Pasaules čempionātā meiteņu izlase pārspēj arī Skotiju /PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS – pēcspēles komentārs

Šodien, 14.decembrī Latvijas junioru meiteņu izlase aizvadīja trešo spēli pasaules čempionātā B divīzijā. Tajā viņas tika pie trešās uzvaras, pārspējot Skotiju ar 7:3.
 

Nākamā spēle: Latvija – Jaunzēlande


3.spēle: Latvija 7:3 Skotija

Spēles sākumā izdevās nozagt pirmos divus endus, bet līdz pārtraukumam Skotijas izlase izvirzījās minimālā pārsvarā ar +1 (3:2). Nozagtie divi punkti gan sestajā, gan septītajā endā ļāva panākt +4 (7:3), ko astotajā skotietes vairs nespēja atspēlēt.

Ievas Krustas komentārs pēc spēles ar Skotiju:
“Apzinoties to, ka mūsu komandas stiprā puses ir agresīva spēle, nolēmām sākt spēli bez “piesardzīgā aizsardzības ievada”, bet uzreiz ar centra sargiem un smukiem akmeņiem mājā aiz tā. Komandas lieliskais sniegums pirmajos endos ļāva pašām nostiprināt pārliecību, ka skotietes nav nekādi "kērlinga pārcilvēki" un ir uzvaramas.

Spēles vidus daļā, parādoties vairāk metienu izpildījuma kļūdām, pretiniecēm radās izdevības izspēlēt endus, lai gūtu sev punktus, bet pateicoties labi īstenotiem mūsu pēdējiem metieniem, pretiniecēm tika atdoti tikai divi endi.

Rodoties iespējai komandai atkal spēlēt “zagšanas režīmā”, tika atgūta sākotnējā pārliecība, kas pakāpeniski ļāva nostiprināt savu pārsvaru ar četriem punktiem pirms pēdējā enda. Pēdējā endā galvenais uzdevums bija spēlēt tīru spēli un neļaut pretiniecēm iegūt četrus vai vairāk punktus, kas mūsu meitenēm lieliski izdevās un ļāva svinēt uzvaru pār Skotijas komandu.”

Arī Dānijas izlase tika pie trešās uzvaras, ar 8:2 pieveicot pār Austrāliju, un vēl joprojām kopā ar mūsu meitenēm dala pirmo vietu apakšgrupā.
 


2.spēle: Latvija 7:2 Slovēnija

Spēles rezultātu Latvija atklāja otrajā endā ar diviem punktiem (2:0). Turpinājumā līdz pat sestajam endam slovēnietes nekādi nespēja izcīnīt punktus ar savu pēdējo metienu, ļaujot mūsējām iekrāt 6:0 pārsvaru. Divus punktus Slovēnija atguva, bet ar to bija par maz, lai atspēlētos. Līdz ar to Latvijas izlase svinēja otro uzvaru čempionātā.
 


1.spēle: Latvija 7:2 Austrālija

Mūsu izlase veiksmīgi uzsāka spēli ar punktu pirmajā un diviem nozagtiem endiem, izvirzoties vadībā ar 3:0. Ceturtajā endā pretinieces samazināja rezultātu starpību līdz -1 (2:3) un kā izrādījās tie bija viņu vienīgie punkti šajā spēlē. Nozogot sesto un septīto endu, mūsu juniores vairs neatstāja iespēju Austrālijai izglābties.
 


Pasaules junioru kērlinga čempionāts Somijas pilsētā Lohjā norisinās no 11. līdz 18.decembrim, startējot 43 komandām. Meiteņu konkurencē sacenšas 19 komandas, sadalītas trijās grupās – divās pa sešām, vienā pa septiņām komandām. Latvijas izlase iedalīta B apakšgrupā, kurā mēģinās ierindoties labāko divniekā vai būt starp divām labākajām visu apakšgrupu trešajām vietām, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam.

Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

Latvijas meiteņu izlases spēļu grafiks:
7:2 – Austrālija
7:2 – Slovēnija
7:3 – Skotija /pieejams spēles atkārtojums/
15.12. 16:00 – Jaunzēlande
16.12. 08:00 – Dānija
16.12. 16:00 – Vācija /tiešraide/

Kopvērtējums B apakšgrupā:
1. Latvija 3-3-0
1. Dānija 3-3-0
3. Austrālija 4-2-2
4. Jaunzēlande 2-1-1
5. Skotija 3-1-2
6. Vācija 2-0-2
7. Slovēnija 3-0-3


Foto: WCF/Stephen Fisher

Latvijas junioru izlašu dalību pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji