Trīs juniori tiek pie pirmajām uzvarām Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs

Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs 18. un 19.janvārī tika aizvadīta pirmā kārta jaukto pāru kērlinga turnīrā. Pēc neveiksmīgā jaukto komandu turnīra, Latvijas spēlētājiem pārī ar citu valstu kērlingistiem beidzot izdevās izcīnīt uzvaras un pārvarēt pirmo kārtu.


Norvēģija/Latvija 5:10 Dānija/Ķīna

Pirmais šajās jaukto pāru sacensībās startēja Ričards Vonda kopā Ingeborgu Forbregdu (Norvēģija). Pēc diviem endiem uz tablo bija neizšķirts 3:3, bet turpinājumā līdz pat sestajam endam pretinieki neļāva tikt pie punktiem, panākot 6:3. Lai gan pirms astotā enda mūsu komanda pietuvojās līdz -1 (5:6), tomēr pēdējā endā Dānijas/Ķīnas pāris ar pēdējo akmeni guva papildus punktus, izcīnot uzvaru. Līdz ar to Ričardam dalība Jaunatnes spēlēs ir beigusies.
 


Latvija/Jaunzēlande 10:4 Šveice/ASV

Spēles pirmais ends Annai Lasmanei un Viljamam Bekeram (Jaunzēlande) iesākās ar diviem nozagtiem punktiem. To pašu viņi paveica piektajā endā un sestajā nozaga vēl vienu, kas deva komfortablu pārsvaru 7:2. Pretinieki tā arī nespēja zaudēto atspēlēt, kas mūsu komandai ļāva svinēt uzvaru un iekļūšanu sacensību nākamajā kārtā. Tajā viņi 20.janvārī plkst. 19:00 pēc Latvijas laika tiksies ar Itālijas/Spānijas jaukto pāri.

Raimonda Vaivoda komentārs pēc Latvijas/Jaunzēlandes pāra spēles:
“Pirms spēles mūsu komandas spēlētāji tika īpaši noskaņoti ar sevišķu uzsvaru maksimāli uzturēt pozitīvismu un atbalstu viens otram. Bija sagaidāms ļoti liels spiediens gan no pretiniekiem, gan publikas, gan diezgan negaidīti arī no TV puses.

Spēles sākums mūsu komandas jauniešiem izdevās lielisks, ātri atrodot optimālo mājas spēku un pakāpeniski palielinot spiedienu uz centru. Lieliski strādāja mūsu komandas lielākais trumpis – laba komunikācija. Tikmēr pretinieku komanda ne spēles sākumā, ne turpmāk tā arī nevarēja atrast optimālos mājas spēkus, ko mūsējie lieliski izmantoja.

Pēc atsevišķām mūsu kļūdiņām septītajā endā samērā kritisks izvērtās enda noslēgums un pie visai droša -3 tika paņemts minūtes pārtraukums. Tajā treneris deva norādījumus domāt vairāk stratēģiski un mēģināt mest metienu, lai izvairītos no -4. Tam sekoja lielisks Annas “freeze” metiens un pēc mērīšanas tikai -3.

Astotajā endā mūsu jaunieši lieliski izmantoja “power play” opciju un, vairākos variantos laikus pārejot uz B variantiem, izcīnīja pelnītu uzvaru.

Tā man personīgi bija pirmā spēle un pirmā uzvara kā trenerim šajā disciplīnā. Paldies visiem par atbalstu.”
 


Krievija/Latvija 10:3 Turcija/Koreja

Otrajā jaukto pāru sacensību dienā, 19.janvārī uz ledus kā pirmais no Latvijas junioriem devās Eduards Seļiverstovs, kurš bija salikts pārī ar Valēriju Denisenko (Krievija). Lai arī viņu pretinieki pirmo endu nozaga, turpinājums mūsu komandai izdevās ļoti labs. Pēc trešā enda iegūts 6:1 pārsvars, bet pēc sestā jau 10:2. Pretinieki vēl mēģināja ko glābt, tomēr tas viņiem neizdevās. Līdz ar to arī Eduards turpinās cīņu otrajā kārtā, kur komanda 20.janvārī plkst. 15:00 pēc Latvijas laika tiksies ar Polijas/Ķīnas jauniešiem.

Raimonda Vaivoda komentārs pēc Krievijas/Latvijas pāra spēles:
“Izdevās pārvarēt starta satraukumu, kas rezultējās ar lieliskiem metieniem endu noslēgumos. Pretinieku spēlētāji satraukumā sāka koriģēt tehniku un ar to vēl vairāk pasliktināja situāciju endu beigās un visā spēlē.

Atkal jāuzteic mūsu komandas lieliskā komunikācija. Lepojos!”
 


Latvija/Japāna 8:6 Itālija/Slovēnija

Kā pēdējā no mūsu jauniešiem pirmajā jaukto pāru turnīra kārtā startēja Ērika Patrīcija Bitmete. Viņas pārinieks ir Takumi Maedu no Japānas. Šī cīņa viņiem izvērtās ļoti spraiga. Lai arī trešajā endā viņi guva četrus punktus, tomēr pretinieki spēja pēc pieciem endiem panākt neizšķirtu 4:4. Pirms astotā enda mūsu komanda atradās tikai punktu priekšā 7:6, bet pēdējā endā pretinieku garām aizmestais metiens nodrošināja vēl vienu punktu mūsējiem un uzvaru visā spēlē. Tas nozīmē, ka rīt, 20.janvārī plkst. 19:00 viņi startēs otrajā spēļu kārtā, kur pretiniekos Igaunijas/Krievijas pāris.
 

Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu kērlinga turnīros, kas norisinās no 10. līdz 22.janvārim Šamperī, Šveicē, pirmo reizi vēsturē piedalās arī Latvija. Pēc aizvadītā jaukto komandu turnīra, Latvijas kērlingisti startē jaukto pāru turnīrā kopā ar kādu no citas valsts kērlingistiem. Sacensības notiek pēc izslēgšanas metodes, zaudējot spēli komanda izstājas no cīņas par medaļām.

Latvijas izlases sastāvs: Ričards Vonda (skips), Ērika Patrīcija Bitmete, Anna Lasmane, Eduards Seļiverstovs, treneris Raimonds Vaivods.


Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

Latvijas izlase startam Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs gatavojās pateicoties SOK Olimpiskās solidaritātes programmai, piedaloties ar Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji