Juniori ekstra endā piedzīvo trešo zaudējumu Jaunatnes olimpiskajās spēlēs /PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS – pēcspēles komentārs

Šodien, 12.janvārī grupu turnīrs jauktajām kērlinga komandām tieši pusē. Pēc divām “sausajām” spēlēm Latvijas izlase trešajā gūst punktus, tomēr ekstra endā nākas atzīt Itālijas pārākumu ar 10:7.


Nākamā spēle: Latvija – Zviedrija /tiešraide/


3.spēle Latvija 7:10 Itālija

Pēc aizvadītās spēles pirmās daļas tikai ar viena punkta pārsvaru 3:2 bija itāļi. Piektajā endā viņi ieguva trīs punktus (6:2) un likās, ka mūsu pretinieks spēli jau ir uzvarējis, tomēr četri punkti astotajā endā (7:7) Latvijai nodrošina izredzes cīnīties par uzvaru. Diemžēl Itālija savu pēdējo akmeni ekstra endā izmanto, sagādājot mūsu izlasei trešo zaudējumu.

 

Raimonda Vaivoda komentārs pēc spēles ar Itāliju:
“Arī šodien uz laukuma tikās ļoti līdzīgas komandas. Spēles sākumā ne līdz galam izdevās izmantot dotās iespējas, kas ļāva itāļiem iekrāt nelielu punktu pārsvaru.

Itālijas skips astotajā endā izvēlējās ļoti sarežģītu dubulto “take out” metienu, kas bija ļoti neveiksmīgs un Latvijai deva iespēju pie esošiem trīs mājas akmeņiem uz centru mest un iegūt ceturto punktu (7:7).

Tā kā visas spēles jau bija beigušās, tad visa skatītāju uzmanība bija vērsta uz mūsu celiņu. Jauniešiem ļoti palīdzēja skatītāju lielais atbalsts tribīnēs. Diemžēl ekstra endā ne līdz galam izdevās izpildīt uzdotos skipa uzdevumus un, ar Itālijas pielietoto sišanas taktiku, tika piedzīvots sāpīgs zaudējums.

Rīt spēlēsim TV spēli, kas mūsu komandai būs liels izaicinājums un interesants piedzīvojums.”

Šajā spēļu kārtā Zviedrija ar 8:2 pārspēja Čehiju un ar tādu pašu rezultātu Japāna ASV, kas Japānu un Itāliju ar trim uzvarām trīs spēlēs ierindo apakšgrupas līderos.
 


2.spēle Latvija 0:7 ASV

Pretinieki pirmajā endā ar pēdējo akmeni paņēma tikai punktu, ko turpmākajos endos izdevās papildināt ar nozagtiem punktiem līdz pat sestā enda beigām, Latvijas junioriem piedzīvojot otro bez punktu zaudējumu šajās sacensībās.
 


1.spēle Latvija 0:7 Čehija

Spēle tika uzsākta ar “nonullēt” pirmo endu. Čehija savu iespēju iegūt punktus ar pēdējo akmeni izmantoja otrajā, panākot 2:0. Diemžēl mūsu izlasei tā arī līdz setā enda beigām neizdevās ar savu pēdējo akmeni gūt punktus, piedzīvojot sāpīgu zaudējumu debijas spēlē.
 


Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu kērlinga turnīros, kas norisinās no 10. līdz 22.janvārim Šamperī, Šveicē, pirmo reizi vēsturē piedalās arī Latvija. Vispirms mūsu jaunieši aizvadīs jaukto komandu turnīru, sacenšoties D apakšgrupā ar vēl piecu valstu izlasēm. Tikai divas labākās no grupas iekļūs šo sacensību ceturtdaļfinālā.

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Ričards Vonda (skips), Ērika Patrīcija Bitmete, Anna Lasmane, Eduards Seļiverstovs, treneris Raimonds Vaivods.

Latvijas izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
0:7 – Čehija
0:7 – ASV
7:10 – Itālija
13.01. 11:00 – Zviedrija /tiešraide/
14.01. 11:00 – Japāna

Kopvērtējums D apakšgrupā:
1. Japāna 3-3-0
1. Itālija 3-3-0
3. ASV 3-1-2
3. Čehija 3-1-2
3. Zviedrija 3-1-2
6. Latvija 3-0-3


Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

Latvijas izlase startam Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs gatavojās pateicoties SOK Olimpiskās solidaritātes programmai, piedaloties ar Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji