Spraigā spēlē Latvija uzvar Honkongu PČ kvalifikācijā jauktajiem pāriem/PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS - pēcspēles komentārs

Pasaules kērlinga čempionāta kvalifikācijas turnīrā jauktajiem pāriem Latvijas izlase trešajā sacensību dienā 4.decembrī tikās ar Honkongu, kuru spēles galotnē pārspēja ar 6:5.
 

Nākamā spēle: Latvija – Polija


4.spēle: Latvija 6:5 Honkonga

Pirmo endu mūsu izlasei izdevās nozagt 1:0, tomēr pēc nospēlētas pus spēles viņi atradās iedzinējos ar -1 (2:3). Pirms astotā enda pretinieki vēl joprojām vadībā ar +1 (5:4). Izšķirošajā endā mūsu izlase izcīna divus punktus (6:5), kas atnes trešo uzvaru četrās spēlēs, ļaujot ierindoties apakšgrupas 2.vietā.

Atra Zenteļa komentārs pēc spēles ar Honkongu:
“Kanādā dzīvojošie Honkongas pārstāvji aizvadīja lielisku spēli. Piektajā endā beidzot izdevās izvirzīties minimālā vadībā, bet spēles galotnē jau vairāk bija jāpieņem stratēģiski lēmumi.

Septītajā endā pie neizšķirta rezultāta izmantojām “power-play”. Pretinieki acīmredzami centās piespiest mūs paņemt vienu punktu, bet pēdējā metienā izlēmām neņemt vienu punktu (brīvs metiens četrās pēdās), bet riskēt ar sarežģītāku metienu (jāizspiež no mājas pilnībā aizslēpts akmens) un mēģināt izcīnīt trīs punktus. Metiens tika izpildīts labi, bet minimāli noglaudīja sargu un atdevām vienu punktu, saglabājot pēdējo metienu astotajā endā.

Izšķirošais astotais ends nesākās pārāk labi, bet ar nākamajiem trīs lieliskiem metieniem izdevās panākt vēlamos divus punktus. Honkongas pēdējais metiens jau bija glābšanās mēģinājums – mestais “take out” metiens bija nedaudz par platu un mūsu akmeņi, kaut gan tika izkustināti, tomēr palika tuvāk centram.

Esam labā situācijā, lai izkļūtu no grupas, tāpēc ir svarīgi nepazaudēt koncentrēšanos. Ceram, ka otro vietu grupā varēsim nodrošināt jau šovakar pret Poliju. Kaut gan pašlaik pretinieki ir salīdzinoši zemā vietā, komanda ir pieredzējusi un vieglu spēli negaidām.”

Vēl šajā spēļu kārtā Itālija sagrāva Slovēniju ar 10:1. To pašu Kazahstāna paveica pret Taivānu ar rezultātu 12:3.
 


3.spēle: Latvija 7:5 Kazahstāna

Līdzīgi kā pirmajās divās spēlēs, arī šajā tās sākums mūsu izlasei nebija veiksmīgs, ļaujot pretiniekiem pirmajā endā nozagt divus punktus. Toties sestajā endā gūtie četri punkti izvirzīja Latvijas izlasi vadībā ar 6:4. Noturot šo punktu starpību, tika gūta otrā uzvara turnīrā.
 


2.spēle: Latvija 5:9 Itālija

Spēles pirmajā daļā mūsu izlase atradās iedzinējos ar 3:6, tomēr pēc sešiem endiem izdevās pietuvoties līdz -1 (5:6). Diemžēl septītajā endā itāļu izcīnītie trīs punkti vairs nebija atspēlējami, zaudējot sacensību otrajā spēlē.
 


1.spēle: Latvija 8:3 Taivāna

Pirmais ends iesākās neveiksmīgi, pretiniekiem nozogot divus punktus, bet spēles turpinājums jau aizritēja mūsu izlases zīmē. Sestajā endā gūtie četri punkti ļāva iegūt komfortablu pārsvaru (7:3), noslēdzot spēli septiņos endos.
 


Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs jauktajiem pāriem no 2. līdz 7.decembrim norisinās Grīnakru kērlinga klubā netālu no Hovudas, Skotijā. Tajā startē 28 valstu izlases. Latvija C apakšgrupā cīnīsies par pirmajām divām vietām, lai turpinātu spēles izslēgšanas kārtā. Kvalifikācijas turnīra četras labākās izlases nodrošinās vietu pasaules jaukto pāru čempionātā, kas 2020.gadā no 18. līdz 25.aprīlim norisināsies Kanādas pilsētā Kelovnā.

Latvijas izlases sastāvs: Ieva Rudzīte, Artis Zentelis.

Latvijas izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
8:3 – Taivāna
5:9 – Itālija
7:5 – Kazahstāna
6:5 – Honkonga
04.12. 21:30 – Polija
05.12. 21:30 – Slovēnija

Kopvērtējums C apakšgrupā:
1. Itālija 3-3-0
2. Latvija 4-3-1
3. Honkonga 4-2-2
3. Taivāna 4-2-2
5. Polija 3-1-2
5. Kazahstāna 3-1-2
7. Slovēnija 3-0-3


Foto: WCF/Richard Gray

Latvijas jauktā pāra izlases dalību pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā atbalsta Jelgavas Sporta servisa centrs, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji