Latvijas meiteņu izlase ar uzvaru noslēdz PČ grupu turnīru, ceturtdaļfinālā jāspēlē pret ASV

Šīs dienas, 16.decembra otrajā spēlē Latvijas meiteņu izlase pasaules junioru kērlinga čempionātā B divīzijā tikās ar Vāciju. Spraigā spēlē veiksmīgā galotne nodrošināja uzvaru ar 4:2.
 

Nākamā spēle: Latvija – ASV


6.spēle: Latvija 4:2 Vācija

Latvijas izlase šo pēdējo apakšgrupas spēli iesāka ar nozagtu punktu pirmajā endā. Turpmākajā spēles gaitā komandas apmainījās punkta guvumos, kad atkal septītajā endā mūsu izlasei izdodas nozagt punktu un panākt 4:2. Pēdējā endā vācietēm neizdodas atspēlēties, kas atnes piekto uzvaru sešās spēlēs.

Šajā spēļu kārtā Jaunzēlande ar uzvaru pār Skotiju (4:3) no mūsu apakšgrupas arī nodrošināja sev iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Līdz ar to zināmas visas komandas, kas turpinās cīņu par B divīzijas medaļām un ceļazīmēm uz A divīziju: Itālija, ASV, Čehija, Dānija, Latvija, Jaunzēlande, Ungārija un Japāna. Latvijas izlase rīt, 17.decembrī plkst. 18:00 tiksies ar ASV izlasi. Pārējie ceturtdaļfināla pāri Itālija – Japāna, Ungārija – Čehija, Dānija – Jaunzēlande.
 


5.spēle: Latvija 6:7 Dānija

Spēles pirmo pusi mūsu izlase noslēdza ar viena punkta pārsvaru 4:3. Dānijas izlasei izdevās nozagt punktu sestajā endā, kas arī gala rezultātā šķīra abas komandas.
 


4.spēle: Latvija 7:2 Jaunzēlande

Mūsu izlasei padevās lielisks spēles sākums, nozogot pirmos trīs endus un panākot 4:0 savā labā. Turpinājumā juniores pretiniecēm ļāva paņemt tikai pa punktam ceturtajā un sestajā endā, noslēdzot spēli ar uzvaru septiņos endos.
 


3.spēle: Latvija 7:3 Skotija

Spēles sākumā izdevās nozagt pirmos divus endus, bet līdz pārtraukumam Skotijas izlase izvirzījās minimālā pārsvarā ar +1 (3:2). Nozagtie divi punkti gan sestajā, gan septītajā endā ļāva panākt +4 (7:3), ko astotajā skotietes vairs nespēja atspēlēt.
 


2.spēle: Latvija 7:2 Slovēnija

Spēles rezultātu Latvija atklāja otrajā endā ar diviem punktiem (2:0). Turpinājumā līdz pat sestajam endam slovēnietes nekādi nespēja izcīnīt punktus ar savu pēdējo metienu, ļaujot mūsējām iekrāt 6:0 pārsvaru. Divus punktus Slovēnija atguva, bet ar to bija par maz, lai atspēlētos. Līdz ar to Latvijas izlase svinēja otro uzvaru čempionātā.
 


1.spēle: Latvija 7:2 Austrālija

Mūsu izlase veiksmīgi uzsāka spēli ar punktu pirmajā un diviem nozagtiem endiem, izvirzoties vadībā ar 3:0. Ceturtajā endā pretinieces samazināja rezultātu starpību līdz -1 (2:3) un kā izrādījās tie bija viņu vienīgie punkti šajā spēlē. Nozogot sesto un septīto endu, mūsu juniores vairs neatstāja iespēju Austrālijai izglābties.
 


Pasaules junioru kērlinga čempionāts Somijas pilsētā Lohjā norisinās no 11. līdz 18.decembrim, startējot 43 komandām. Meiteņu konkurencē sacenšas 19 komandas, sadalītas trijās grupās – divās pa sešām, vienā pa septiņām komandām. Latvijas izlase iedalīta B apakšgrupā, kurā mēģinās ierindoties labāko divniekā vai būt starp divām labākajām visu apakšgrupu trešajām vietām, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam.

Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

Latvijas meiteņu izlases spēļu grafiks:
7:2 – Austrālija
7:2 – Slovēnija
7:3 – Skotija /pieejams spēles atkārtojums/
7:2 – Jaunzēlande
6:7 – Dānija
4:2 – Vācija /pieejams spēles atkārtojums/
17.12. 18:00 – ASV /ceturtdaļfināls/

Kopvērtējums B apakšgrupā:
1. Dānija 6-6-0 Q
2. Latvija 6-5-1 Q
3. Jaunzēlande 6-3-3 Q
4. Skotija 6-3-3
5. Vācija 6-2-4
6. Austrālija 6-2-4
7. Slovēnija 6-0-6


Foto: WCF/Stephen Fisher

Latvijas junioru izlašu dalību pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji