nozaga punktu ceturtajā un piektajā endā, panākot 5:1 savā labā. Viņu pretinieki pēc sestā enda spēja pietuvoties līdz -2 (3:5), tomēr galotnē pārāki atkal bija Pei/Čabikovskis, izcīnot uzvaru (7:3) un bronzas medaļas.


Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu kērlinga turnīros, kas norisinājās no 10. līdz 22.janvārim Šamperī, Šveicē, pirmo reizi vēsturē piedalījās arī Latvija. Pēc jaukto komandu turnīra, kurā mūsu kērlingisti neguva ne vienu uzvaru, norisinājās jaukto pāru turnīrs, kurā viņi tika salikti kopā ar kādu no citas valsts kērlingistiem. Sacensības notika pēc izslēgšanas metodes, zaudējot spēli komanda izstājas no cīņas par medaļām.

Latvijas izlases sastāvs: Ričards Vonda (skips), Ērika Patrīcija Bitmete, Anna Lasmane, Eduards Seļiverstovs, treneris Raimonds Vaivods.

Izšķirošo spēļu rezultāti:
6:2 Ungārija/Kanāda – Japāna/Francija (pusfināls)
10:5 Francija/Krievija – Ķīna/Čehija (pusfināls)
9:5 Ungārija/Kanāda – Francija/Krievija (fināls)
7:3 Ķīna/Čehija – Japāna/Francija (spēle par 3.vietu)


Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

Latvijas izlase startam Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs gatavojās pateicoties SOK Olimpiskās solidaritātes programmai, piedaloties ar Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji